Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

contul adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#1
me_again

me_again

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.05.2007
Your AdSense account was found to be related to an account previously
disabled for invalid click activity and we have therefore disabled your
account. Publishers disabled for invalid click activity are not allowed
further participation in AdSense and do not receive any further
payment. The earnings on your account will be properly returned to the
affected advertisers.

As outlined in our program Terms and Conditions, Google reserves the
right to terminate any publisher's participation at any time.

Din cate stiu google nu iti suspenda contul pt ca situl a fost ,acum un an parca , suspendat pt clickuri invalide.Eu am situl de la un var si am facut contul pe numele meu la adsense. Pot sa le trimit un raspuns si sa le spun ca nu mai am nici o treaba cu vechiul administrator??

si inca ceva... nu am apasat pe nici o reclama

Edited by me_again, 13 September 2007 - 23:16.


#2
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005
Daca esti inscris in programul AdSense,nu ai voie sa dai click pe reclamele de pe site-ul TAU,sau de pe ORICE site care are AdSense?

#3
portugalkix

portugalkix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 627
  • Înscris: 27.03.2007
Who said that?

#4
DarkAngelBv

DarkAngelBv

    === Proud owner of === ++++ Audi & Opel ++++

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,747
  • Înscris: 24.03.2006

View PostInTech, on Sep 14 2007, 00:24, said:

Daca esti inscris in programul AdSense,nu ai voie sa dai click pe reclamele de pe site-ul TAU,sau de pe ORICE site care are AdSense?
Nu ai voie sa dai click pe reclamele de pe contul tau, de pe alte conturi poti sa dai click

View Postportugalkix, on Sep 14 2007, 00:26, said:

Who said that?
era o intrebare  -_-

#5
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
si daca iti aluneca mouseul din greseala  <_< ?
vedeti ca am cerut si eu niste ajutor in legatura cu adsense .
sa imi trimita si mie un pm cine este binevoitor sa ma ajute  <_<

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
me_again: Daca un site a fost banat, nu mai ai voie sa pui reclame pe el. De aceea ti-au banat contul, pentru ca ai folosit un site banat.
mausyo: Nu este nici o problema daca apesi din gresala pe reclama ta, dar acest lucru sa nu se intample prea des, altfel poti avea probleme. Daca ai intrebari pune-le aici, nu pe PM.

#7
me_again

me_again

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.05.2007

View Postradetzy, on Sep 14 2007, 11:54, said:

me_again: Daca un site a fost banat, nu mai ai voie sa pui reclame pe el. De aceea ti-au banat contul, pentru ca ai folosit un site banat.
si de ce nu imi baneaza doar siteul ala ca eu mai am inca doua.
Exista vreo rezolvare??? sau e definitiva

#8
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Cam este definitiva. Totusi poti sa le trimiti un email in care sa le explici ca nu esti tu fostul administrator.
Dar daca ai stiut ca acel site a fost banat, si ai mai avut inca doua siteuri, de ce ai pus reclame si pe acel site banat?  <_<

#9
me_again

me_again

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 126
  • Înscris: 19.05.2007

View Postradetzy, on Sep 14 2007, 12:07, said:

Cam este definitiva. Totusi poti sa le trimiti un email in care sa le explici ca nu esti tu fostul administrator.
Dar daca ai stiut ca acel site a fost banat, si ai mai avut inca doua siteuri, de ce ai pus reclame si pe acel site banat?  <_<
pai am intrebat tot pe forum daca e vreo problema si mi s-a spus ca nu e pentru ca situl a fost banat pe clickuri invalide si nu pe continutul sau

#10
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
bine o sa pun intrebarile aici .. preferam un id de mess sa discut cu cineva sa aflu cat mai repede si sa pun in aplicare . Dar neavand de ales postez aici .
Deci io nu am 18 ani  :lol: , am 16 , si am un site ( blog) pe care mai scriu si io din cand in cand si vroiam sa ii pun un google adsense pe site insa nu stiu cum sa ma inregistrez . sa ma inregistrez pe numele meu sau al parintilor nici asta nu stiu . Deci e foarte greu . In plus am citit pe undeva pe forum ca un user a fost banat pentru ca nu a pozitionat corect reclamele  <_< . Deci am nevoie de detalii ( multe)

#11
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Daca nu ai 18 ani, inscrie-te cu numele parintilor.
Daca respecti conditiile adsense nu ar trebui sa ai probleme si sa-ti inchida contul.

#12
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
si daca sa zicem ca o sa ajung sa obtin suma necesara pentru a cere un cec ( parca e 100 de $ ) tot unul din parinti trebuie sa se duca la canca cu cecul ?  :lol:

#13
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Da. :)

#14
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
m-am inscris .. acu astept  <_<
bineinteles nu cu numele meu :)

Edited by mausyo, 16 September 2007 - 13:39.


#15
venkplay

venkplay

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 02.04.2005
mie mi s`a inchis contul ptr ca cineva care a facut cont adsense prin refferu meu a facut clickuri invalide...... le`am dat mail si asta a fost raspunsu, iar ptr ca in TOS`u lor spune clar la inscriere ca iti pot taia craca oricand, chiar si fara motiv, mi s`a taiat craca.. am pierdut f multi bani si mai ales numai pot sa`mi fac cont pe numele meu.... asea ca un sfat ptr astia cu adsense.... numai bagati chestia de reffer ca e jale; iar ptr me_again.... daca ei au hotarat ca nu au nevoie de tine, poti sa incerci cum vrei ca cont la google pe numele tau n`o sa mai ai pe veci.

#16
razveee

razveee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 206
  • Înscris: 07.04.2007

View PostInTech, on Sep 14 2007, 00:24, said:

Daca esti inscris in programul AdSense,nu ai voie sa dai click pe reclamele de pe site-ul TAU,sau de pe ORICE site care are AdSense?
Nustiu nici eu cum e... dar stiu ca de 3 ori am dat click din greseala :) si am iesit fff rpd de pe site.... si.. din fericire... nu sa intampalt nimic rau :( oricum.... nu cred ca iti inchide contul cu site de $ sau cat ai... pt ca ai dat click din greseala.... nush cum ... oricum.... e bine :D

#17
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
dar imi poate raspunde cineva la o intrebare ?
daca ai adsense poti sa pui ale reclame pe site ? de la alte companii ?
pentru ca am inteles ca adsense se aproba intr-o luna sau doua  :deadtongue:

#18
mausyo

mausyo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 372
  • Înscris: 20.06.2007
ma baga si pe mine cineva in seama ?  <_<

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate