Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

ISA Server 2000, DC++ si IRC

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ghatin

Ghatin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 21.06.2004
Poate cineva sa imi spuna cum fac la clienti sa mearga DC++ si IRC prin web proxy?

Multumesc.

#2
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
pai faci in ISA un IP Packet filter pentru portul/porturile pe care lucreaza DC++, iar ca sa mearga DC++ prin proxy, la settings, il dai pe PASSIVE la adresa....

iar pt IRC la fel... daca folosesti Microsoft Firewall Client pentru clientii retelei, e simplu ca nu mai trebe sa setezi nimik la IRC, IExplorer si altele... in afara de DC++ unde trebe sa ii specifici sa stea pe pasiv.

#3
darkeye

darkeye

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 21.08.2003
...Si ISA Client instalat la clienti...
All my best !

#4
Mengele

Mengele

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 27.04.2002
Am o problema similara cu MSN messenger. Situatia sta cam asa:
Facut rule pentru packet filter, adaugat protocoalele de MSN ( sunt 2 pe acolo )facut rule pentru el la Site&Content rules ( La HTTP -content am adaugat toate type-urile pentru ca nu am gasit in lista aplication/x-msn-messenger- desi din ce am citit ar fi trebuit sa fie) Bun.
Setat ultima versiune de MSN pe statiile care sunt win98. La test connection (butonul lui MSN ) - totul e ok- ( urmarit cu ethereal schimbul de pachete).
Cand dau sa ma conectez - eroare . ethereal raporteaza secventa syn/syn-ack/ack a statiei cu gateway.hotmail, dupa care gatewayul( aparent) trmite un pachet cu flag RST....si aici moare tot. La fel pentru conexiunea pe direct fara proxy.

Mentionez ca MSN functioneaza de pe serverul de 2000.
Din pacate problema cam...arde....

#5
PreTXT

PreTXT

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,053
  • Înscris: 09.01.2003
n-ai treaba cu packet filters ...

ce tip de clienti ai ? webproxy (proxy pus in browser), secure nat (default gateway catre ISA) sau firewall (client de ms firewall instalat)?

in principiu e suficient sa ai un protocol rule pe protocolul de MSN shi un site&content rule pe  "application/x-msn-messenger"

uitat-te pe aici: http://www.microsoft...n/isaimsec.mspx

tre' sa fug ... mai vorbim diseara daca nu merge

spor

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate