Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA
 Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac
 Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...
 BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim
 

.swf -aplicatii de la mine pentru voi.

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#37
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
Merci pentru ceasuri  :D

#38
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005
fi atent , uite 2 joculete in flash foarte misto
din pacate sunt in flash 7 si nu le pot juca pe telefon ( care are flash lite 1.1 )

crezi ca le poti face sa mearga in flash lite 1.1? sau cel putin o versiune asemanatoare ( tanks 1 e mai usor de realizat ,are mai putina variabile)

bafta  :lol:

Attached File  tanks_1.zip   191.42K   82 downloads
Attached File  tanks_2.zip   870.64K   70 downloads

#39
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
am inteles ideea jocului :) . Sper sa fac un joculet asemantor pentru telefon in timpul vacantei de iarna (invatat,viata si alte chestii) . Daca aveti idei practice (nu s.f-uri) pentru un asemenea joc , scrieti aici,  pm  sau yahoo messenger.  
Mi se pare prea afumata faza cu tancurile, e ideea originala , dar veche .  

PS. o sa primiti o mica "recompensa" daca va implicati :) si clar va fi la multiplayer caci nu stau sa fac si AI-ul :| (hate it)
Icna o intrebare :  ai maxim 1.1 flash lite ? nu merge si 2.x ... ? (nu de alta ,dar ma ajuta cu mai mult spatiu recomandat 2.x...)

Bafta  la copca

#40
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005

 Purice`, on Dec 3 2007, 01:13, said:

am inteles ideea jocului :) . Sper sa fac un joculet asemantor pentru telefon in timpul vacantei de iarna (invatat,viata si alte chestii) . Daca aveti idei practice (nu s.f-uri) pentru un asemenea joc , scrieti aici,  pm  sau yahoo messenger.  
Mi se pare prea afumata faza cu tancurile, e ideea originala , dar veche .  

PS. o sa primiti o mica "recompensa" daca va implicati :) si clar va fi la multiplayer caci nu stau sa fac si AI-ul :| (hate it)
Icna o intrebare :  ai maxim 1.1 flash lite ? nu merge si 2.x ... ? (nu de alta ,dar ma ajuta cu mai mult spatiu recomandat 2.x...)

Bafta  la copca

dupa cate vad ca scrie aici suporta doar 1.1 :(. In orice caz , uite cateva idei :
- cand e randu meu sa trag , sa se dea zoom centrat pe tanculetz ( dispare meniu , care ramane on-top tot timpu ) , la faza asta sa existe ori o mini harta ( care nu apare decat acuma cand trag eu) cu un arc care se muta in timp ce eu maresc puterea sau cobor/ridic teava pe care trage ( nu ceva complicat..un backround alb , 2 puncte , unu yo ,unu adversarul , si arcul ..o simpla linie indoita care isi schimba locu in functie de x,y ) , sau cand apas pe * sa faca zoom-out timp de 3 secunde , si sa revina
- daca se poate sa fie jucat pe modul Horrizontal ..ar fi super
- ca rezolutie..nu conteaza foarte mult ( fiind flash face resize ) , daca e ..ca idee pune la 320x240 ca sa poata juca oricine de la rezolutia aia in jos

E un joc vechi..:P dar daca ne vezi pe noi la laboratoru de info cum stam toti si-l jucam..:D. Si de aia zic ca poate poate , reusesti sa-l faci sa mearga si pe tel. Iti urez bafta ,si numai bine
:peacefingers:

#41
zibstefan

zibstefan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 222
  • Înscris: 22.05.2007
da un joc de MOARA, table sau sah ce spui?  ^_^

#42
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
dupa cum am promis, voi pune joculetul  cu tancuri  dupa revelion. Am facut doar o chestie minora ...sau nu la joc pana acum :D (creeaza un teren aleatoriu" deci nu vor fi aceleasi harti plistisitoare :P ) . Mai sunt multicele de facut dar sper sa le fac pana termin vacanta.

Stefane, nu stiu cum se joaca moara :) , table(  nu-mi place jocul ), iar sahul ..sunt multe versiuni ale acestui joc pe telefoane. Ar fi doar o chestie sa il fac pt mine , dar cum timpul (pe care nu-l folosesc cum trebuie ,pierzandu-l) nu ma lasa vreau sa programez chestii mai interesante :D sa-mi puna minte la munca.
Ai putea sa-mi detaliezi cu ce se mananca moara iar daca aveti idei dragute , postati-le  caci sunt multi programatori/ciumpalaci ca mine care pot face ceva din ideile voastre.

Succes la voi si sa beti moderat :P

#43
alex_herdea

alex_herdea

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 22.07.2005

 Purice`, on Dec 29 2007, 18:01, said:

dupa cum am promis, voi pune joculetul  cu tancuri  dupa revelion. Am facut doar o chestie minora ...sau nu la joc pana acum :D (creeaza un teren aleatoriu" deci nu vor fi aceleasi harti plistisitoare :P ) . Mai sunt multicele de facut dar sper sa le fac pana termin vacanta.

aaa , stiu :D

sti jocu ala de trebuia sa prinzi berea in niste lazi , ca sa se dezbrace niste gagici?  :naughty:
ce zici  :thumbup: ?

sau chicken invaders  :D

#44
telu007

telu007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 03.01.2008

 aLLLx, on Nov 22 2007, 19:05, said:



multumesc frumos pt ceasuri!

#45
necuton

necuton

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.11.2007
O aplicatie java ptr. telefon care sa faca poze la un interval prestabilit(1s-1000s) si la anumite ore. de exemplu: de la ora 20.30-23.00 sa faca poze din 30 in 30s la o rezolutie de 640+480.
Mar interesa aceasta aplicatie ptr a folosi telefonul la paza . astept indrumari. multumesc.

#46
Tzapu14

Tzapu14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2008
sal.as avea si eu nevoie de un programel de aflat CNP dak se poate!am nevoie mare si nu am gasit pe net.sa fie un programel de aflat CNP k si la pc.doar k pt tel:D.trimite-mi pe e-mail rsp k nu prea intru pe forum ms. [email protected]

#47
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
[ http://www.j2me.info/images/stories/cnp.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este un programa JAVA pt "citirea" CNP-ului

Attached Files

  • Attached File  cnp.rar   24.34K   61 downloads


#48
Tzapu14

Tzapu14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2008

 baghy, on May 5 2008, 07:52, said:

[ http://www.j2me.info/images/stories/cnp.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Este un programa JAVA pt "citirea" CNP-ului
ms.asta il am si eu.nu de asta am eu nevoie ci de un programel de aflat cnp-ul.nu de bagat cnp-ul si aflat datele.sau makr exista pt tel ceea ce vreau eu? :confuzzled: :huh:

#49
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006

 Tzapu14, on May 5 2008, 13:57, said:

ms.asta il am si eu.nu de asta am eu nevoie ci de un programel de aflat cnp-ul.nu de bagat cnp-ul si aflat datele.sau makr exista pt tel ceea ce vreau eu? :confuzzled: :huh:
Da ! programul meu face ceea ce vrei tu
Bagi un CNP si el spune totul despre persoana care are acel CNP

#50
Tzapu14

Tzapu14

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 30.04.2008

 baghy, on May 5 2008, 17:08, said:

Da ! programul meu face ceea ce vrei tu
Bagi un CNP si el spune totul despre persoana care are acel CNP
poi eu nu am nevoie de aflat datele unei persoane.ci de aflat cnp-ul unei persoane ;)

#51
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006

 Tzapu14, on May 6 2008, 16:11, said:

poi eu nu am nevoie de aflat datele unei persoane.ci de aflat cnp-ul unei persoane ;)
Nu cred ca exista asa ceva
Bafta !

#52
mr_alexandru

mr_alexandru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 21.10.2009
mai faci programe in flash?ultima postare era in 2008 :lol:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate