Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

ski jumping

- - - - -
  • Please log in to reply
548 replies to this topic

#19
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View Postduculeana, on Dec 29 2007, 10:36, said:

Stiu. Pai si atunci, daca sunt precalificati de ce mai participa la calificari? Ce rost are? Doar ca sa depuna un efort suplimentar? :lol:
participa pentru ca:
dupa cum stii, din 70(de la calificari) vor fi alesi doar 50 care vor evolua in prima mansa a competitiei propriu-zise. si acei 50 vor fi imperecheati(sistemul knockout), cel mai bun cu cel mai slab, al 2-lea cu locul 49, s.a.m.d.. iar daca evolueaza precalificatii probabil prind ocazia sa fie imperecheati cu unul cat se poate de slab, pentru a-l "detrona".

#20
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006

View PostMr.Jinx, on Dec 29 2007, 11:22, said:

sunt în direct? parcă văzusem spotul și nu zicea că ar fi live...
se pare ca nu sunt in direct, sunt inregistrate.. sa speram ca competitiile propriu-zise vor fi LIVE

#21
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
de ce nu mai transmite rtl in direct sariturile ?!? era un spectacol ce nu putea fi comparat ce cel de pe eurosport. transmisiunea dura aproximativ 4 ore, in total, cu interviuri de la fata locului, analize, invitati, spectacol. la eurosport e sec. e doar competitia in sine. plus hobana care cu stereotipiile lui ar cam trebui sa ia o pauza. sau macar sa mai aduca pe cineva sa comenteze alaturi de el (cum a fost cu marius negrea la olimpiada).

#22
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View PostTalkabout, on Dec 29 2007, 20:17, said:

se pare ca nu sunt in direct, sunt inregistrate.. sa speram ca competitiile propriu-zise vor fi LIVE
Din pacate se pare ca tot inregistrate vor fi, la fel ca anii trecuti; probabil ca nemtii si austriecii au cerut prea mult pentru transmisia in direct.

Si mi s-a parut mie sau Hobana a mai renuntat la clisee? Probabil ca i-au atras mai multi atentia...

Din pacate am aflat de la el ca a murit Reinhard Hess (nu stiu daca l-am scris corect), antrenorul Germaniei in epoca de glorie a lui Schmitt si Hannavald. RIP!

#23
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006

View Postpufonel, on Dec 30 2007, 02:05, said:

Din pacate se pare ca tot inregistrate vor fi, la fel ca anii trecuti; probabil ca nemtii si austriecii au cerut prea mult pentru transmisia in direct.

Si mi s-a parut mie sau Hobana a mai renuntat la clisee? Probabil ca i-au atras mai multi atentia...

Din pacate am aflat de la el ca a murit Reinhard Hess (nu stiu daca l-am scris corect), antrenorul Germaniei in epoca de glorie a lui Schmitt si Hannavald. RIP!
La ce clisee te referi, ca eu il urmaresc de la inceput si n-am observat nici un cliseu, ba dimpotriva, este unul din cei mai informati comentatori ai sporturilor de iarna. Mereu ne aduce informatii interesante despre fiecare saritor, ceea ce pe la schiul alpin sau fond nu prea auzi!

#24
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006

View Postduculeana, on Dec 30 2007, 14:27, said:

La ce clisee te referi, ca eu il urmaresc de la inceput si n-am observat nici un cliseu, ba dimpotriva, este unul din cei mai informati comentatori ai sporturilor de iarna. Mereu ne aduce informatii interesante despre fiecare saritor, ceea ce pe la schiul alpin sau fond nu prea auzi!
E adevarat, insa din pacate repeta multe "dume", ma mir ca n-ai observat. Am mai scrtis despre asta aici. Dar parca le-a mai rarit. Oricum abia astept etapa de azi!

#25
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
se pare ca Morgenstern e de neinvins.. e senzational cat poate sari acest jucator. 1 etapa castigata la Obersdorf
Cat despre Sorin Hobana, tizul meu, eu zic ca e chiar ok ca si comentator. uneori reaminteste unele date, informatii din lumea sariturilor cu schiurile, pentru a familiariza si pe cei care nu prea le au cu aceasta disciplina sportiva.
intr-o vreme, puteam chiar adresa intrebari lui Sorin Hobana, pe un site, la care el raspundea in timpul comentariilor... nu stiu acum daca mai exista aceasta posibilitate.

#26
duculeana

duculeana

    Erou de sacrificiu

  • Grup: Banned
  • Posts: 7,889
  • Înscris: 08.10.2006
Austriacul Morgenstern s-a impus la Oberstdorf

Austriacul Thomas Morgenstern și-a confirmat statutul de mare favorit al actualei ediții a Turneului celor 4 trambuline la sărituri cu schiurile, câștigând duminică la Oberstdorf, prima etapă din cele 4 ale competiției.

Morgenstern, dublu campion olimpic în 2006, s-a impus cu un total de 295,9 puncte (sărituri de 136,5 m și 141,5 m), obținând cea de-a 7-a victorie a sezonului, din cele 8 concursuri contând pentru Cupa Mondială.

Austriacul i-a devansat pe compatriotul său Gregor Schlierenzauer - 280,7 puncte (136 m și 130,5 m), locul 3 în concursul de pe trambulina germană revenind finlandezului Janne Ahonen - 279 puncte (130,5 m și 137 m).

#27
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
Ce ghinionist e Koffler :(...nu-mi vine sa cred ca iar a cazut...sper sa-si revina psihic... este evident ca ratarea de la Engellberg il urmareste

#28
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
a cazut asta e.. poate isi dorea sa castige, dar mai trebuie sa si pierzi..
bine ca e in viata, restul mai putin conteaza

#29
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Daca aveti posibilitatea puteti urmari in direct Turneul celor 4 Trambuline pe ORF 1 (sau pe CT4 Sport...)
Partea germana a sariturilor a fost transmisa live de ZDF.

#30
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
Nu stiu de ce Euro Sport nu a transmis, conform programului, ieri(pe 3 ian.)la ora 20:00 ora Romaniei si astazi(4 ian.) la 16:45 ora Romaniei, sariturile cu schiurile de la Innsbruck. a transmis ski fond mereu, total aiurea.
hahal programe la euro sport, nu mai poti urmari nici ce-ti place, ca baga ei altceva..

#31
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
a fost anulată, deci nu mai aveau ce să transmită.

#32
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,688
  • Înscris: 20.09.2006
chiar a fost anulata? nu stiam. si calificarile la fel, au fost anulate? ma miram eu de ce nu vad etapa de la Innsbruck. din ce cauza a fost anulata? in acest caz va fi doar turneul celor 3 trambuline anul acesta? sau cum va fi?

#33
Mr.Jinx

Mr.Jinx

    Gigant ca NY

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,186
  • Înscris: 11.07.2006
a fost anulată din cauza condițiilor meteo nefavorabile (gen vânt de peste 3 m/s). din câte am înțeles se vor desfășura 2 etape la Bischofshofen.

#34
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Interesanta ultima etapa a celor 4 trambuline. Janne AHONEN pna la urma a reusit, sa vedem ce-o sa faca in continuare in cupa mondiala unde momentan e pe locul 3.

#35
sebyss

sebyss

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,309
  • Înscris: 11.11.2004
Mansa a 2-a din etapa a 12-a a cupei mondiale a fost anulata. Pentru cei carora Eurosportul le-a facut probleme (la mine s-a intrerupt la finalul primei manse) iata si motivul pentru care a fost anulata.

#36
alina85

alina85

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 10.07.2007
:(...bine ca a fost trambulina mica

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate