Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...
 Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 

Opera Mini in limba romana

- - - - -
  • Please log in to reply
63 replies to this topic

#1
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
M-am gandit ca nu ar fi rau sa avem Opera Mini  si in limba romana. Asa ca am tradus Opera Mini 2.04 (versiunea neoficiala) si in limba romana. Downloadul il puteti face direct din atasament sau intrand pe site-ul http://opera-mini.ru/maker204/ si va puteti crea acolo versiunea in limba romana dupa cum va place.
Astept sugestii si pareri pentru imbunatatirea traducerii pentru versiunile urmatoare. E prima traducere in limba romana si s-ar putea sa nu fie corecta in totalitate.
  -_-

pentru cei care nu stiu, Opera Mini e cel mai performant browser java pentru telefoane mobile la ora actuala!  :first:

Attached Files


Edited by spiderpc, 04 September 2007 - 23:25.


#2
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
ma multumesc si cu cel in engleza, cine stie ce crocodili ai bagat tu prin aplicatia aia :P

#3
mnezo

mnezo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,760
  • Înscris: 06.03.2006
Fara suparare, da` nu cred ca e vreo diferenta pentru cei ce stiu sa foloseasca opera mini intre engleza si romana. Plus ca versiunea asta e veche si n`are multe din dotarile astora noi.

#4
KALOO

KALOO

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,824
  • Înscris: 08.12.2006
A aparut Operamini beta 4. E superba.

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View PostKALOO, on Sep 5 2007, 18:16, said:

A aparut Operamini beta 4. E superba.
si ce treaba are cu titlul topicului?!

#6
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007

View Postgumball3000, on Sep 5 2007, 17:01, said:

ma multumesc si cu cel in engleza, cine stie ce crocodili ai bagat tu prin aplicatia aia :P
te asigur ca nu am bagat niciun 'crocodil'. ma gandeam ca e utila pentru nevorbitorii de engleza :D

Quote

Fara suparare, da` nu cred ca e vreo diferenta pentru cei ce stiu sa foloseasca opera mini intre engleza si romana. Plus ca versiunea asta e veche si n`are multe din dotarile astora noi.
versiunea aceasta nu are treaba cu versiunile oficiale. E o versiune special modificata de catre rusi. si are mult mai multe functii decat versiunile astea noi: manager de fisiere, manager FTP, suporta download fara ajutorul browserului de pe telefon, posibilitatea salvarii textului din pagina, functii de copiere, mutare, lipire; partea de Marcaje poate fi gestionata foarte usor prin crearea de foldere exact ca in versiunea pentru PC, servere alernative in caz de nefunctionalitate, backup sesiune, lucru cu fereste (puteti deschide cate ferestre vreti la fel ca tab-urile de pe PC), functie de cautare in pagina si multe altele.

#7
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
pentru cei care vor sa downloadeze direct aplicatia direct in format jar clic aici. nu mai necesta dezarhivare.  :peacefingers:

#8
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
A aparut versiunea 2.05 mod in limba romana. aceasta versiune, teoretic, va trebui sa mearga pe orice telefon cu apn wap pentru ca s-a introdus o optiune de setare proxy :)
[ http://sharemobile.ro/share/578/opera2.05_1.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://sharemobile.ro/share/578/opera2.05_2.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://sharemobile.ro/share/578/opera2.05_3.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] [ http://sharemobile.ro/share/578/opera2.05_4.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
O puteti downloada din atasament apoi sa o dezarhivati sau download direct de aici!

Attached Files


Edited by spiderpc, 09 October 2007 - 10:24.


#9
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 10.03.2007
Da, am vazut cu surprindere in maker ca are versiune de Romana, dar nu si de engleza :P Felicitari pentru "harnicia" ta si iti multumim ca iti bati capul cu traducerea acestui mod :) Ce anume e nou in versiunea nou,a? Ca eu in afara de tool-tip-uri si de posibilitatea de criptare a fisierelor n-am vazut  :huh:

#10
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
Dupa cum vezi si tu e versiunea 2.05, imediat dupa 2.04. alte noutati pe langa cele spuse de tine sunt:
- filtru in listarea fisierelor la export si import.
- pentru modelele Sony Ericcson, in managerul de fisiere exista posibilitatea conversiei unor fisiere din UTF in CP-1251.
- afisarea numelui intreg al paginii in istorie.
- posibilitatea de a seta proxy.
- suportul caracterelor chirilice in referinte.
- sortare dupa nume, data, tip, marime, atribute a fisierelor in FTP.
- o descriere mai detaliata e erorilor intampinate.
In plus s-au mai facut unele schimbari si corectii pe care le veti descoperi singuri :)

Edited by spiderpc, 09 October 2007 - 11:02.


#11
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 10.03.2007
Stii cumva cum se dezasambleaza/reasambleaza fisierul "t" si "v" din arhiva jar? (ala care contine imaginile) :)

#12
0v1d1u

0v1d1u

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 10.03.2007
Sau exista vreo cale de a creea propria tema (nu numai culorile)? Din cate am inteles acolo pe forum (cu traducerea facuta de BabelFish) unii si-au putut creea propriile teme... Exista vreun program, ceva, cu care sa pot compila temele?

#13
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
nu stiu sigur daca poti. ti-ar trebui un class translator. insa nu prea ai ce teme sa creezi deoarece culorile le poti schimba din aplicatie (altceva poti schimba), iar icoanele pot fi alese din lista care iti apare cand creezi aplicatia cu ajutorul maker-ului. daca vrei icoane personalizate va trebui sa le trimiti la administrator si daca le aproba vor aparea in maker :)

Edited by spiderpc, 09 October 2007 - 14:17.


#14
mmg1818

mmg1818

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 21.08.2007
multumesc pentru mini.opera ro si link-ul MobileWave. cu wap nelimitat de la orange sa tot folosesc mini.opera
versiunea 3.1 de cateva luni nu mai merge. se deschide, intru pe google si caut o adresa si se misca in reluare
si apoi se blocheaza versiunea 3.1. ultima versiune 4 functioneaza dar nu-mi place.(versiunea 2.05 cea ruseasca
merge pe telefonul meu w810i. versiunea ta 2.05 ro imi da 504 timeout occurred... Error:t120)

#15
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
-incearca versiunea 2.04 RO. e cea stabila.
-faptul ca se misca aplicatia "in reluare" nu are legatura cu conexiunea de internet. incearca sa golesti cache-ul sau sa o reinstalezi.
-intre versiunea 2.05 RU si 2.05 RO nu e nicio diferenta, decat limba...deci nu are cum ca cea in rusa sa mearga si cea in romana sa nu mearga.

#16
ionut2

ionut2

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 683
  • Înscris: 19.04.2005
@spiderpc..eu nu pot downloada versiunea arhivata de la 2.04 si nici de la 2.05 ..iar la vers nearhivata imi da unable to instal pe un n70...mai incerca sa mai uploadezi din nou ca sunt interesat de versiunea asta
later edit:s-a rezolvat..era netu meu de vina..good work spiderpc

Edited by ionut2, 04 November 2007 - 20:18.


#17
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
multumesc ionut  :cheers:
deci, dupa ce downloadati arhiva RAR, dezarhivati pentru a obtine fisierul JAR (care e de fapt tot o arhiva) pe care il instalati pe telefon.

#18
andoceo

andoceo

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 642
  • Înscris: 09.02.2005
Am versiunea 2.05 dar la download ma duce pe browseru telului :(

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate