Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Idei de afaceri

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
782 replies to this topic

#37
qaerdla

qaerdla

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 04.01.2006
angajatu vad ca stie ce vorbeste.
tau_xxx nu stie dar are dreptate.
mai bun  e un apartament cu 2 camere, in care sa se poata dormi si in sufragerie.
cei care aleg solutia apartamentelor o aleg din motive economice in primul rand.
apartamentul nu trebuie sa fie neaparat la unirea, poate fi si pe 13 septembrie, budapesta, decebal.
estimez un profit de minim 600 euro lunar.
avantajul este ca investitia ta nu se va devaloriza in timp. peste 2 ani te plictisesti vinzi apartamentul si o sa ai profitul, plus banii cu care vinzi apartamentul (investitia initiala), si cel mai probabil o sa il vinzi mai scump decat l-ai luat

Edited by qaerdla, 11 February 2006 - 03:36.


#38
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,729
  • Înscris: 03.12.2005
well, in nici un caz n-as intreba pe forumuri. asta in primul rand:)

si in al doilea rand, daca tot as intreba, macar as preciza la ce ma pricep.
degeaba-ti recomanda tie x oameni sa-ti deschizi service auto(strict exemplu) cand tu esti pasionat de literatura, sa zicem.

#39
angajatul

angajatul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 09.10.2005

View Posttau_xxx, on Feb 11 2006, 02:01, said:

Cea mai proasta garsoniera costa 30.000.
Una in centru cred ca e lejer 40.000 + amenajarea..
Si oricum daca vrei sa inchiriezi in regim hotelier iti trebuie 2 camere.Ca oamenii vor living+bedroom.


eu sunt din brasov...asa ca preturile sunt altele....iar aici treaba asta cu regimul hotelier merge foarte bine

cat despre "+amenajarea"...daca are un pic de spirit practic poate sa amenajeze si el ...
daca aveam eu banii era si mai simplu  ca am firma de productie mobilier si amenajari interioare :D

#40
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Pai imobiliarele sunt o solutie pentru astia care nu se pricep la nimic.

View Postqaerdla, on Feb 11 2006, 03:10, said:

angajatu vad ca stie ce vorbeste.
tau_xxx nu stie dar are dreptate.
This is so cool!  :roflmao:

#41
DeathRipple

DeathRipple

    communist vampire

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,937
  • Înscris: 11.08.2002
spalatorie auto...

#42
PDPDPD

PDPDPD

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 02.09.2003
investeste pe bursa

#43
trandafir

trandafir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 31.05.2005
m-am gandit la un teren de fotbal artificial , franciza de benzinarie (dar toate statiile care merg bine sunt luate deja de mult) , sau la un atelier de mobila la comanda.

#44
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
la teren de fotbal, daca faci, fa si cu vestiare cu dusuri si nocturna,si eventual cate o bere pt echipa castigatoare(data din partea casei bineinteles), pretul poti sa il pui undeva mai piperat

#45
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

View Posttrandafir, on Feb 13 2006, 08:34, said:

m-am gandit la un teren de fotbal artificial , franciza de benzinarie (dar toate statiile care merg bine sunt luate deja de mult) , sau la un atelier de mobila la comanda.


Cu 50.000 euro? Teren de fotbal ? in bucuresti? hhhh!  :lol: sa fim seriosi! un petec de pamant cumperi cu 50.000 de euro!  :nonobad:

Franciza..., da Exista mai multe situri care au liste cu francize!

Atelier de mobila asta da, cred ca te-ai putea incadra cu 50.000 euro ....

#46
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005
1. atelier de mobila in judetul vrancea
2. investeste la bursa, plateste un broker, dar pastreaza-ti si tie 5 000 sa fugi daca pierzi ca nu o sa ai de unde sa-i dai
3. o garsoniera sau apartament nu se merita, doar daca o sa-l vinzi peste un an. nu se merita pentru ca tu o sa dai 50 000 pe el, si o sa-l inchiriezi pentru 250 - 300 de euro pe luna, si omul vrea toti banii inapoi, nu in 10 ani :D
4. ai putea deschide o afacere pe internet numai cu 2000 de euro...un domeniu, un webdesigner platit, cineva sa aiba grija de site-ul tau ... dar si aici iti trebuie o idee :P
5. Bafta :D

#47
ghiuner

ghiuner

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 21.04.2005
ce tiparesc? :)) de toate pana la 32x46, cel mai bine ma scoat la carti si reviste full policromie
am si yo vreo 30000 :)

#48
johnny bravo

johnny bravo

    Membru erect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,419
  • Înscris: 05.08.2003
BURSA!!!

#49
sandossu

sandossu

    Alex Dumitru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,155
  • Înscris: 01.07.2005
bursa e cam riscanta
o afacere ar fi cea mai buna idee

#50
gollum

gollum

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,233
  • Înscris: 02.06.2004

Quote

reviste full policromie

Cu 1 grup? Esti bun. Eu de ex am avut un offset care dupa 2 zile de stat s-a scurtat cu 1 mm..marfa dc tipaream pe 1 grup.

30000 sunt putini rau de tot pt 50x70 in 4.

A

#51
cipri21

cipri21

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 434
  • Înscris: 18.09.2005
pe bursa zic si eu! si nu zic doar din auzite!

#52
trandafir

trandafir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 31.05.2005
terenul de fotbal daca e sa ma hotaresc la el nu vreau sa cumpar terenul vrreau sa il cesionez pe 7 ani de la primarie cu posibilitatea de prelungire am prieteni care au facut asa si le merge destul de bine.
ideea cu bursa a fost prima care mia venit in cap mai ales ca am un amic sa zic asa care se ocupa de asa ceva si e printre cei mai tari, dar nu e de acord omul cu banii.
mai studiez problema..
multumesc celor care au postat!!!

#53
El-Vis

El-Vis

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,073
  • Înscris: 24.11.2004

View Posttrandafir, on Feb 10 2006, 09:29, said:

ma ajuta cineva cu banii astia si sincer sa fiu nu stiu de ce sa ma apuc.poate aveti  si voi vreo idee cu care ma puteti ajuta?
mersi...

1. Du-te in Germania, cumpara un transporter gen Atego, 5tone, 30k euro, restul de rulaj.
2. Terenuri de tenis
3. Distributie (nu pot sa zic ce)
4. Import si desfacere de materiale de constructii (cu camionul de le punctul 1.)

#54
Bocacio Junior

Bocacio Junior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,616
  • Înscris: 04.11.2005

View PostEl-Vis, on Feb 13 2006, 19:47, said:

1. Du-te in Germania, cumpara un transporter gen Atego, 5tone, 30k euro, restul de rulaj.
2. Terenuri de tenis
3. Distributie (nu pot sa zic ce)
4. Import si desfacere de materiale de constructii (cu camionul de le punctul 1.)
ti-ai putea cumpara 2 maxi-taxi si sa faci transport italia/spania (acolo unde pleaca majoritatea) eventual sa organizezi si excursii vara si iarna pentru copii...si C&I a plecat de la un maxi-taxi poate chiar mai putin si acum este cea mai dezvoltata pe piata ;)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate