Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

credite fara adeverinta de venit

- - - - -
  • Please log in to reply
24 replies to this topic

#1
mar!us

mar!us

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 24.10.2006
Salut,
stie cineva ce banca acorda credite fara a cere adeverinta de venit ??

#2
Sony69

Sony69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 73
  • Înscris: 09.02.2006
Din cate stiu eu nu este posibil.  :mellow:

#3
pastel3005

pastel3005

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,379
  • Înscris: 11.08.2006
adeverinta de venit se cere peste tot.
din aceasta cauza, multe persoane nu au acces la credite mici...

#4
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
tare frumos ar fi daca s-ar da credite fara adeverinta de salariu.
nu ar mai face falsuri hotii ca sa ia credit mai mare =))

#5
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005
De ce te incurca adeverinta de venit? Nu ai trei luni de cand muncesti sau cum stau lucrurile? Cati bani vrei sa imprumuti?

#6
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
oferi tu credite???

#7
ddumyy

ddumyy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,126
  • Înscris: 24.08.2005
Mi se pare absurd sa soliciti credit fara adeverinta de salariu....cum dovedesti ca ai de unde sa platesti?

#8
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
lasa ca la initiatorul topicului nu i s-a parut absurd.pt el e ceva normal

#9
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

 schumy1502, on Jul 18 2007, 13:41, said:

oferi tu credite???

Nu.

Nu mai luati omul in balon, caci e posibil sa stie ce spune. In afara e posibil sa accesezi un credit doar pe baza unei garantii imobiliare sau de alta natura. la noi nu se poate face acest lucru datorita restrictiilor BNR. Bune rele astea sunt si nimeni nu poate sa treaca de aceste lucruri. Cel putin nimeni din sistemul bancar, despre asta vorbim... cred.

Edited by floraur, 18 July 2007 - 16:57.


#10
JJOne

JJOne

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,021
  • Înscris: 22.08.2006
Tot primesc fluturasi de la niste camatari care vin sa-ti aduca banii acasa, fara nici un act pana la 2000 RON. Presupun ca si dobanda e corespunzatoare.

O varianta ar fi si imprumutul cu gaj sau ipoteca, acolo s-ar putea sa nu iti mai ceara nici un act.

#11
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
cam dificil de pus gaj .eu cred ca tot trebuie sa le oferi lor o justificare de unde le vei plati lor rata

#12
Mark_Ro

Mark_Ro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 20.07.2007

 JJOne, on Jul 18 2007, 18:17, said:

Tot primesc fluturasi de la niste camatari care vin sa-ti aduca banii acasa, fara nici un act pana la 2000 RON. Presupun ca si dobanda e corespunzatoare.

O varianta ar fi si imprumutul cu gaj sau ipoteca, acolo s-ar putea sa nu iti mai ceara nici un act.

Ai grija amice, platesti 65 % dobanda,
Chiar daca n-ai nevoie de adeverinta, trebuie sa-i convingi (?!)ca ai cum sa platesti (chiar si cu un bussines in black).
In plus daca ti-ar trebui 2000, ia-ti gandul..., nu primesti decat 1000 la primul imprumut
Ca sa nu mia zic ca esti calcat pe-acasa saptamanal pentru rate timp de vre-o 3 ani.

Ex: la 1000 ron -rata este 43 ron pe saptamana, iar suma totala de plata este undeva la 1680 ron
Au si posibilitatea de a plati in avans, dar reducerea e nesemnificativa.

Asa ca..., cauta-ti un prieten cu carte de munca, sa ia un credit mititel pentru tine de la oricare banca si imbata-l in fiecare saptamana pana ii restitui toti banii.
Iesi mult mai bine!

PS. Dupa ce te-ai achitat..., o sa te roage toti prietenii sa faci credit la ei ;)

Edited by Mark_Ro, 20 July 2007 - 18:26.


#13
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 ddumyy, on Jul 18 2007, 00:21, said:

Mi se pare absurd sa soliciti credit fara adeverinta de salariu....cum dovedesti ca ai de unde sa platesti?
Si daca dovedesti ca ai de unde sa platesti inseamna ca o sa si platesti?

Sunt sigur ca bancile ar da si credite fara adeverinta de salariu la cata bulimie au, numai ca BNR-ul nu prea tine cu poporul, si nu numai el, ci si ajunsii de politicieni.Le e frica, ca o sa ia cineva mai amarat, dar cu o idee sclipitoare si va strica Topul 300. Ei stiu ca  oamenii cu bani putini,care se chinuie sa traiasca, sa isi creasca copiii, care isi storc creierii sa realizeze ceva ar sti cum sa inmultesca 20-30000 de euro in comparatie cu odraslele lor, cu creiere puturoase care nu ar fi in stare nici sa traiasca o luna cu ei, apoi in a doua luna ar vinde tot ce au si s-ar apuca de droguri in caz ca nu au facut-o deja. Asta e fratilor, cei din clasa de sus, cu bani si putere au inchis clubul. Acum "Members only!".

Eu daca as putea imprumuta 20000 euro, as sti ce trebuie sa fac sa imi asigur o viata linistita si asta nu numai pentru mine ci si pt cativa dintre apropiati.Si nu pot face asta datorita unei banci care m-a bagat in Biroul de Risc Bancar fara sa am vreo vina.Asa ca nu am alta sansa decat sa ma zbat si sa sper ca voi reusi sa-i strang singur intr-un an doi. Iar daca voi reusi sa fie statul sigur ca voi face tot ce e posibil ca sa platesc cat mai putin impozit sau chiar deloc.


SA VA FIE RUSINE DRAGI GUVERNANTI!

#14
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 mar!us, on Jul 17 2007, 19:26, said:

Salut,
stie cineva ce banca acorda credite fara a cere adeverinta de venit ??
Adica o banca unde se pot spala bani negri?

O fi existand, cine estie. Banuiesc ca bnr nu s-a gandit la asta.

#15
kos_funny

kos_funny

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,185
  • Înscris: 11.07.2007

 don_dannielo, on Jul 20 2007, 08:36, said:

Adica o banca unde se pot spala bani negri?

O fi existand, cine estie. Banuiesc ca bnr nu s-a gandit la asta.
Cum as spala eu bani daca as gira cu casa pt niste bani cu care as incepe ceva rentabil.

As fi interesat sa-mi spui si mie cum s-ar putea spala bani prin credite! Eu unul poate sunt mai incuiat si nu vad cum, dar totusi am impresia ca tu de fapt nici nu cunosti termenul de "spalare de bani".

#16
anducoj

anducoj

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 04.03.2006
Eu daca as putea imprumuta 20000 euro, as sti ce trebuie sa fac sa imi asigur o viata linistita si asta nu numai pentru mine ci si pt cativa dintre apropiati.Si nu pot face asta datorita unei banci care m-a bagat in Biroul de Risc Bancar fara sa am vreo vina.Asa ca nu am alta sansa decat sa ma zbat si sa sper ca voi reusi sa-i strang singur intr-un an doi. Iar daca voi reusi sa fie statul sigur ca voi face tot ce e posibil ca sa platesc cat mai putin impozit sau chiar deloc.
SA VA FIE RUSINE DRAGI GUVERNANTI!
[/quote]
chiar asa?? cu banii astia pui pe picioare o dugheana in ferentari care sa vanda "prafuri" sau un bordel jegos pe langa centura, se pare ca astea sunt asa de profitabile dar nu ai sta asa de linistit...daca vrei bani ptr asa ceva poti apela cu incredere la banca" Camatarii&Comp" :nonobad:

#17
schumy1502

schumy1502

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 605
  • Înscris: 03.01.2007
o idee buna si nu prea?tu ai curaj sa ii scoti credit la prietenul tau ???

#18
floraur

floraur

    pitic insignifiant

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,266
  • Înscris: 22.07.2005

 schumy1502, on Jul 20 2007, 22:51, said:

o idee buna si nu prea?tu ai curaj sa ii scoti credit la prietenul tau ???

Ar fi bine sa te mai abtii putin. Din ultimile tale 20 de posturi nu am vazut niciunul care sa merite atentia. Ai o goana nebuna dupa posturi si te-ai gandit ca cel mai usor le faci la business... ce naiba?! eu n-am mai vazut pe nimeni, pana acum, care sa se bage in toate subiectele si sa aiba peste tot de comentat. Cred ca meriti raport, dar deocamdata nu o fac.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate