Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Cazare in jurul Sibiului

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
ionescuvaly

ionescuvaly

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 12.10.2005

View Postdelahaye, on Aug 13 2007, 15:34, said:

In rasinari exista cateva pensiuni la preturi acceptabile (70-100 RON). La una din ele am stat acum 2 weekenduri, dar am uitat numele :huh: Mi-am adus aminte: Otilia. De asemenea am mai vazut pensiuni pe la Cisnadioara. Cum e acuma nebunia asta cu Sibiul, de obicei iti trebuie rezervare, macar cu 2-3 zile inainte.

Oricum, e de preferat ocolirea intrarii principale in Sibiu dinspre valea Oltului, e o aglomeratie infernala, cel putin in zilele de lucru. Eu am facut stanga cu cativa km inainte de Sibiu pe ruta Cisnadie - Cisnadioara - drumul dintre Sibiu si Rasinari. Daca alegi aceasta ruta sigur vei gasi cateva pensiuni in drum sau indicatoare catre ele.  Pe cele de dupa Rasinari (spre Paltinis) nu le-am testat, dar de cate ori am trecut pe acolo aveau muzica pe terasa/piscina mult prea tare pentru gustul meu. Paltinis e ceva mai departe de Sibiu, mi se pare cam peste mana daca vrei sa mergi seara la diversele evenimente din oras. Succes!


Salut,
Confirm cele spuse mai sus, am fost in sept 2007 la Pensiunea Otilia (www.pensiuneaotilia.ro), unde conditiile sunt excelente, iar gazdele sunt foarte primitoare.
Avantajul este ca te aflii destul de aproape de Sibiu, iar daca vrei sa vizitezi Muzeul Satului, se afla la intrarea in Sibiu dinspre Rasinari.


VAli

#20
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,048
  • Înscris: 19.07.2005
Recomandati-mi un hotel sau pensiune cu cazare la un pret rezonabil, 80-100Ron, camera single, cat mai aproape de facultatea de Psihologie. Daca nu sunt in apropiere macar sa fie cat mai aproape de o statie de autobuz pentru a ajunge rapid la facultate.

Eu am gasit urmatoarele: Pensiunea Favorit, pensiunea Richard, pensiunea Artemis, hotel 11 euro. Insa nu-mi dau seama exact cum sunt asezate ca locatie si daca sunt statii de autobuz prin apropiere.
Voi ce-mi recomandati?

#21
ioanis

ioanis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 01.03.2007
Si eu am fost in septembrie 2009 la Pensiunea Otilia si asa cum s-a spus si mai sus conditiile sunt excelente si gazdele foarte primitoare si cumsecade. Locatia este foarte buna cu o priveliste super. Aveti foarte muilte locuri de vizitat in zona, locuri de picnic cu parau pentru bere si Sibiul este un oras linistit, care isi merita numele de capitala culturala europeana.

#22
cflorinc

cflorinc

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 01.07.2006
Sechestrati la Pensiunea Alpina din Paltinis

Noi am avut o experienta tare ciudata la pensiunea Alpina, aflata foarte aproape de Arena - noua partie din Paltinis. Desi nu are propriu-zis o curte imprejmuita, sunt niste stalpi in jurul pensiunii si loc liber de parcare. Cum in parcarea amenajata era full, am intrat aici. In cele 10 minute cat am lipsit, proprietarul a pus un lant pe imaginara poarta inexistenta si a refuzat sa ne mai lase sa iesim cu masina. Ne-am dus sa lamurim chestiunea, sa ii platim daca crede ca costa ceva, insa ne-a scos afara din cladire spunand ca nu are timp de noi. Nu am inteles ce avea atat de important pt ca mizeria dinauntru si baltoaca cu apa de la intrare aratau evident ca nu face mai nimic. In fine, dupa telefoane la politie, amenintari ca vom depune plangere pentru sechestru, si replici venite in bataie de joc, am avut noroc ca niste clienti de la pensiunea lui au dorit sa iasa si asa a dat jos lantul. Deci daca, doriti servicii de calitate, neaparat sa le faceti o vizita, cine stie cu ce va alegeti si voi :)
Calitatea turismului romanesc e data si de calitatea oamenilor care il fac!

Edited by cflorinc, 31 January 2011 - 01:13.


#23
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,633
  • Înscris: 07.10.2005

View Postcflorinc, on 31st January 2011, 02:12, said:

Sechestrati la Pensiunea Alpina din Paltinis
Citesti si te minunezi de cata prostie dau unii dovada.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate