Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

ski jumping

- - - - -
  • Please log in to reply
548 replies to this topic

#37
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
doamne, ce accident! :o oare cui a fost vina? a lui că nu și-a legat schiul bine? sau a fost ceva la trambulină? oricum, bine că a scăpat teafăr.

#38
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
cred ca nu si-a prins bine schiurile sau poate a fost o rafala puternica..am citit undeva ca nu si-a rupt nimic, e ok :)

#39
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Sezon castigat de austriacul Thomas Morgenstern, iata clasamentul final:
1. Thomas Morgenstern 1794p. :first:
2. Gregor Schlierenzauer 1561p.
3. Jane Ahonen 1291p.
Din pacate, la sfarsitul sezonului "finlandezul zburator" Janne Ahonen si-a anuntat retragerea din activitate din motive familiale, sotia sa aducand pe lume un copil. :(
Cu siguranta o mare pierdere pentru sportul icarilor moderni, fara el aceasta competitie nu va mai fi la fel. Sa vedem cine se va clasa pe podium sezonul urmator, poate norvegianul Tom Hilde, ocupantul locului 4 sau poate Simon Ammann care a terminat sezonul pe locul 9.
Marele Adam Malysz se afla intr-o scadere de forma, el terminand acest sezon de-abia pe locul 12.

#40
LE5100

LE5100

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 23.06.2008
cand incepe marele premiu de vara al FIS Ski? etapele/datele unde le pot vedea? vor fi transmise?

#41
Ramona07

Ramona07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.08.2008
Primul forum din Romania dedicat exclusiv SkiJumping-ului.... Join us

http://z9.invisionfr...dex.php?act=idx

#42
Ramona07

Ramona07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 31.08.2008
http://z9.invisionfr...dex.php?act=idx

#43
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
cand va incepe noua editie 2008-2009 a cupei mondiale la sarituri cu schiurile? un calendar unde as gasi? se mai transmite pe euro sport?

#44
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Sigur ca se transmite tot pe Eurosport, iar calendarul il gasesti pe site-ul oficial FIS.

#45
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
azi sunt calificarile LIVE pe Eurosport
sunt curios cum debuteaza noul sezon :D

#46
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

 Talkabout, on Nov 27 2008, 11:45, said:

azi sunt calificarile LIVE pe Eurosport
sunt curios cum debuteaza noul sezon :D
Vad ca te intereseaza numai sariturile, dar hai sa vorbim si despre schiul fond, alpin si biatlon, sunt topice separate, nu le-am creat degeaba.  :)

#47
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 duculeana, on Nov 27 2008, 14:25, said:

Vad ca te intereseaza numai sariturile, dar hai sa vorbim si despre schiul fond, alpin si biatlon, sunt topice separate, nu le-am creat degeaba.  :)
asta e un topic de ski jumping.. mie unul nu imi plac celelalte sporturi de ski, doar sariturile :)
ca sporturi de iarna , imi mai place sania si bob-ul (tot de pe Eurosport)
ca offtopic: mai demult Eurosport trnasmitea si Tractor pulling, care iar imi placeau mult, nu stiu acu de ce nu mai transmit

#48
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
in 5 minute incepe la Kuusamo LIVE pe Eurosport prima editie individual din noul sezon :)
Enjoy

#49
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
frumos debut.. 2 etape tinute in aceeasi zi, si prima etapa castigata de Harry Potter  :D (aka. Simon Amman)

#50
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

 Talkabout, on Nov 30 2008, 21:27, said:

frumos debut.. 2 etape tinute in aceeasi zi, si prima etapa castigata de Harry Potter  :D (aka. Simon Amman)

Misto.Si eu sunt un impatimit al sariturilor cu schiurilor.Favoritul meu era finlandezul zburator Janne Ahonen dar parca am auzit ca s-ar fi retras.Oricum sper sa fie un an echilibrat cu multi saritori ce se bat la primele locuri si fara accidentari.Si as vrea sa revina in forma adam malysz

#51
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

 valentino_xro, on Dec 5 2008, 00:12, said:

Misto.Si eu sunt un impatimit al sariturilor cu schiurilor.Favoritul meu era finlandezul zburator Janne Ahonen dar parca am auzit ca s-ar fi retras.Oricum sper sa fie un an echilibrat cu multi saritori ce se bat la primele locuri si fara accidentari.Si as vrea sa revina in forma adam malysz
intr-adevar, Janne s-a retras din competitie. mie imi placea de vremurile de demult, cu Sven Hannawald, Andreas Goldberger, Martin Hoellwarth, etc. mi-a mai placut victoria lui Simon Amman de la Salt Lake City. Oricum, cel mai in forma pare a fi Thomas Morgenstern anu asta :)

#52
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Clasament:
1. Simon Amman 425p.
2. Gregor Schlierenzauer 350p.
3. Ville Larinto 205p.
4. Wolfgang Loitzl 199p.
5. Thomas Morgenstern 174p.
Morgi e departe de Globul de Cristal la inceputul acestui sezon. Si Adam Malysz e pe locul 29, cu doar 28 de puncte, inceput foarte slab de sezon al "mustatei zburatoare".
Urmatoarea etapa: 19-21 decembrie, Engelberg, Elvetia, HS137.
Site oficial
Vremea
Se pare ca in zilele competitiei va bate vantul, speram ca nu atat de tare incat sa anuleze etapa.

#53
ASHRAE

ASHRAE

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 119
  • Înscris: 16.11.2008
Ma bucur ca W.Loitzl e in Top 5 !Deocamdata.
Pfuai, N. Kassai se mai da cu skiurile. Cool!

Edited by ASHRAE, 16 December 2008 - 04:30.


#54
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
unde e Sorin Hobana? de ce nu mai comenteaza azi etapa de calificari de la Engelberg? sper ca se va intoarce, e un foarte bun comentator

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate