Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

hub sau switch how to

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Mai baiete , iti dai seama ca alea sunt niste componente care lucreaza la 100 MHZ ? Eu unul am vazut chip-uri aplicate pe placa cu zeci de terminale imposibil de lipit cu pistolu' . Ca doar am mai lipit si eu cate ceva la viatza mea . Si chiar daca ai reusi prin absurd ai afla ca in timpul operatiunii componenta s-a distrus , sau ca treaba merge ceva mai altfel decat ar trebuie din pricina executiei care lasa foarte mult de dorit .

  Daca esti asa de bun , fa un emitator-receptor de network pentru reteaua electrica . Trebuie sa ai grija sa emita monoalternanta intre impulsurile de unda . Apoi mai vorbim ...

#20
Sir_Vaska

Sir_Vaska

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 12.06.2004

Quote

Originally posted by cspot
Mai baiete , iti dai seama ca alea sunt niste componente care lucreaza la 100 MHZ ? .......
 Daca esti asa de bun , fa un emitator-receptor de network pentru reteaua electrica . Trebuie sa ai grija sa emita monoalternanta intre impulsurile de unda . Apoi mai vorbim ...


Mai baiete, ma determini ca pan la urma sa-mi desfac hub-ul , sa-i fac o poza ,si s-o pun pe forum sa vada si altii ca drak u nui tocmai asa de negru...

Cat despre a doua problema , sunt foarte interesat chiar , ai cumva ceva scheme ..? Pe bune ma intereseaza ! Am indoieli ca ar merge  , dar .. cine stie . Sa emiti monoalternanta , ai ... Da la priza-s impulsuri de unda , bre ?
Deci pana la urma nu prea sti ce spui ...!

#21
cianura

cianura

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,754
  • Înscris: 19.01.2004
Vreau si eu un procesor. Compatibil pentium3. Mi-am adunat si cele necesare:

1. una bucata placa de cupru, necorodata.
2. o sticla de acid azotic; nu m-am atins inca de ea.
3. masti: de sudura, de gaze si pt circuite;
4. aur... erau fo' 2 tiganci p'aci care-l ofereau ieftin
5. un pumn de smoala pt trasee
6. lupa... sa ma orientez pe trasee.

caut:

1. schema electrica... adevaru' e ca imi mai lipsesc vreo 2 shaltere din schema asta

mai trebuie ceva ? :D

tare ideea cu switch-ul... da' la drept vorbind... la ce-ti mai trebe', nu e plina casa de ele ?

Serios acum... ma gindesc cit de mult are sa radieze un astfel de dispozitiv. Ai sa poti sa il asculti cu radio-ul sa iti dai seama daca fctioneaza ! Si sa te tii si pierderi de semnal...

#22
Sir_Vaska

Sir_Vaska

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 626
  • Înscris: 12.06.2004
Cu tot respectu' , dar pt schema de mai sus iti mai trebe si vopsea ! Ca o placa de baza nu poti izola cu smoala ca la Dacie !

#23
DeeJay

DeeJay

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,086
  • Înscris: 07.05.2004
'ai sa donam fiecare cate 10k, sa-i cumparam omului un switch... ca dc. se apuca de-l face singur, la vremea cand o sa-l termine n-o sa mai gaseasca placi de 10/100 ... :)

#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
gata... era un moment aiurea... nu mai are rost sa va faceti griji, nici sa va bateti capul, nici sa bateti campii

#25
cspot

cspot

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,855
  • Înscris: 22.07.2004
Vrei sa spui ca ne-ai chinuit de pomana ?

#26
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
daca te uitai la ultimul meu post... nu mai postam :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate