Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

Petitii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
778 replies to this topic

#775
bilibistrocizel

bilibistrocizel

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 6,326
  • Înscris: 29.08.2009

View Postsanmary, on 5th March 2010, 10:54, said:

SI EU SUNT MAMICA A DOUA FETITE, UNA ARE 7 ANI SI E IN CLASA 1, E UN INGER, E FOARTE BINE EDUCATA DAR SE CAM TEME DE CAINI, ARE SI MOTIVE INTEMEIATE, SUNT FEMEI NEBUNE CARE CRESC CAINI MAIDANEZI SI APOI IES CU HAITA DUPA ELE DUPA CARE SE MAI STRANG ALTI ZECI DE CAINI.

SAPTAMANA TRECUTA FETITA MEA A IESIT SA DESENEZE CHIAR SUB GEAM, STAM LA PARTER, A STAT CAM O ORA, PANA M-A STRIGAT SA-MI SPUNA CA VINE IN CASA CA VINE "BABA CU CAINII DUPA EA", DAR ABIA CE VORBISEM SI CAND SA INTRE DEJA S-A REPEZIT UNUL LA EA, A MUSCAT-O DE PICIOR, NOROC CA TOCMAI INTRA IN BLOC. SPAIMA A TRANSFIGURAT-O, IN FATA USII NU O RECUNOSTEAM, IN VIATA MEA NU O VAZUSEM ATAT DE SPERIATA SI SUPARATA. TIPETELE INCA LE MAI AUD, IMAGINEA EI DE ATUNCI INCA MA MAI CHINUIE NOAPTEA, NU POT DORMI, VISEZ CUM PUTEA SA FIE MAI RAU.
EA PARE MAI PUTERNICA CA MINE, SI-A REVENIT DESTUL DE REPEDE, DAR A AVUT COSMARURI O SAPTAMANA. AM CHEMAT HINGHERII DAR AM PRIMIT SCUZE IN LOC, BA CA LE E STRICATA MASINA, BA CA AU ALTE PLANGERI. MA ENERVEZ CAND VAD BABA, INCA VINE CU CAINII PRIN FATA BLOCULUI, O DETEST, AM OBOSIT SA MA CERT CU EA, AS VREA SA-I FAC RECLAMATIE.

AS OMORI CAINELE CU PRICINA, DAR NU SUNT CRIMINALA SI NU VREAU SA MA INCARC CU ACEST PACAT, E ANIMAL, OAMENII SUNT VINOVATII CA NU PASTREAZA ORDINEA.

COPII NOSTRII NU SUNT IN SIGURANTA PE STRAZI! IUBESC ANIMALELE DE CAND MA STIU DAR TREBUIE LUATE MASURI IN PRIVINTA CAINILOR VAGABONZI!!!

O MAMICA....SIGUR MA VA INTELEGE!
CE E DE FACUT OAMENI BUNI?
nu sunt adaposturi;)

#776
FlorinC

FlorinC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 03.01.2006
Ideea este asa.
La mine in oras, toti cainii au fost castrati, astfel, ei nu se vor mai inmulti, desi spre urmare, nu vor mai fi caini, daca...
cei care stau la curti si le este ,,greu,, sa dea 50 de lei sa-si castreze cainii, nu ar mai arunca puii pe la containere, sau in fata blocurilor.
Acestia strica totul, iar munca celor care i-a castrat este in zadar.

#777
klaudiakrueger

klaudiakrueger

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,301
  • Înscris: 26.02.2007

View PostFlorinC, on 6th March 2010, 13:02, said:

La mine in oras, toti cainii au fost castrati, astfel, ei nu se vor mai inmulti, desi spre urmare, nu vor mai fi caini, daca...

Exact.
Voteaza impotriva eutanasierii cainilor fara stapan
http://www.petitieon...-p13306043.html

#778
Georgii

Georgii

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 134
  • Înscris: 04.05.2008

View Postklaudiakrueger, on 3rd May 2010, 17:14, said:

asta nu se lasa, o trage tare mereu pe aceiasi veche poveste [neargumentata, ca doar nici nu ne cunoaste]
greu e cand nu ai argumente, probabil  :notangel:

Ii place sa aiba ultimul cuvant cu orice pret :naughty:

Edited by Georgii, 03 May 2010 - 16:21.


#779
ruginel

ruginel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 04.09.2006
Am deschis o petitie online cu scopul de a salva de la moarte zeci de caini care sunt infestati cu paraziti, mai concret cu viermi.
Se numeste DIROFILARIA.
Amanunte gasiti pe situl www.ach.ro unde am postat un protest.
Petitia e aici http://www.petitieon...-p35995059.html
Dupa ce voi strange 500 de semnaturi ma voi adresa organismelor europene pentru protectia si sanatatea animalelor.
In Romnaia animalele mor nevinovate, boala e ascunsa iar tratamentul nu exista.
In U.E exista si tratament si analize pertinente care iti permit sa salvezi animalul.
La noi nu.
Multumesc anticipat celor care vor semna.
Fiecare semnatura va duce la salvarea vietii animalelor noastre dragi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate