Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

hub sau switch how to

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Mai baiete , iti dai seama ca alea sunt niste componente care lucreaza la 100 MHZ ? Eu unul am vazut chip-uri aplicate pe placa cu zeci de terminale imposibil de lipit cu pistolu' . Ca doar am mai lipit si eu cate ceva la viatza mea . Si chiar daca ai reusi prin absurd ai afla ca in timpul operatiunii componenta s-a distrus , sau ca treaba merge ceva mai altfel decat ar trebuie din pricina executiei care lasa foarte mult de dorit .

  Daca esti asa de bun , fa un emitator-receptor de network pentru reteaua electrica . Trebuie sa ai grija sa emita monoalternanta intre impulsurile de unda . Apoi mai vorbim ...

#20
Sir_Vaska

Sir_Vaska

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 12.06.2004

Quote

Originally posted by cspot
Mai baiete , iti dai seama ca alea sunt niste componente care lucreaza la 100 MHZ ? .......
 Daca esti asa de bun , fa un emitator-receptor de network pentru reteaua electrica . Trebuie sa ai grija sa emita monoalternanta intre impulsurile de unda . Apoi mai vorbim ...


Mai baiete, ma determini ca pan la urma sa-mi desfac hub-ul , sa-i fac o poza ,si s-o pun pe forum sa vada si altii ca drak u nui tocmai asa de negru...

Cat despre a doua problema , sunt foarte interesat chiar , ai cumva ceva scheme ..? Pe bune ma intereseaza ! Am indoieli ca ar merge  , dar .. cine stie . Sa emiti monoalternanta , ai ... Da la priza-s impulsuri de unda , bre ?
Deci pana la urma nu prea sti ce spui ...!

#21
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,754
  • Înscris: 19.01.2004
Vreau si eu un procesor. Compatibil pentium3. Mi-am adunat si cele necesare:

1. una bucata placa de cupru, necorodata.
2. o sticla de acid azotic; nu m-am atins inca de ea.
3. masti: de sudura, de gaze si pt circuite;
4. aur... erau fo' 2 tiganci p'aci care-l ofereau ieftin
5. un pumn de smoala pt trasee
6. lupa... sa ma orientez pe trasee.

caut:

1. schema electrica... adevaru' e ca imi mai lipsesc vreo 2 shaltere din schema asta

mai trebuie ceva ? :D

tare ideea cu switch-ul... da' la drept vorbind... la ce-ti mai trebe', nu e plina casa de ele ?

Serios acum... ma gindesc cit de mult are sa radieze un astfel de dispozitiv. Ai sa poti sa il asculti cu radio-ul sa iti dai seama daca fctioneaza ! Si sa te tii si pierderi de semnal...

#22
Sir_Vaska

Sir_Vaska

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 12.06.2004
Cu tot respectu' , dar pt schema de mai sus iti mai trebe si vopsea ! Ca o placa de baza nu poti izola cu smoala ca la Dacie !

#23
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
'ai sa donam fiecare cate 10k, sa-i cumparam omului un switch... ca dc. se apuca de-l face singur, la vremea cand o sa-l termine n-o sa mai gaseasca placi de 10/100 ... :)

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
gata... era un moment aiurea... nu mai are rost sa va faceti griji, nici sa va bateti capul, nici sa bateti campii

#25
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Vrei sa spui ca ne-ai chinuit de pomana ?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca te uitai la ultimul meu post... nu mai postam :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate