Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Viena - Milano

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
Sunt cam 1000 km. Stie cineva cum mai e drumul? 1000 km intr-o zi n-ar fi de speriat, cu conditia sa nu prind drumul in lucru/blocaje multe in trafic.

Va rog nu veniti cu sugestii sa ajung altfel in Milano decat prin Viena, sunt obligat sa trec pe acolo.

Multumesc anticipat.

#2
nrares

nrares

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 356
  • Înscris: 13.10.2003
Eu iti recomand traseul prin Viena-Salzburg-Brener-Brescia-Milano. A2 este tot in reparatii, daca ai gninion prinzi niste stau-uri de toata frumusetea.

#3
abancor

abancor

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,071
  • Înscris: 07.07.2006
Mai peste tot cred ca sunt reparatii. Eu am prins stau de 45 minute, acum vreo 6 saptamini, din cauza de lucrari, si pe A1, de fapt inca de pe autostrada aia care ocoleste Viena pe la sud, prin munti, cu vreo 2 km inainte sa "se verse" in A1, continuat pe A1. Motivul era ingustarea drumului.

Iar in Germania, in aceeasi perioada, aproape la fiecare traffic report auzeam de stau intre Salzburg si Muenchen.

Si pe A2, intre Graz si Viena, am prins un stau nasol, de vreo 3 km si 30 minute, sunt zone unde se ingusteaza la o banda. Erau asemenea zone pe ambele sensuri.

Nu mai esti sigur pe nicaieri ca mergi cursiv, peste tot se lucreaza. In Italia se mergea bine, chiar daca aglomerat, mai putin la o statie de plata la Mestre, unde am piuerdut 30 de minute. Dar daca te duci pe la Brenner nu cred ca treci pe acolo. Nu stiu, n-am clar harta in cap.

#4
dsdev

dsdev

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 954
  • Înscris: 28.10.2005
multumesc de informatii... oricum nu am alte solutii, fie prin Graz fie prin Salzburg... diferentele de distanta sunt infime oricum...

#5
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Prin Graz, desigur,,,si atentie ca si la Brescia se lucra acum cateva saptamani de am pierdut o ora,...ma rog...atentie si la radr spre Klagenfurt, se mai murdaresc stimabilii...

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate