Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!
 Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...
 orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus
 Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...
 

Nokia E51

- - - - -
  • Please log in to reply
7137 replies to this topic

#37
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 dl_dr25, on Nov 19 2007, 15:16, said:

proaspat posesor de e51
se misca mai bine mult mai bine decit e50
revin cu detali  :D
De unde l-ai cumparat si la ce pret ?
Iata un review interesant: http://www.allabouts...m/Nokia_E51.php

Edited by wfnse, 19 November 2007 - 18:57.


#38
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
cumparat dupa okazii nou, cum am spus si mai sus se misca super ,sincer am impresia pe linga e50 ca asta este BMW :lol:
poze mai bune decit e50 ( sper posesori de e50 sa nu se supere pe mine dar cu alt telefon nu pot sa fac comparatie fiindca pe ala lam avut si un W810 dar ala este alceva)
nu mai sunt probleme la front asta baga mare fara alte programe
solid il poti folosi si pe post de caramida sa dai dupa cineva
nu prea imi vine in minte daca este ceva intrebati si daca stiu raspund
de baterie nu intrebati ca inca nu a picat sa fac macar un ciclu de incarcare sa vad cit tine
dar cit de mult imi placea e50 daca aveti bani luati un e51 si nu o sa va para rau
numai bine

#39
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
si inca ceva ma intreseaza sa bag si eu limba romana ma poate ajuta cineva???
sper ca nu vreau sa mai dau ceva bani  multam

#40
kaytar

kaytar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,691
  • Înscris: 09.01.2007
dl_dr25...
1. chiar nu vrei sa spui cat ai dat pe e51?
2. tu nu ai virgula[,], punct[.], cratima[-], 2i[ii]...?
3.  si inca ceva ma intreseaza sa bag si eu limba romana ma poate ajuta cineva???
sper ca nu vreau sa mai dau ceva bani multam
   >>> da-o-n p masii de treaba! cu asta m-ai dat gata  :ciocan:

Edited by kaytar, 20 November 2007 - 06:39.


#41
nellu

nellu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 03.09.2006
cat a fost?
cat malai ai dat pe el?
zi si tu, 1000 ron sau ceva, ce ti-e rusine?

#42
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
omu am dat 970ron
punct virgula nu o sa gasesti la mine asta sper sa nu te enerveze prea tare :bigwhitegrin:
da nu are limba romana si vreau sa io bag pe git telefonului
daca ma poti ajuta MULTUMESC

#43
chroko_simfree

chroko_simfree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2007

 wfnse, on Nov 19 2007, 18:53, said:

De unde l-ai cumparat si la ce pret ?
Iata un review interesant: http://www.allabouts...m/Nokia_E51.php

Salut.
Mai ai aici un review: http://smape.com/en/...ia_E51-rev.html
Mie mi-a placut

#44
woulfy

woulfy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,562
  • Înscris: 11.12.2003
Intrebare simpla si la obiect. Nici la e51 nu poti vedea pozele pe care le faci cu camea in full screen (ca la e50)? Asta mi se pare un dezavantaj

#45
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Intrebare stupida (poate):
Unde gasesc si eu un Internity, mai prin centru, unde sa aibe E51?

#46
dl_dr25

dl_dr25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,704
  • Înscris: 01.05.2007
eu am dat tel la 10 magazine internity si nu aveau, pina la urma am luat dupa okazii
si sunt multumit de el (are doar 4 zile) :D

#47
CocoBryce

CocoBryce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 03.11.2007
dl_dr25, cum merge wifi-ul? ai avut ocazia sa il testezi?
merci.

#48
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,866
  • Înscris: 14.08.2007

 EPoX, on Oct 2 2007, 17:54, said:

cred ca voi pastra E50-ul nu prea ma incanta E51

in functie de pretul cu care va fi lansat E51 ma voi hotara daca sa trec pe un SE P1i care sincer jos palaria
SE P1i e interesant, dar e 100 de euro in plus, avantajele reale fiind bateria mult mai buna, ecranul mai mare (dar de aceiasi rezolutie - si mai putine culori), camera mai buna (autofocus, rezolutie mai buna), tastatura QWERTY (greu de folosit totusi) si eventual touchscreen-ul (insa review-urile nu prea lauda touchscreen-ul). Teoretic sunt destule argumente pentru a da 100 de euro in plus, daca nu ar fi si cateva dezavantaje care mie mi se par majore: fara EDGE si fara HSDPA (de marime sau aspect nu ma leg, insa prefer Nokia care e mai mic si arata mai business dupa parerea mea). Fara EDGE si HSDPA ti se reduc semnificativ posibilitatile de a te conecta la internet decent: unde nu este semnal 3G, adica in afara oraselor, va trebui sa navighezi foarte lent, pe GPRS - viteza comparabila cu dial-up-ul pe Romtelecom. Iar in orase, in loc sa navighezi la 3.6 Mbs vei naviga la 384 kbs. Daca nu folosesti telefonul ca modem pentru a naviga de pe laptop probabil ca vitezele astea sunt ok, insa pentru un telefon care se vrea a fi de business eu zic ca il trag in jos destul de mult. Sigur ca pentru majoritatea conectarea la net nu e importanta, si atunci e preferabil sa dai 100 de euro in plus macar pentru bateria mult mai buna si ecranul mai mare.

Upgrade-ul de la E50 eu zic ca e justificat pentru ca exista suficiente argumente: viteza mult imbunatatita - procesor mult mai rapid si memorie mai multa, 3G, HSDPA, radio si Wi-fi. Singurul dezavantaj e bateria care tine mai putin (probabil din cauza procesorului mai bun si al ecranului de 16 milioane de culori). Pe langa asta e mai subtire si mi se pare mult mai frumos (E50 a fost un telefon excelent la vremea lui, insa mi se pare destul de urat :) )

#49
chroko_simfree

chroko_simfree

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 21.11.2007

 utopium, on Nov 23 2007, 23:52, said:

SE P1i e interesant, dar e 100 de euro in plus, avantajele reale fiind bateria mult mai buna, ecranul mai mare (dar de aceiasi rezolutie - si mai putine culori), camera mai buna (autofocus, rezolutie mai buna), tastatura QWERTY (greu de folosit totusi) si eventual touchscreen-ul (insa review-urile nu prea lauda touchscreen-ul). Teoretic sunt destule argumente pentru a da 100 de euro in plus, daca nu ar fi si cateva dezavantaje care mie mi se par majore: fara EDGE si fara HSDPA (de marime sau aspect nu ma leg, insa prefer Nokia care e mai mic si arata mai business dupa parerea mea). Fara EDGE si HSDPA ti se reduc semnificativ posibilitatile de a te conecta la internet decent: unde nu este semnal 3G, adica in afara oraselor, va trebui sa navighezi foarte lent, pe GPRS - viteza comparabila cu dial-up-ul pe Romtelecom. Iar in orase, in loc sa navighezi la 3.6 Mbs vei naviga la 384 kbs. Daca nu folosesti telefonul ca modem pentru a naviga de pe laptop probabil ca vitezele astea sunt ok, insa pentru un telefon care se vrea a fi de business eu zic ca il trag in jos destul de mult. Sigur ca pentru majoritatea conectarea la net nu e importanta, si atunci e preferabil sa dai 100 de euro in plus macar pentru bateria mult mai buna si ecranul mai mare.

Upgrade-ul de la E50 eu zic ca e justificat pentru ca exista suficiente argumente: viteza mult imbunatatita - procesor mult mai rapid si memorie mai multa, 3G, HSDPA, radio si Wi-fi. Singurul dezavantaj e bateria care tine mai putin (probabil din cauza procesorului mai bun si al ecranului de 16 milioane de culori). Pe langa asta e mai subtire si mi se pare mult mai frumos (E50 a fost un telefon excelent la vremea lui, insa mi se pare destul de urat :) )
In maxim 6 luni gasesti o baterie de capacitate mai mare. Iar ecranul de 16mil de culori poti sa-l "mesteresti" din setari sa-ti consume mai putin. Pe unele forumuri din Italia e criticat...dar ei sant mai vorbareti. Nemtii il folosesc pentru wi-fi si-l lauda. Pretul a scazut si la liber in "vest"...240-260E. In momentul aparitiei SE W960 sigur o sa-i scada pretul si pe la noi. Ramane sa vedem ce vor face baietii de la Nokia in momentul lansarii "pachetului" de telefoane de catre Motorola in preajma Craciunului! In rest...e cel mai bun telefon pretz/dotari de pana acum.

#50
utopium

utopium

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 45,866
  • Înscris: 14.08.2007

 chroko_simfree, on Nov 24 2007, 00:14, said:

In maxim 6 luni gasesti o baterie de capacitate mai mare. Iar ecranul de 16mil de culori poti sa-l "mesteresti" din setari sa-ti consume mai putin. Pe unele forumuri din Italia e criticat...dar ei sant mai vorbareti. Nemtii il folosesc pentru wi-fi si-l lauda. Pretul a scazut si la liber in "vest"...240-260E. In momentul aparitiei SE W960 sigur o sa-i scada pretul si pe la noi. Ramane sa vedem ce vor face baietii de la Nokia in momentul lansarii "pachetului" de telefoane de catre Motorola in preajma Craciunului! In rest...e cel mai bun telefon pretz/dotari de pana acum.
SE W960 e un P1i mai frumusel si cu 8 GB de memorie (si e fara EDGE, 3G+ si infrarosu, ca si P1i). In rest pare la fel. Pe deasupra, e si cu cel putin 100 euro mai scump ca si P1i, deci cu peste 200 euro mai scump ca si E51. Nu e la concurenta cu E51 ci mai degraba cu N95 8GB sau N82. Insa fara EDGE, HSDPA, GPS, infrarosu, TV-Out, ecran ceva mai mic ... o sa-i fie greu sa se bata cu N95 8GB si chiar si cu N82. Chiar si camera pare mai slaba, fiind fara blitz Xenon si de 3 MP (nu ca ar conta prea mult ca sunt 3 sau 5 MP). Mie mi se pare ca Sony Ericsson nu are un concuret serios pentru E51 pe segmentul asta de pret si de piata ... telefoanele lor care se invart la pretul asta nu au EDGE, HSDPA, Wi-fi, in schimb au baterii si camere foto mai bune. Eu personal prefer sa am conectivitate maxima si o baterie mai slaba decat conectivitate partiala si baterie mai buna. Iar telefoanele multimedia cu camere mai bune nu se prea bat cu E51 pentru ca asta e pentru alta categorie de utilizatori (desi ar fi fost frumos ca Nokia sa puna macar un autofocus pe E51 daca nu si un Xenon - e cam penibil sa scoti telefoane peste medie ca pret cu camera dar fara autofocus). SE continua sa conduca la baterii si foto/multimedia (cel putin la categoria asta de pret) dar pierde la dotari. Motorola nu m-au impresionat niciodata si nu cred ca o vor face acum :) Nu pot concura Nokia cu telefoane de 15-16 milioane fara wi-fi, sau mai rau cu touchscreen dar fara 3G. Cred ca mai mari sanse au Samsung decat Motorola pe segmentul asta.

#51
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 06.06.2005
utopium imi place cum gandesti. sunt de acord cu tine. nu mai am de adaugat nimic.

#52
smardvice

smardvice

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 187
  • Înscris: 12.03.2007
Salutare (deja) posesorilor de Nokia E51.

Se incalzeste daca vorbesti la el ceva mai mult (sau daca il folosesti) ?
Cat tine bateria ?

Am auzit despre 6120 classic ca cineva se plangea ca fiind foarte subtire s-ar incalzi cam tare ...
Ma gandesc ca E51 s-ar putea sa aiba aceeasi "problema" ...

Sper sa imi iau E51 cand apare la Orange - sper eu in maxim o luna ... :rolleyes:

#53
Obscuru

Obscuru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 358
  • Înscris: 09.05.2005
Inca o intrebare va rog: ecranul (ca dimensiuni) cum este comparativ cu cel al lui E50 (care mie mi s-a parut tare ingust) ?

#54
PaperBoyRo

PaperBoyRo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 332
  • Înscris: 06.06.2005

 Obscuru, on Nov 26 2007, 15:29, said:

Inca o intrebare va rog: ecranul (ca dimensiuni) cum este comparativ cu cel al lui E50 (care mie mi s-a parut tare ingust) ?
la specificatii 'spune' ca sunt la acelesi dimensiuni. miile sau milioanele de culori difera.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate