Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Sony-Ericsson P910

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
Merce

Merce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 19.04.2003

701, on Nov 26 2004, 19:04, said:

Vorbim de P910i , nu de P900. Ca sa nu mai zic ca astia de la CNX au spart piata cu pretul-adica cel mai ieftin.

<{POST_SNAPBACK}>


Asa e, pretul e foarte mic la Connex. Mai ales ca a scazut dolarul foarte mult.

Bogdan, o intrebare de neinitiat. As putea sa resoftez si eu telefonul online, sau trebuie sa ma duc cu el la un service?

In continuare caut accesori precum handsfree, toc, folie protectoare pt ecran, card.

Am gasit la Germanos un handsfree orginal SE pe la 900k, iar memory stick duo 128 MB pe la 2,3 mil in Cora.

Voi ati gasit ceva mai bun, sau mai ieftin?

PS: ati gasit vre-un client de email, ftp mai pricopsit? Pe P900 ce player de divx-uri as putea instala? Am gasit la un tip pe dc vreo 600mb de softuri and stuff pt P900, dar nu toate sunt bune. De ex Opera 6.0.1 nu-mi fct si l-am dezinstalat.

Edited by Merce, 26 November 2004 - 22:29.


#38
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
De la P900 in sus, se poate face update de firmware online. Pentru divx: smartmovie.
UIQ rulz ;)

#39
TD1

TD1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2004
Daca gasiti soft pe net pentru P910i puneti adresa aici, momentan nu am gasit decat pt P800    http://sep800.mine.nu/  Cei care se gandesc sa isi cumpere Telefon sa stie ceea ce pierd daca nu aleg un P910i, la fel ca voi am aceiasi problema cu acumulatorul, este de 1260 ma tine cam 1 zi jumatate dar butonand la el nu gluma! Si cam 2  zile si 1/3-1/4 folosit ca sa spunem "standard" nici prea - nici prea (si am de gand sa investesc in urmatoarele luni pt a cumpara unul mai mare .. la fel si cu  cadrul ) , dar pentru ceea ce face eu zic ca nu e mare, asa ca in urmatorii ani am sa investesc in acumulator si in card care din cate am inteles este expandabil pana la 1 G!!! Dragutz nu?  
   Trebuie sa recunosc ca la viata mea am avut cam 10  mobile ..  dar la fel ca voi poate m-am stabilizat pe nokia dar mi-am dat seama ca nu puteam concepe acest meniu de la P910i din cauza "acelorasi ochelari pe care ii folosisem de atatia ani privind nokia, si acel meniu absurd (acum mi se pare)"
    Am o singura problema, nu ma descurc cu acea conectare la PC deoarece nu imi recunoaste cum trebuie cablul, sunt ceva date pe el care nu coincid .. ceea ce scrie peel si datele recunoscute de PC, apoi am instalat pe alt PC si a fost recunoscut... pot sa va spun ca am pus pe el peste 3.000 de pagini word ... trebuie mentionat atunci cand te pregatesti sa pui documentul pe tel sa il faci boldic ca sa fie mult mai usor de citit, e adevarat ca am 3 zoom-uri dar nu vreau sa citesc pe "large" 3 randuri pe pagina  :nonobad: .
    Cei ce poseda acest telefon, :coolspeak: le recomand programul taskman .. care e un fel de ctrl+alt+del al telefonului optimizand mult mai bine mem telefonului care daca este incarcat la maxim (ma refer la faptul ca deschizi multe programe ramand deschise pana la un nou "restart") foloseste 14-16 mem .. daca activez taskman si inchid programele care nu imi mai folosesc merg cu 21-22 mem si se simte!
     Bafta la cumparaturi, si daca doriti acest mobil... trebuie sa stiti ca este forte comod atata la purtat -> inainte aveam un Nokia3510i sa zicem ca avea 100 de g soo? acesta are 150 g cine simte 50 g ????  ... cat si la folosit ... special am o unghiuta mai mare sa pot inlocui acel betisor din plastic pe care il tot protejez, e adevarat cei de la sony-ericsson trimit in pache inca un betisor de rezerva (scuze nu mai retin cum se cheama betisorul... as putea cauta dar imi este lene). Poate la fel ca voi trebuie sa astept undeva pe cineva .. si student fiind  (nici prea constincios nici prea lasator) imi este forte usor sa imi citesc cursurile de pe telefon sau sa ascult mp3-urile gasite pe net cu tot felul de probleme tratate.. iar daca imi suna telefonul intr-un magazin... "se simte melodia" in urechile fiecarui om facut sa perceapa "sunetele placute" (nu vorbesc de vibratii  :D  ) Eu recomand acest telefon pentru ca poate sa faca orice .. mi-am instalat program pt telecomanda .. asta inseamna ca orice televizor combina dvd hi-fi tuner il pot ghida de la distanta ...

Edited by Zvastrici, 17 January 2005 - 00:46.


#40
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Poti folosi cu succes Sman ver. 1.3. Este imbatabila, plus ca are si hexeditor, si multe alte delicii. Ce sa zic... bun venit in familie :)
Imi aduci aminte de anii facultatii cu acele "cursuri pe telefon" :P

#41
TD1

TD1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2004
vreau softtt!!! P910i imi cere sa il solicit !!!!!!!!!  :D

#42
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004
Am bagat SMan, Agile Mess, Opera 6.31...niste joace.Am o problema. Cand ii dau sa ceteasca PDF cica not enuf memory:( Chiar asa mare sa fie fisieru'? N-are decat 4 pagini golute:(
Pt "uituc"  :P  STYLUS!

Edited by 701, 20 January 2005 - 14:42.


#43
bogdan1978buc

bogdan1978buc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,416
  • Înscris: 07.05.2003
Ti-ai instalat stellent viewer?
Care-i treaba cu stylusul taica? S-au folosit pm-uri la greu pe acolo, ha? Nu l-am uitat, stie si el c-am vorbit pe messenger.
Detaliaza-mi pe un pm.

#44
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

bogdan1978buc, on Jan 21 2005, 12:08, said:

Ti-ai instalat stellent viewer?
Care-i treaba cu stylusul taica? S-au folosit pm-uri la greu pe acolo, ha? Nu l-am uitat, stie si el c-am vorbit pe messenger.
Detaliaza-mi pe un pm.

<{POST_SNAPBACK}>

@bogdan: l-am dwnl dar nu am avut inca timp sa-l pun pe tel si sa-l instalez. O s-o fac curand si-ti zic cum e.
Cu stylusul ti-am zis ca nu era pt tine ci pt ...nu-mi amintesc cum il cheama. Alte freeware sunt? :D

#45
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
daca aveti nevoie scrieti aici. am softuri de p800 si p900. vi le trimit pe mail gratis. :)

#46
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

EmiPop, on Jan 24 2005, 22:15, said:

daca aveti nevoie scrieti aici. am softuri de p800 si p900. vi le trimit pe mail gratis. :) sau pm.

<{POST_SNAPBACK}>

Ce-mi plac mie cei care spun ca au softuri gratis si ca...sa-i cautam daca le vrem. Dar de upload pe acest site nu-ti "da prin cap" , ca sa nu mai pierdem vremea cu maiulri si pm-uri? Sau poate ai nevoie de laudatori si..numai asa ii poti avea?
Daca te uiti pe alte thread-uri, cei czre-au vrut sa ofere ceva, nu au vorbit numai ci au trecut la fapte.
Eu am cu mult mai multe dar inca nu le pot upload pt ca mi se spune ca nu se pot upload cu aceasta extensie. Am incercat cu .ace si tot nu merge...am sa incerc sa le zip-uiesc. Si le adaug si p-alea.

Attached Files



#47
EmiPop

EmiPop

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 28.11.2002
701 lasa vrajeala. nu am nevoie de laudatori. ai mei nu au murit. :)  am 1.48GB de chestii pt telefoanele astea. care parte din cantitatea asta micuta de softuri vrei sa o ulpadez pe site????????????? :death:

#48
TD1

TD1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2004

TD1, on Jan 23 2005, 13:12, said:

http://www.forsep800...od.ru/apps.html

romanilor nu tineti softurile doar pentru voi ..
caut varianta de IM_p900 care sa aiba un key valabil
si pentru Totaliremote -> caut key

<{POST_SNAPBACK}>



da mei, ai dreptate ... il aveam pe 1-nul din cd-uri IM+  si nu am stiu // o sa imi cumpar ochelari // multumesc !

#49
TD1

TD1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 07.11.2004
http://www.allabouts...icle.php?id=106


cateva programe de la symbian

Edited by TD1, 28 January 2005 - 16:42.


#50
701

701

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,559
  • Înscris: 16.06.2004

EmiPop, on Jan 25 2005, 12:11, said:

701 lasa vrajeala. nu am nevoie de laudatori. ai mei nu au murit. :)  am 1.48GB de chestii pt telefoanele astea. care parte din cantitatea asta micuta de softuri vrei sa o ulpadez pe site????????????? :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Nu era nici o vrajeala. Daca ai o gramada de programe de symbian, stii f bine ce ar fi folositor sau mai putin folositor. Ai putea gasi o solutie sa pui cateva aici sau mai bine, sa gasesti un 10 MB free pe un cont de unde sa-si ia lumea.
Lasa, ca le caut singur, nu pune nimic, ingroapa-te cu ele  -_-

#51
aproape0m

aproape0m

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 842
  • Înscris: 24.06.2004
ofer webhosting :))))

#52
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002
E normal ca dupa ce fac transferul unui fisier pe bluetooth, P910i sa inghete cateva minute?

#53
mkn

mkn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 19.04.2004
filme,jocuri,ringtones,viodeclipuri :
http://mobile.jcfilms.co.uk/

www.aivanet.com

#54
cnd_nick

cnd_nick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 13.02.2002
Are cineva idee daca acest card de la http://www.100giga.ro

este compatibil cu P910i?

512 MB Secure Digital Card - Toshiba 1,420,000

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate