Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ginecomastia

- - - - -
  • Please log in to reply
42 replies to this topic

#37
cristian_razvan03

cristian_razvan03

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.02.2010
si eu sunt la fel......am fost la un doctor endocrinolog si m.ia zis ca nu pot face nimic in privintza ginecomastiei decat sa astept pana la varsta de 18 ani cand pot sa fac operatia de extirpare .ps am 16 ani jumate si eu caut cu disperare orice tratament !!  :deadtongue:

#38
zakumi28

zakumi28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2010
Salut myschulache , am aceeasi problema ca tine. Am vazut poza si sunt exact ca ai mei.Si mie mie rusine sa ma schimb la sport, si mie frica sa nu afle colegii ca sunt sigur ca nu m-ar intelege

#39
kalloo

kalloo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.07.2010
Buna ziua .

Sunt un student in varsta de 20 ani si sunt suspect de ginecomastie..

Nu am fost inca la doctor , dar e vizibil ca sufar de asa ceva.

Am sanii mari pentru un baiat si nu reusesc sub nici o forma sa slabesc sau sa fac ceva in privinta asta.

Vreau sa va spun ca treaba asta cu sanii imi afecteaza viata foarte mult..deoarece ma izolez fata de ceilalti ca sa nu rada de mine

ce trebuie facut?

//rog sa primesc raspunsuri doar de la persoanele in domeniu...care stiu ce si cum ( cum ar fii doctorii endocrinologi)

#40
alexandru112

alexandru112

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 16.07.2010
Am si eu o problema de pe la 11 ani au inceput sa imi creasca sanii....Eu cand eram mic de la 7 ani pana la 10 jumate am facut fotbal si dupaia mam lasat pt ca mam operat de apendicita....de atunci am inceput sa ma ingras si in plus am inceput sa ma dezvolt si au inceput sa se dezvolte sanii ....am citit ceva  pe net numit ginecomastia dar nu prea cred deoarece nu ma dor knd ii ating sau altcv si am inteles ca , cam asta inseamna ginecomastia.... doar sunt prea mari si nu au forma de muschi dezvoltati ce as putea face ???
multi miau zis sa merg la sala momentan nu am incercat, am iesit si la alergat am dat 4 kg dar nimic schimbat la sani.... si app acum am 15 ani multumiri anticipate

#41
darkangelo

darkangelo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,499
  • Înscris: 12.09.2006

View Postalexandru112, on 16th July 2010, 15:46, said:

Am si eu o problema de pe la 11 ani au inceput sa imi creasca sanii....Eu cand eram mic de la 7 ani pana la 10 jumate am facut fotbal si dupaia mam lasat pt ca mam operat de apendicita....de atunci am inceput sa ma ingras si in plus am inceput sa ma dezvolt si au inceput sa se dezvolte sanii ....am citit ceva  pe net numit ginecomastia dar nu prea cred deoarece nu ma dor knd ii ating sau altcv si am inteles ca , cam asta inseamna ginecomastia.... doar sunt prea mari si nu au forma de muschi dezvoltati ce as putea face ???
multi miau zis sa merg la sala momentan nu am incercat, am iesit si la alergat am dat 4 kg dar nimic schimbat la sani.... si app acum am 15 ani multumiri anticipate

incearca in primul rand sa mergi la medic. posibil sa ai ceva probleme hormonale.

#42
zakumi28

zakumi28

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 11.06.2010
Salut!Chiar azi am mers la un medic endocrinolog sa ma consulte.Mi-a spus ca am o ginecomastie prepubertara care se va retrage in timp.Mi-a recomandat un medicament pentru femeile care se opereaza de cancer la san si vor sa elimine hormonii femeiesti si are reactii adverse doar asupra uterului si cum noi, baietii nu avem uter nu trebuie sa ne facem griji.Acest medicament se numeste TAMOXIFEN.Se administreaza pe timp de o luna cate doua pe zi (dimineata si seara) si daca are efect il mai puteti lua inca timp de o luna (depinde daca aveti noroc,la unii functioneaza dar la altii nu).Medicul la care am fost se numeste Branisteanu Dumitru si este seful clinicii de endocrinologie Spiridon Iasi.Inca nu am inceput tratamentu,dar il voi incepe de maine si voi reveni cu cu rezultatul peste o luna cred!Mult noroc la toti si va sfatuiesc sa mergeti la un endocrinolog ca sa va linistiti sufleteste asa cum am facut eu!Si un link cum mai multe informatii despre aceasta ginecomastie : http://www.romedic.r...escenti-0P14821 Aceasta poate aparea si la adolescentii supli

Edited by zakumi28, 03 August 2010 - 14:21.


#43
klumea10

klumea10

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 12.06.2008
Salut !! Cunosc un caz in care unui baiat i-a crescut sanii  datorita faptului (asa a zis doctorul) ca manca produse de tip fast food . Acuma sa nu va ganditi ca s-a ingrasat nuuu era normal ca greutate.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate