Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Messenger pentru telefoanele mobile

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Dupa ce am testat mai multe programe gen messenger pt telefoanele mobile am ajuns la concluzia ca acesta este cel mai bun: http://www.ebuddy.com/mobilebeta/

Am mai testat si:
Reporo: https://www.reporo.com/register.jsp
Agile Messenger: http://www.agilemobi...m/download.html
Mig33: http://wap.mig33.com/download.php
Le recomand in ordinea mentionata mai sus.

Telefonul pe care le-am testat Sony Ericsson k800i cu wap unlimited activat si setarile de orange world.
Astept si parerile voastre despre aceste aplicatii.

*mesajele offline nu sunt afisate cu niciuna dintre aplicatiile de mai sus, daca doriti sa cititi acele mesaje va recomand sa intrati mai intai pe wap.yahoo.com si apoi in aplicatie

#2
wizzKid

wizzKid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 13.08.2007
eu am un se k310i cu cartela vodafone si cu vodafone live! activat.. si merge www.google.ro,si alte siteuri.. :| messengerul dc nu merge?:((

#3
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Alte aplicatii (gen opera mini, gmail mobile) iti merg?
Daca nu cel mai probabil inseamna ca nu ai setarile de wap pentru aplicatiile java facute corect.

#4
Campers

Campers

    Just ..tired of this shit ..

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,409
  • Înscris: 24.04.2006
pentru astea iti trebuie acces point , incearca sa iei setarile "Mobile internet" de pe www.vodafone.ro/ota

#5
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
pe orange merge si cu setarile normale de orange world, am incercat si cu orange internet si merg si cu alea

#6
Radu4Moto

Radu4Moto

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.08.2007
Am intrat si eu pe AgileMessenger si am luat pentru Motorola V360. Merge vad (aplicatia ruleaza) dar nu pot intra !

"...connecting..." sta de o ora ! Am pe Orange... ce setari trebuie? Am setat si GPRS si Orange Internet... tot asa !

#7
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
cu agile messnger nu m-am putut nici eu intelege prea bine mi-a mers decat o singura data, atunci cand l-am instalat, am incercat cu toate setarile dar nu am mai reusit sa-l fac sa mearga, o solutie ar fi si sa incerci sa reinstalezi aplicatia(eu nu am incercat pt ca nu mi s-a parut prea buna acea aplicatie si am renuntat la ea)

#8
raduni131

raduni131

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 557
  • Înscris: 13.08.2006
merge iar shmessenger !!! :coolspeak:
mi se pare mai bun ca ebuddy (parca primesti si offline-urile)

#9
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
o sa-l testez si eu si o sa va impartasesc si voua parerile despre aceast aplicatie

#10
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007
recomand shmessenger. e cea mai complexa aplicatie pentru Yahoo messenger pe telefon. folosind aceasta aplicatie veti putea citi si mesajele offline ;)

#11
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Am intrat și eu pe acel site(shmessenger), dar sincer să fiu mie nu imi inspiră încredere și nu vreau să risc să rămân fără parolă, momentan prefer să mă limitez la aplicațiile de mai sus, poate mai târziu o să-mi instalez și eu acea aplicatie, de pe telefon eu intru foarte rar pe mess...

#12
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
cand rulez shmessenger ce profil de internet trebuie sa aleg: "orange internet" sau "orange wap gprs"?
adica vreau sa tin messengerul deschis pe telefon dar totusi nu vreau sa fiu taxat daca nu fac trafic...
banuiesc ca orange gprs...gresesc?

#13
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
si Agile da offline-urile

#14
spiderpc

spiderpc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 575
  • Înscris: 14.01.2007

View Postmegh, on Aug 31 2007, 11:39, said:

cand rulez shmessenger ce profil de internet trebuie sa aleg: "orange internet" sau "orange wap gprs"?
adica vreau sa tin messengerul deschis pe telefon dar totusi nu vreau sa fiu taxat daca nu fac trafic...
banuiesc ca orange gprs...gresesc?
fie ca e orange internet sau orange wap gprs, esti taxat tot in functie de trafic. deci daca nu faci trafic nu esti taxat. acum depinde la cate secunde ai setat sa verifice mesajele noi.
prin orange data gsm (csd) esti taxat in functie de cat timp esti conectat nu in functie de trafic. ;)

#15
aaddyy_o

aaddyy_o

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 25.03.2007

View Postgumball3000, on Aug 31 2007, 10:26, said:

Am intrat și eu pe acel site(shmessenger), dar sincer să fiu mie nu imi inspiră încredere și nu vreau să risc să rămân fără parolă, momentan prefer să mă limitez la aplicațiile de mai sus, poate mai târziu o să-mi instalez și eu acea aplicatie, de pe telefon eu intru foarte rar pe mess...
eu am cont la ei de muuulta vreme si il folosesc f des...si pana acum nu am avut nici o pb cu contu..sau parole...mie imi par de incredere...adica ca oricare alt furnizor de mess...intermediar in afara de yahoo...care toti iti stocheaza parola pe serverele lor..si blabla...deci e ca si ceilalti la capitolul asta,dar calitativ e mai bun decat restul..adica e ca si cel de pe calculator,cu fff multe optiuni.incearca-l si tu....si daca nu ai incredere...fa-ti un cont separat de mess yahoo...pe care sa il folosesti de proba sa vezi ce impresie iti face B)

#16
aaddyy_o

aaddyy_o

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 25.03.2007

View PostRadu4Moto, on Aug 28 2007, 10:50, said:

Am intrat si eu pe AgileMessenger si am luat pentru Motorola V360. Merge vad (aplicatia ruleaza) dar nu pot intra !

"...connecting..." sta de o ora ! Am pe Orange... ce setari trebuie? Am setat si GPRS si Orange Internet... tot asa !
intra pe siteul de la orange...si alege de acolo la personalizare telefon..sau setare..ceva de genu..cauti modelul tau....si iti trimit ei sms cu setarile pe care le instaleaza automat la deschiderea mesajului.....alegi setari pt wapp(asta e un msg) si inca unu pt orange internet(alt msg)...apoi ar trebui sa mearga....eu prefer sa folosesc serviciile de orange internet...pt ca totu se incarca ca si la calculator(paginile de net)...cu optiunea asta
si...apoi iti recomand si tie shmessu...varianta platinum pt motorola(asta o foloseste prietena mea tot pe un moto v360)setata pt conectare prin internet si merge brici ;) .spor

#17
megh

megh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 261
  • Înscris: 27.08.2007
merci aaddyy  :)  ... tocmai imi pusesem softul original de S-E si dupa ce am instalat shmessengerul nu imi mai mergea
am urmat sfatul tau si "pasii" de pe site-ul Orange-ului si a mers brici... recomand :coolspeak:

#18
BuGaS

BuGaS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 12.10.2006
am instalat si eu agile messenger si imi da o eroare la conectare : Failed to connect , please check your GPRS settings .. ce sa-i fac ? :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate