Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#3727
reallove

reallove

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 488
  • Înscris: 17.02.2006

View Postkrossfire, on Jan 11 2009, 21:20, said:

Man, nu te supara, dar ai un ecran cu diagonala de 2 inchi acolo, stii nu ?

Smartmovie suporta si subtitrari sigur dar mi se par cam aiurea. Smartmovie (Lonely Cat Games) ar fi solutia cea mai la indemana. Ca o alternativa poti folosi Vidmex (PC software) pentru a include subtitrarile in filmul efectiv insa asta presupune sa lucrezi putin cu filmul pana sa-l pui pe telefon.
Eu m-am uitat la un episod intreg din Prison Break pe autocar cand mergeam in Grecia,asa ca...se poate (desi nu recomand pe autocar sa stai cu ochii bulbucati pe ecranul lui E51...) .
Problema cu subtitrarile nu e legata de ce player folosesti pe mobil (eu foloseam DivX Player si CorePlayer) ,ci cum adaugi subtitrarea la fisierul cu filmul modificat pentru mobil ... insa exista tutoriale gramada pe net,trebuie doar sa cauti ! Dureaza putin mai mult prelucrarea,dar iti da satisfactia la sfarsit ca "ai facut-o si pe asta" :P
Bafta !

#3728
catavlad

catavlad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,435
  • Înscris: 28.12.2008
eu nu ma mai uit nici la filmele pe calculator cu subtitrare, dar sa-mi stric ochii cu un telefon!.. si, nu ma mai uit nici macar pe pc la filme pe care nu le gasesc la 720p, cu atat mai mult nu m-as uita la unul pe telefon, care tre redus in prealabil.. atata timp cat poti sa gasesti filme, muzica, sa faci poze cu o camera performanta, adica sa te bucuri de calitate foarte buna folosid alte aparate, de ce sa te chinui cu un rahat de telefon care nici nu e facut pt a satisface minimumul de exigenta sub aspect multimedia????? luati-va fratilor laptop, mai ales daca aveti de gand sa ascultati si sa priviti cand calatoriti..  telefonul e tot un amarat de telefon, fie ca se numeste e51 sau n98 sau 5800 sau iphone.. deocamdata :P

Edited by catavlad, 12 January 2009 - 00:15.


#3729
krossfire

krossfire

    Lord of the Bunnies

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,346
  • Înscris: 21.04.2006
Pe HTC Touch HD nu ai probleme prea mari in a vizualiza ceva insa nu despre asta era vorba :P

#3730
oblio.

oblio.

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 07.09.2005
Ok, altã problemã:

Când adaug un contact pot sã pun o groazã de detalii, printre care și aniversare și onomasticã. Problema e cã nu-mi apar în calendar. Calendarul în sine are o chestie de adãugat aniversãri, dar aș prefera sã le pun din agendã (doar sunt legate de o persoanã al cãrui numãr îl am în agendã).

Se poate sã adaug detaliile gen aniversare în lista de contacte/agenda telefonicã și sã aparã în calendar? Sau cele douã sunt total separate?

#3731
h3llboy

h3llboy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,093
  • Înscris: 02.06.2007

View Postoblio., on Jan 12 2009, 12:00, said:

Ok, altã problemã:

Când adaug un contact pot sã pun o groazã de detalii, printre care și aniversare și onomasticã. Problema e cã nu-mi apar în calendar. Calendarul în sine are o chestie de adãugat aniversãri, dar aș prefera sã le pun din agendã (doar sunt legate de o persoanã al cãrui numãr îl am în agendã).

Se poate sã adaug detaliile gen aniversare în lista de contacte/agenda telefonicã și sã aparã în calendar? Sau cele douã sunt total separate?

Buna intrebare, intrebare la care si eu cautam raspuns acum ceva vreme si am renuntat pana la urma, nu era chiar asa important, bine ca ai adus in discutie, sa vedem ce ne raspund colegii ;)

#3732
kkLM

kkLM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,628
  • Înscris: 03.09.2006
Sigur că se poate... Cu ajutorul unor alte aplicații, în speță SmartphoneWare Best Birthday care, logic, costă.

#3733
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007

View Postcatavlad, on Jan 12 2009, 00:14, said:

eu nu ma mai uit nici la filmele pe calculator cu subtitrare, dar sa-mi stric ochii cu un telefon!.. si, nu ma mai uit nici macar pe pc la filme pe care nu le gasesc la 720p, cu atat mai mult nu m-as uita la unul pe telefon, care tre redus in prealabil.. atata timp cat poti sa gasesti filme, muzica, sa faci poze cu o camera performanta, adica sa te bucuri de calitate foarte buna folosid alte aparate, de ce sa te chinui cu un rahat de telefon care nici nu e facut pt a satisface minimumul de exigenta sub aspect multimedia????? luati-va fratilor laptop, mai ales daca aveti de gand sa ascultati si sa priviti cand calatoriti..  telefonul e tot un amarat de telefon, fie ca se numeste e51 sau n98 sau 5800 sau iphone.. deocamdata :P


Am 'frate' si laptop, si stiu si engleza, dar vroiam si eu sa incerc, ca am inteles ca se poate, si daca da ce e rau in asta? Oricum nu voi sta ore uitandu-ma la filme pe telefon.


krossfire mersi.

#3734
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004

View Postoblio., on Jan 12 2009, 12:00, said:

Ok, altã problemã:

Când adaug un contact pot sã pun o groazã de detalii, printre care și aniversare și onomasticã. Problema e cã nu-mi apar în calendar. Calendarul în sine are o chestie de adãugat aniversãri, dar aș prefera sã le pun din agendã (doar sunt legate de o persoanã al cãrui numãr îl am în agendã).

Se poate sã adaug detaliile gen aniversare în lista de contacte/agenda telefonicã și sã aparã în calendar? Sau cele douã sunt total separate?


View Posth3llboy, on Jan 12 2009, 12:14, said:

Buna intrebare, intrebare la care si eu cautam raspuns acum ceva vreme si am renuntat pana la urma, nu era chiar asa important, bine ca ai adus in discutie, sa vedem ce ne raspund colegii ;)

Da, dar problema este ca utilizand aceste aplicatii, nu este suficient sa adaugi data de nastere unui contact si apoi o poti vedea in calendar. Trebuie sa intri in aplicatie, dupa ce ai setat data la contact, apoi sa te duci pe contactul in cauza si sa-i adaugi reminder... Cam anevoios.

#3735
N3cks

N3cks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHazard, on Jan 12 2009, 14:43, said:

Da, dar problema este ca utilizand aceste aplicatii, nu este suficient sa adaugi data de nastere unui contact si apoi o poti vedea in calendar. Trebuie sa intri in aplicatie, dupa ce ai setat data la contact, apoi sa te duci pe contactul in cauza si sa-i adaugi reminder... Cam anevoios.


M-ai pierdut pe drum....

1. Adaug la un contact data de nastere in campul dedicat.
2. Sa intru in aplicatie? Care? Calendar? unde ii setez un reminder?


Acum mai am o intrebare tot legat de asta:

Cu noul PC Suite v7 si ceva... ai optiunea de a edita calendarul din telefon direct din PC Suite.
Ideea e ca in calendarul ce apare la PC Suite ii poti seta exact ziua de nastere, adica inclusiv anul nasterii,
asemenea campului din contact. Mai mult, poti sa il setezi sa te anunte vibrand/cu sonerie/off in Calendar. In schimb daca il treci manual (de pe telefon) in calendar, fara a folosi PC Suite,
nu ai o asemenea optiune.
Cum e posibil?


Mentionez:

E51
220.34.37 din 22.10.2008 cica ar fi ultima versiune pt e51
RM-244
227.04

Edited by N3cks, 12 January 2009 - 15:25.


#3736
calorifer45

calorifer45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 12.06.2008
eu mi-am instalat pe E51 Smart Movie dar e trial.
exista varianta sa fac rost de licence key fara sa-l cumpar si daca ar fi sa-l cumpar cit ar fi, ca pe site (Lonely Cat Games) nu am vazut ?
poate ma ajutati voi cu un serial key sau o metoda free pt el.
Multumesc.

#3737
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004

View PostN3cks, on Jan 12 2009, 15:15, said:

M-ai pierdut pe drum....

1. Adaug la un contact data de nastere in campul dedicat.
2. Sa intru in aplicatie? Care? Calendar? unde ii setez un reminder?

Adaugi la un contact data de nastere.
Avand instalata o aplicatie in genul celor mentionate mai sus, BBirthday de exemplu, daca vrei ca data respectiva de nastere sa iti apara in calendar, trebuie sa intri in BBirthday, sa selectezi contactele nou actualizate (sau pe toate eventual) si apoi sa le adaugi reminder. Abia apoi, data de nastere adaugata de tine la contact va fi vizibila si in calendar. OK acum?

#3738
N3cks

N3cks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHazard, on Jan 12 2009, 15:57, said:

Adaugi la un contact data de nastere.
Avand instalata o aplicatie in genul celor mentionate mai sus, BBirthday de exemplu, daca vrei ca data respectiva de nastere sa iti apara in calendar, trebuie sa intri in BBirthday, sa selectezi contactele nou actualizate (sau pe toate eventual) si apoi sa le adaugi reminder. Abia apoi, data de nastere adaugata de tine la contact va fi vizibila si in calendar. OK acum?

Da. Mersi mult. Mai am 2 intrebari:

1. De unde fac rost de BBirthday? Este unul de la Nokia? Sau unul fiabil?
2. Presupun ca in momentul in care intri sa selectezi contactele care vrei
sa iti fie trecute in calendar iti vor fi afisate doar cele la care in campul dedicat
ai trecuta data de nastere. nu?
3. Daca am deja trecute in calendar datele ce sunt si in contacte, in momentul in care
intru un aplicatie si le selectez... inseamna ca le voi avea de doua ori. prin urmare va trebui sa
sterg calendarul, sau cel putin zilele de nastere din calendar.

Multumesc.

Edited by N3cks, 12 January 2009 - 16:17.


#3739
Hazard

Hazard

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,587
  • Înscris: 11.01.2004
1. Cred ca il gasesti si pe forum, sau aici (scuze, nu mi se incarca site-ul la momentul actual, ca sa iti dau exact linkul).
2. da
3. nu e nevoie sa faci asta. mi se pare ca te intreaba daca vrei sa le updatezi sau nu.
PS: Interesant este ca daca stergi un contact, bineinteles, data lui de nastere ramane in calendar. Aviz amatorilor :P

Aici ai mai multe detalii.

Later edit: PS: Nu ziceai ca ai 2 intrebari? :))

Edited by Hazard, 12 January 2009 - 16:27.


#3740
monk teo

monk teo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,577
  • Înscris: 06.12.2006
,,hai ca mai am o curiozitate.. cum sterg temele din firmware? ca nu le gasesc pe C la private si nici la resurse, la skins, nu sunt.. kiar n-am idee pe unde le-au pitulat,,



exact problema asta o am si eu , am instalat o tema si cand sa o sterg nu o gasesc(la teme este dar la instalare de unde se poate sterge nu este , celelalte sant gasesc acolo) cum o gasesc sa o sterg ?

#3741
N3cks

N3cks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.06.2006

View PostHazard, on Jan 12 2009, 16:26, said:

1. Cred ca il gasesti si pe forum, sau aici (scuze, nu mi se incarca site-ul la momentul actual, ca sa iti dau exact linkul).
2. da
3. nu e nevoie sa faci asta. mi se pare ca te intreaba daca vrei sa le updatezi sau nu.
PS: Interesant este ca daca stergi un contact, bineinteles, data lui de nastere ramane in calendar. Aviz amatorilor :P

Aici ai mai multe detalii.

Later edit: PS: Nu ziceai ca ai 2 intrebari? :))

Mersi!

1. il caut. Free/Test 7day? Edit1: Da nu gasesc... e stufos site-ul. Edit2 trebuie cont :(
2. bun!
3. poi daca eu am trecut prenume si nume si el le ia ca nume si prenume... de unde stie el... sau poate am trecut un nickname in calndar.
sau daca este deja o zi de nastere indiferent cine, te intreaba?
pt PS: Poi atunci e super. Ca am vazut pe site businnessoftware.nokia.com ca nu e valabil pt E71. (cel putin nu e trecut la supported devices). Astfel daca il iau pe ala pot sa
pun calendarul cu toate inregistrarile. E chiar ok. Mie imi convine. ;)

pt PS Later edit: Am scris intai 2 si apoi am editat si am pus a 3-a :P

Mersi de sfaturi!

Edited by N3cks, 12 January 2009 - 17:04.


#3742
N3cks

N3cks

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 14.06.2006
Uau e super.  Stie bine, chiar si sa setezi s anu anunte. Nu apare pe ecran.. frumos... Pacat ca e trial de 14 zile... Se poate rezolva?

#3743
dzsani

dzsani

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 16.11.2007

View Postcalorifer45, on Jan 12 2009, 15:42, said:

eu mi-am instalat pe E51 Smart Movie dar e trial.
exista varianta sa fac rost de licence key fara sa-l cumpar si daca ar fi sa-l cumpar cit ar fi, ca pe site (Lonely Cat Games) nu am vazut ?
poate ma ajutati voi cu un serial key sau o metoda free pt el.
Multumesc.


http://download.chip..._ro_173600.html  - 22 de euro

#3744
calorifer45

calorifer45

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 12.06.2008

View Postdzsani, on Jan 12 2009, 17:44, said:


mersi pt site dar free nu se gaseste?
trebuie neaparat cumparat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate