Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

.swf -aplicatii de la mine pentru voi.

- - - - -
  • Please log in to reply
51 replies to this topic

#1
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Propuneti , spuneti-mi ce animatii doriti pe telefonul vostru si va voi crea fara nici un fel de "bonus" , free.     Imi spuneti ce doriti exact, sau aproape, ce culori si alte chestii din astea.

Important e sa-mi spuneti la ce rezolutie le doriti pentru a nu intampina probleme.   :console:  

Succes

#2
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005
stai că nu pricep. ce vrei tu să faci de fapt și de drept ?
fi mai explicit puțin te rog frumos.

#3
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Vreau sa ajut pe cei ce doresc o animatie sau un joculet micut pentru telefonul lor  sau mai bine spus, sa exersez eu in flash lite. Vreau doar idei  si cereri de la voi.  
Treaba e ca e ceva ciudat. Pe telefonul meu nokia6085 merg perfect flash-urile , insa pe nokia 6120 imi spune ca nu recunoste formatul . (nu stiu de ce)

Succes!

PS Nu prea stiu pe cate telefoane este compatibila formatul .swf  pentru de curand mi-am luat primul telefon si vad ca la mine merge perfect.

Edited by Purice`, 09 August 2007 - 07:43.


#4
kristofer93

kristofer93

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 870
  • Înscris: 22.07.2006

View PostPurice`, on Aug 9 2007, 08:29, said:

Vreau sa ajut pe cei ce doresc o animatie sau un joculet micut pentru telefonul lor  sau mai bine spus, sa exersez eu in flash lite. Vreau doar idei  si cereri de la voi.  
Treaba e ca e ceva ciudat. Pe telefonul meu nokia6085 merg perfect flash-urile , insa pe nokia 6120 imi spune ca nu recunoste formatul . (nu stiu de ce)

Succes!

PS Nu prea stiu pe cate telefoane este compatibila formatul .swf  pentru de curand mi-am luat primul telefon si vad ca la mine merge perfect.


Vreau un mp3 player ! - nu stiu daca reusesti
As mai vrea si un backround alb in flash ca sa folosesc telefon ca o lanterna!


Multumesc!

#5
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005
mp3player bun găsești pe www.tigra.ro . site-ul e al unui prieten.

#6
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006

View Postkristofer93, on Aug 9 2007, 12:26, said:

Vreau un mp3 player ! - nu stiu daca reusesti
As mai vrea si un backround alb in flash ca sa folosesc telefon ca o lanterna!
Multumesc!
pt background alb poti incerca o imagine alba cu paint

#7
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
un joculet ( stii jocul gravity defied ? ) deci un traseu o motocicleta totul 2D si daca poti , te rog frumos ... mult de tot sa pui poza pe care o atasez k background ;) pls

am uitat sa pun poza si .... traseul sa fie ca un munte ... asa .... plin de gropi etc ( te rog mult sa pui poza aia in background k e cu o motocicleta ;)

si poate faci o animatie .... unu' sa escaladeze o cladire ... si cand ajunge sus un monstru ... presupun k iti trebe o imagine gif ;) iti dau yo una cu chestia aia ( n-am gasit ce-am cautat ... asta e )

Attached Files


Edited by antidote, 10 August 2007 - 18:55.


#8
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Salutare. Treaba cu mp3-ul este mai complexa  insa nu e imposibila.(cand o sa am timp mai liber ma voi documenta sa vad ce si cum .
  "lanterna" se poate "realiza" foarte usor si cu o imagine ,insa daca doresti , voi afisa aici un .swf care ti-l pune fullscreen indiferent de marimea ecranului tau. (imi spui)
Treaba cu "gravity defied" ma voi apuca astazi.
Si chestia cu prietenul nostru si mosntrul n-am inteles-o ...  El se transforma in monstru sus sau gaseste un monstru sus?

Va rog, daca puteti sa scrieti fara k sh, nu din motive negative, insa nu inteleg si s-ar putea sa fac cu totul altceva. Succes

#9
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
ok ,scuze sunt obisnuit cu limbajul dupa mess ...uite treaba cu monstrul : e un om care escaladeaza o cladire ( un bloc-turn ...ceva ) iar cand ajunge sus un monstru ii apare in fata . Sper k ai inteles .Daca ai nevoie de imagini etc. imi spui si caut eu imagini.

la treaba cu mp3-ul , nu este mai usor sa-ti spunem noi ce melodii ne plac ( 2-3 melodii ) si sa le "bagi" in fisierul swf ? si la mp3 player poti face sa se aud tare melodia ? mai tare decat mp3 playerul telefonului

si inca ceva ;) acel site al prietenului tau nu contine nici un mp3 player ( sau n-am cautat eu unde trebuie ) mai caut si acum ;)

Edited by antidote, 10 August 2007 - 18:58.


#10
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005

View Postbaghy, on Aug 10 2007, 18:51, said:

la treaba cu mp3-ul , nu este mai usor sa-ti spunem noi ce melodii ne plac ( 2-3 melodii ) si sa le "bagi" in fisierul swf ? si la mp3 player poti face sa se aud tare melodia ? mai tare decat mp3 playerul telefonului
Salutare. Da, pot face treaba asta, doar sa-mi dai melodiile, si nu aici pentru ca nu e voie cu warez .(pm, ym, bla bla). Pot sa maresc volumul in flash, insa nu am testat niciodata pe telefon .  

Treaba cu escaladatul am inteles-o.

PS vezi ca poti scrie in acelasi post ,apasand "edit"

Edited by Purice`, 10 August 2007 - 09:10.


#11
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
iti mai dau idee pt un joc mai complex " Duel masters " se numeste , nu a aparut o versiune pt pc , poate faci tu o versiune flash . uite regulamentul jocului ( este un joc cu carti )
Regulament joc :
Ambii jucatori trebuie sa inceapa astfel:

Amesteca pachetul de carti. Apoi trag cinci carti la rand din pachet si, fara sa se uite la ele le aseaza in fata lor. Aceste carti reprezinta scuturile.

Se decide cine incepe prin orice metoda... La intelegere, se arnca cu banul sau se da cu un zar.

Se iau 5 carti la rand din pachet, acestea reprezentand cartile din mina.

Cine castiga...
Fiecare jucator ataca adversarul cu creaturile. De fiecare data cand una dintre creaturile unuia ataca adversarul si nu este blocata, este spart un scut. Daca adversarul nu mai are scuturi, trebuie atacat inca o data pentru a fi invins...

Ordinea in care se fac miscarile
1. Incepe turul. Daca aveti carti "intoarse" ["tapped"], repuneti-le in pozitia initiala ["untap all cards"]. Cartile "intoarse" sunt cartile carora le-a fost schimbata pozitia dupa ce au fost folosite in turul anterior. [Cand jucati o creatura, trebuie sa intoarceti un numar de carti din zona de mana egal cu costul creaturii, iar daca atacati cu o creatura, aceasta va fi intoarsa si nu mai poate fi folosita decat in turul urmator.] Pentru a putea refolosi creaturile si cartile din zona de mana, la fiecare inceput de tur, trebuie sa le reasezati in pozitia initiala - "untap all cards". Numai creaturile "intoarse" (folosite) sunt vulnerabile la atacurile normale ale adversarului.


Intoarce ["Tap"] ["Untap"]

2. Trage o carte
Important! Numai jucatorul care incepe jocul [- e primul -] nu trage carte in primul tur. Aceasta regula nu este specificata in Quick Start Guide. Sa tragi o carte inseamna sa iei o carte cum vine la rand din pachet si sa o pui in mina. Cand unul dintre jucatori termina cartile [cand trage ultima carte din pachet] respectivul jucator pierde duelul.

3. Pune o carte din mina in zona de mana.
Poti pune o singura carte (de orice tip si orice civilizatie) in Zona de Mana in fiecare tur, daca nu cumva o vraja sau efectul unei creaturi nu te lasa sa pui mai multe carti in mana. Daca nu vrei, nu esti obligat sa pui carte in zona de mana in fiecare tur. Nu exista limita la numarul de carti pe care le poti avea in zona de mana. Puneti invers cartile in zona de mana, in asa fel incat sa puteti citi corect numarul de mana aflat in partea de jos a cartii.


Cartile din zona de mana se pun invers...

Cartile din zona de mana iti aduc mana in fiecare tur. Mana este "moneda de schimb" magica. Cu mana, "platesti" pentru creaturile pe care le pui in joc si pentru vrajile pe care le folosesti. Cartile din zona de mana nu fac altceva decat sa iti puna la dispozitie mana. Trebuie ignorat orice text de pe carte in afara de numarul de mana. [In prezent, toate creaturile si vrajile aparute in Duel Masters au numarul de mana 1. Deci fiecare carte pusa in zona de mana iti da 1 mana].

4. Pune creaturi in zona de lupta si foloseste vraji.
Daca vrei, poti pune cate creaturi vrei si poti folosi oricate vraji. Poti face aceste miscari in orice ordine.

Cum poti folosi o vraja?
Alege o vraja pe care o ai in mana. Costul vrajii este trecut in coltul din stanga-sus al cartii. Daca nu ai suficiente carti nefolosite in zona de mana - cel putin egale cu costul vrajii - nu poti folosi vraja. Platesti pentru folosirea vrajii intorcand un numar de carti egal cu costul vrajii in zona de mana.
Important: Cel putin o carte pe care o vei intoarce in zona de mana trebuie sa fie din aceeasi civilizatie cu vraja pe care vrei sa o folosesti. Exemplu: Pentru a folosi o vraja de natura care costa 4 mana, intorci cel putin 1 carte de natura din zona de mana. Celelalte 3 carti pot fi din orice civilizatie.



Dupa ce ai intors cartile in zona de mana, faceti ce spune vraja. Nu este obligatoriu sa puteti face tot ceea ce spune. Urmati instructiunile in ordinea in care sunt scrise, si faceti atat cat puteti. Dupa aceea, puneti vraja in cimitir. Cartile din cimitir sunt puse cu fata in sus, langa pachet. Acestea pot fi vazute oricand de catre voi sau adversar.

Cum puneti in joc o creatura?
Alegeti o creatura din mina. Costul creaturii se afla de asemenea in partea din stanga-sus a cartii. Daca nu aveti in zona de mana suficiente carti sau nu aveti nici o carte nefolosita din civilizatia creaturii pe care vreti sa o jucati, nu puteti pune creatura in zona de lupta.

Dupa ce intoarceti cartile in zona de mana, puneti creatura in zona de lupta. Nu exista o limita pentru numarul de creaturi care pot fi puse in zona de lupta.
Important! Creaturile nu pot ataca in turul in care le puneti in yona de lupta pentru ca sunt "obosite". Vor fi gata de atac in turul urmator. Exista insa si creaturi care pot ataca in turul in care sunt puse - aceastea sunt cele care au propietatea de "Speed Attacker".



Cum puneti in joc o creatura Evolutie?
Creaturile Evolutie sunt un tip special de creaturi, care au fost introduse odata cu aparitia primului Expansion-Set, "Evo-Crushinators of Doom". Pentru a pune in joc o creatura Evolutie se procedeaza la fel ca si pentru o creatura normala. Diferenta esentiala este ca, pentru a juca o Evolutie trebuie sa existe in zona de lupta o alta creatura din rasa pe care o cere Evolutia. Creatura Evolutie specifica de ce rasa este nevoie pentru a evolua.

Cand jucati o creatura Evolutie, o puneti deasupra creaturii din care aceasta evolueaza. Creatura din care se evolueaza se lasa sub Evolutie, dar se ignora. Conteaza doar proprietatile creaturii Evolutie.

Creaturile Evolutie nu sunt "obosite" atunci cand sunt puse in zona de lupta, chiar daca creatura din care au evoluat era "obosita". Asta inseamna ca pot ataca in acelas tur in care sunt puse in joc. Creaturile Evolutie pot fi evoluate chiar si din alte creaturi Evolutie, daca rasa acestora este corecta. Nu exista o limita pentru creaturile evolutie care pot fi puse una peste alta.

Nu se poate evolua o creatura a altui jucator, nici in jocurile multiplayer. Daca o creatura este mutata din zona de lupta in alta parte, toate creaturile de dedesubt sunt mutate, nu numai Evolutia de deasupra. Cat timp Evolutia este in joc, conteaza ca o singura carte. In momentul in care paraseste zona de lupta, sunt carti separate. Deci, daca o vraja te face sa pui o creatura Evolutie in zona de mana, pui toate cartile, separat in zona de mana.

5. Atacul
Poti ataca cu creaturile pe care le ai in zona de lupta. Nu poti ataca cu creaturile pe care le-ai pus in acest tur, pentru ca sunt "obosite". [Tineti minte: creaturile Evolutie nu sunt "obosite" deci pot ataca in turul in care sunt puse in zona de lupta.]

Poti ataca adversarul cu cate creaturi vrei. Ataci pe rand cu fiecare.
Cand vrei sa ataci, intorci creatura cu care vrei sa ataci si anunti ce ataci. Poti ataca adversarul sau una dintre creaturile "intoarse" pe care el le are in zona de lupta.

Cand ataci, nu trebuie sa intorci carti din zona de mana... Odata ce ai platit pentru a juca o creatura, nu trebuie sa platesti pentru fiecare atac al ei.

Atacarea adversarului
Cand una dintre creaturi ataca adversarul si nu este blocata, ii sparge unul dintre scuturi. Tu alegi care dintre scuturi va fi spart, apoi adversarul il ridica si il pune in mina.

Daca adversarul nu mai are scuturi, iar una dintre creaturi ataca inca o data si nu este blocata, ai castigat.

Unele creaturi pot sparge mai multe scuturi odata cand ataca adversarul si nu sunt blocate. Acestea sunt "Double Braker" [sparge doua scuturi], "Triple Breaker" [sparge trei scuturi], "Crew Breaker" [sparge mai multe scuturi in functie de abilitati"]

Daca adversarul are mai putine scuturi decat poate sparge creatura cu care ataci, aceasta nu il distruge, ci doar ii sparge toate scuturile pe care le are.

Atacarea unei creaturi "intoarse"
Cand una dintre creaturile tale ataca o creatura "intoarsa" a adversarului si nu este blocata, cele doua creaturi se lupta. Toate creaturile au puterea scrisa in coltul din stanga jos a cartii... Castiga creatura care are putere mai mare. Creatura care pierde, este pusa in cimitir. Daca cele doua creaturi au putere egala, amandoua vor fi puse in cimitir. Exista creaturi care au "+" dupa putere. Aceasta inseamna ca puterea poate fi mai mare, in functie de o anumita instructiune de pe carte. Asigurati-va ca stiti ce spune textul de pe carte si cunoasteti puterea corecta a creaturii.

Efectele de atac
Unele creaturi au proprietati speciale in momentul in care ataca. Cand vrei sa ataci cu o creatura, o intorci si alegi ceea ce vei ataca cu creatura respectiva. Dupa asta, se executa efectul pe care creatura il are cand ataca. De abia dupa acest pas, adversarul poate bloca, sau urmeaza regulile pentru creaturile sau scuturile distruse.

Blocarea unui atac
Numai creaturile care au proprietatea de "Blocker" pot bloca alte creaturi. Se poate folosi un blocker pentru a opri orice atac. Cand folosesti unul dintre blockeri pentru a opri un atac, acesta va fi "intors". Deci, in mod normal, pentru a opri un atac, trebuie sa ai in zona de lupta blockeri "neintorsi". "Oboseala" nu il impiedica pe un blocker sa blockeze un atac.

Cand o creatura blockeaza, aceasta se lupta cu creatura care a atacat. Daca este blocata, creatura care a atacat nu isi atinge tinta - creatura atacata sau adversarul - pentru ca va trebui sa lupte cu blockerul. Castiga creatura care are putere mai mare. Creatura care pierde, este pusa in cimitir. Daca cele doua creaturi au putere egala, amandoua vor fi puse in cimitir. Exista creaturi care au "+" dupa putere. Aceasta inseamna ca puterea poate fi mai mare, in functie de o anumita instructiune de pe carte. Asigurati-va ca stiti ce spune textul de pe carte si cunoasteti puterea corecta a creaturii.

Ordinea pasilor in cadrul unui atac
Ce se intampla mai intai poate conta uneori in cadrul unui atac. De aceea exista reguli pentru ordinea in care se intampla lucrurile:

Cand intorci o creatura pentru a ataca un adversar, urmeaza imediat instructiunile scrise dupa textul "Cand aceasta creatura ataca..." ["When this creature attacks...]. Apoi, daca adversarul nu blocheaza, urmeaza toate instructiunile care sunt scrise pe carte... Dupa aceea spargi scuturi (sau castigi daca adversarul nu mai are scuturi)...

Cand doua creaturi se lupta in primul rand se urmeaza instructiunile de la creatura care este activa [care ataca]. Apoi adversarul urmeaza instructiunile care se aplica pentru creatura lui care este in lupta. Dupa aceasta, se compara puterea creaturilor. Daca una dintre creaturi este mai slaba, aceasta este pusa in cimitirul celui care o are in lupta. Daca puterea este egala, ambele creaturi sunt puse in cimitir. Dupa aceasta, se urmeaza instructiunile care se aplica dupa lupta - prima pentru creatura care a atacat si apoi pentru creatura care s-a aparat.

5. Terminarea turului
Anunta adversarul ca ai terminat. Trebuie sa stie ca ai terminat turul pentru a-l incepe pe al lui. Dupa ce ai terminat turul, nu mai poti face nimic pana cand nu iti va veni randul dupa turul adversarului.

Tururile se vor succede pana cand unul dintre jucatori va invinge.



sper k ai inteles , voi adauga niste poze cu cartile de joc duelmasters
http://www.wizards.c...rs/htmldemo.asp   aceasta este un site care explica mai bine regulile de joc duel masters ;) daca nu vrei sa faci acest joc nu este nici o problema dar daca l-ai face ar fii unicat in Romania

Attached Files



#12
A.Faith

A.Faith

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,406
  • Înscris: 09.08.2005

View Postbaghy, on Aug 10 2007, 09:52, said:

si inca ceva ;) acel site al prietenului tau nu contine nici un mp3 player ( sau n-am cautat eu unde trebuie ) mai caut si acum ;)
pe cât facem pariu că este :coolspeak: ?

Edited by antidote, 10 August 2007 - 19:00.
:)


#13
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006

View PostA.Faith, on Aug 10 2007, 11:49, said:

pe cât facem pariu că este :coolspeak: ?
warez :nonobad:
atunci punel si tu aici ;) pls

are un prieten unnokia 6234 si nu poate sa-si instaleze facewarp ... poti face unul pt el ? sa faci un face warp flash ;) poti ?

Edited by antidote, 10 August 2007 - 19:00.


#14
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
habar nu am ce este acela face warp. (detalii detalii cum am spus si-n primul post)
de pe http://uploadhut.com....php/582207.mp3  nu-i bai sa downloadez ceva  ( :| )

Treaba cu animatie am terminat-o . Aici se afla.

Ps

-mp3  (astept melodii de la voi , pentru ca doar asa sunt momentan in stare sa fac )
-MasterCard/spell , cum ii zice, este un proiect adevarat, deci nu va bazati pe ceva rapid.
-Spuneti si voi chestii mai rapide sau cat de cat utile .

Succes

#15
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
deci un program care sa-si bata joc de fata omului dintr-o poza ...dar presupun k e foarte greu

#16
Purice`

Purice`

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,020
  • Înscris: 21.08.2005
Pai si daca nu facea fotografie la fata? :) Mai multe detalii, te rog.

M-am gandit ca daca ar face o fotografie ca prima modificata de mine , eu doar atasez in flash  ochelarii , vanataile, etc, pe o coordonata anume, nu ar fi greu .

Edited by Purice`, 10 August 2007 - 22:57.


#17
baghy

baghy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,383
  • Înscris: 21.12.2006
stai , mi-a venit alta idee ... un flash in care in dreapta programului sa fie o bara de instrumente ( o0chelari , vanatai , par fals etc ) si cel care foloseste programul doar muta vanataile,ochelarii etc unde are el nevoie pe fotografie ;)

#18
sebastian98

sebastian98

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 04.09.2006
@Purice : Zi-mi si mie ce program folosesti si de unde l-ai luat...de cateva zile tot incerc si eu diferite programe pentru grafica flash dar nu am facut mare lucru.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate