Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Din maramures spre iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
Vreau sa merg zilele astea pana la iasi. am inteles ca la vama e nu stiu ce pod daramat si trebuie facuta o ocolire prin nord prin nu stiu ce oras ce inseamna cam 100 km in plus. Imi poate da cineva mai multe relatii? daca este o ruta mai scurta..

#2
black_shadow

black_shadow

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,145
  • Înscris: 30.07.2006
exact de unde din maramures?

#3
nutru

nutru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.08.2007
moldovene, ruta aia ocolitoare e numai buna pentru ca mai vezi si tu ceva locuri de prin minunata bucovina. inainte de campulung moldovenesc, la benzinaria petrom, faci stanga spre radauti(drumul ce trece pe langa palma aia din varfu dealului). de acolo te descurci singur.

ar mai fi o varianta pentru ca orice drum din maramures poate sa treaca si prin vatra dornei, la iacobeni bagi ruta vatra dornei - zugreni - brosteni - poiana teiului - tg. neamt...

iti recomand varianta cu numarul 2 pe tricou pentru ca tot mestecanisul e in santier, ba cred ca e mai scurt drumul pe valea bistritei.

#4
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
si cat de bun e drumul pe acolo ? nu ocolesc prea mult daca vreau sa ajung la iasi? nu de alta dar o sa circul si noaptea (plec undeva pe la vre-o 4-5 dupa masa) si nu as vrea sa conduc prea mult noaptea.

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Faci pauza din cand in cand si mergi incet. Nu e asa mare tragedie sa mergi noaptea, problema e daca ai parteneri de drum cu farurile reglate sol-aer.

#6
denol

denol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.08.2007

 romaximusro, on Aug 12 2007, 20:42, said:

si cat de bun e drumul pe acolo ? nu ocolesc prea mult daca vreau sa ajung la iasi? nu de alta dar o sa circul si noaptea (plec undeva pe la vre-o 4-5 dupa masa) si nu as vrea sa conduc prea mult noaptea.

incearca sa nu-mi mai pui 100 de intrebari dupa ce ti-am dat toate detaliile. eu am masina straina si daca facut ambele variante de traseu inseamna ca n-o sa fie mare filozofie pentru un Logan. arunca moneda si vezi pe ce parte cade!

#7
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Bre Maximus, esti mai rau ca o baba no offence.

Iti faci griji de parca ai face turul europei.  :lol: :lol:  

Urca-te bre la volan, atentie maxima si mergi linistit. Oricat de rau ar fi drumul daca circuli cu atentie si adaptezi viteza nu ti se rupe bebelusul.  :P

Edited by Night Elf, 14 August 2007 - 12:40.


#8
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
multam pt sfaturi. am mers pe unde a zis nutru si pot sa zic ca drumul e superfain, inafara de iacobeni-vatra dornei (care e catastrofal-se lucreaza la greu pe el) 93% din drum e bun si foarte bun si cel mai fain permite o medie destul de ridicata de viteza. sunt insa prin judetul neamt insa(aproape de drumul spre bicaz) niste portiuni unde daca ai dat de vre-o 2 tiruri , cam stai in spatele lor pt ca sunt f multe curbe bla bla.

#9
Basarab

Basarab

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,374
  • Înscris: 13.07.2004
Cum a mers Loganul Made in Romania. Nota 10, corect? Eu fac 30.000 pe an. No problem.

Am curaj sa plec cu el si la Moscova.

#10
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
merge bine desi niste cp in plus nu ar fi stricat. insa asta e, daca doar de atat au fost bani :)

#11
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

 Basarab, on Aug 15 2007, 22:57, said:

Cum a mers Loganul Made in Romania. Nota 10, corect? Eu fac 30.000 pe an. No problem.

Am curaj sa plec cu el si la Moscova.
A mers bine ca de obicei. De fapt a stat in coloana.  :P  :lol: :lol:  

 romaximusro, on Aug 15 2007, 01:25, said:

....sunt insa prin judetul neamt insa(aproape de drumul spre bicaz) niste portiuni unde daca ai dat de vre-o 2 tiruri , cam stai in spatele lor pt ca sunt f multe curbe bla bla.


#12
StGermain

StGermain

    RL 118

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,517
  • Înscris: 04.04.2004
Aoleu... ati trimis omul pe Vatra Dornei - Poiana Largului?!? Stiu ca sunt 93 sau 95 KM.... de placi! Placi distantate, i-am facut cu a 2-a si pe alocuri a 3-a in mai mult de doua ore...  :death:

Edited by StGermain, 22 August 2007 - 22:09.


#13
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 StGermain, on Aug 22 2007, 23:08, said:

Aoleu... ati trimis omul pe Vatra Dornei - Poiana Largului?!? Stiu ca sunt 93 sau 95 KM.... de placi! Placi distantate, i-am facut cu a 2-a si pe alocuri a 3-a in mai mult de doua ore...  :death:
Exagerezi...
Eu fac drumul asta de cateva ori pe luna..Poiana Largului - Borca  doar ( jumatate de distanta )......
Odata a fost drum betonat ...de aici placile de care spui....dar in cea mai mare parte este cu asfalt peste...si probleme mai mari apar la gaurile din asfalt....nu mari ...dar multe si cam dese.
Oricum merg lejer cu viteza 3 si a 4 ....cu 50 -80 km/h.
Poate ai mers pe alt drum  :)

#14
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
nu stiu pe unde e poiana largului (am prostul obicei sa nu am memorie buna in asemenea chestii) insa am fost pe la vatra dornei -pe undeva pe la bicaz, parca am trecut si prin pipirig. si pot sa zic... ca drumul nu e stricat spre deosebire de ce am vazut pe la campulung, din tren unde se lucreaza in draci + semafoare + cozi + accidente

#15
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003

 romaximusro, on Aug 23 2007, 21:43, said:

nu stiu pe unde e poiana largului (am prostul obicei sa nu am memorie buna in asemenea chestii) insa am fost pe la vatra dornei -pe undeva pe la bicaz, parca am trecut si prin pipirig. si pot sa zic... ca drumul nu e stricat spre deosebire de ce am vazut pe la campulung, din tren unde se lucreaza in draci + semafoare + cozi + accidente
De la Vatra Dornei mergi pe valea Bistritei pina la coada lacului Bicaz ( e un viaduct akolo...daca te ajuta la reimprospatarea memoriei ). Ei si akolo ...bingo ...este Poiana Largului .
Poiana Largului e un loc unde se intersecteaza mai multe sosele :
- DN 17B care vine de la Vatra Dornei - Brosteni - Borca - Poiana Largului
- DN 15B care merge la Petru Voda - Pipirig - Tg. Neamt
- DN 15 care vine de la Toplita - Borsec - Tulghes - Poiana Largului
- DN 15 care merge de akolo, pe malul lacului  de acumulare pina la Bicaz  apoi  Piatra Neamt  - Bacau

...sensul vine / merge e vazut dinspre Ardeal spre Moldova .
Ei maximus...te-ai lamurit ? :)

Edited by eb2e2, 23 August 2007 - 21:36.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate