Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 

Radio fără filtru.

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#1
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
salut


radio fara filtru este acum pe net. doar pt voi.

puteti alege singuri melodiile care intra in direct.

http://www.radioff.3x.ro    este saitul de baza nu este inca optimizat si nu arata chiar bine, dar pe viitor se va rezolva si asta


http://rff.listen2myradio.com/   este linkul unde asculti pe server extern, care merge si in institutiile cu portul 8000 banat, adica stiu ce nasol e sa nu
poti la munca sa asculti un radio....deci merge si la munca



http://www.radioff.3x.ro/playing.html     aici este accesul la playlist si cerintele de melodii.

oricum toate linkurile astea le gasiti pe prima pagina www.radioff.3x.ro

mai sunt si jocuri acolo si sunete de tel si multe alte chestii


hai sa aveti auditie placuta. o sa mai verific treadul pt impresiile voastre .

#2
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
acum cu un nou sound radio fara filtru ....unde doar tu faci play listul   www.radioff.3x.ro http://www.radioff.3x.ro

#3
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
hai sus cu acest radio  :thumbup:  :thumbup:


http://www.radioff.3x.ro

#4
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
ziua buna .


am pus muzica noua pe server , va astept pe radio fara filtru  http://www.radioff.3x.ro

#5
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
hai sus cu radio fara filtru

id ul de mess este :   [email protected]

;)

#6
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
intra pe sait http://www.radioff.3x.ro/ftp.html si ai si acces FTP

foloseste l cu bun simt  :huh:

#7
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
eu as vrea cu filtru

asa beau eu cafeaua :D

#8
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
hai sus cu radio fara filtru http://www.radioff.3x.ro  :coolspeak:

#9
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
ENOUGH WITH THE SPAM allready!!!

#10
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Si apropo, postul tau de radio are un titlu foarte manelistic. Cica radio "Fara Filtru". Puteai sa-i spui Carpatzi efem...  :roflmao:
Pacat ca ai exagerat cu reply-urile in propriul tau thread, poate il ascultam, dar nu imi place sa bag in seama ceea ce fac spamerii.
Oricum, crede-ma ca ai sa renunti la radio-ul asta al tau, adica e prea mult timp pierdut pentru o chestie de pe care nu scoti nici profit, si nici recunostinta din partea nimanui.

Hopa... I spoke too much! Scuza-ma!

Edited by GABBO, 21 October 2007 - 20:10.


#11
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,362
  • Înscris: 05.09.2005
hop sus RADIO CU FILTRU :D

gabbo are perfecta dreptate :D

#12
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004

View PostGABBO, on Oct 21 2007, 21:03, said:

Si apropo, postul tau de radio are un titlu foarte manelistic. Cica radio "Fara Filtru". Puteai sa-i spui Carpatzi efem...  :roflmao:
Pacat ca ai exagerat cu reply-urile in propriul tau thread, poate il ascultam, dar nu imi place sa bag in seama ceea ce fac spamerii.
Oricum, crede-ma ca ai sa renunti la radio-ul asta al tau, adica e prea mult timp pierdut pentru o chestie de pe care nu scoti nici profit, si nici recunostinta din partea nimanui.

Hopa... I spoke too much! Scuza-ma!


radio fac de 7 ani.....daca nu m am plictisit in 7 ani....nu cred ca ma plictisesc acum :lol:  :lol:  :lol:

si nu e cu manele  :P  :P

http://www.radioff.3x.ro

#13
PITY 77

PITY 77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.12.2006
Intradevar un radio care imi place si mie si nu il laud pentru ca as fi prieten cu tucashow nici nu il cunosc desi mi-as dori sa vorbesc cu el .Felicitarile mele pentru ceea ce faci e STRONG!
;)

#14
GABBO

GABBO

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,028
  • Înscris: 02.05.2006
Dar totusi... "Fara Filtru"?  :roflmaofast:
Sper sa nu te superi, cateodata ma mai apuca.

Edited by GABBO, 23 October 2007 - 10:42.


#15
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004

View PostPITY 77, on Oct 23 2007, 10:41, said:

Intradevar un radio care imi place si mie si nu il laud pentru ca as fi prieten cu tucashow nici nu il cunosc desi mi-as dori sa vorbesc cu el .Felicitarile mele pentru ceea ce faci e STRONG!
;)


View PostGABBO, on Oct 23 2007, 11:41, said:

Dar totusi... "Fara Filtru"?  :roflmaofast:
Sper sa nu te superi, cateodata ma mai apuca.



uite o sa pun un blog de pe un sait ,scris de mine....poate asa o sa ma fac mai inteles de ce fac asta ....







semiintuneric.
anul 1995 ,intr-un subsol de bloc , amenajat ca studio ,antifonat cu pachete de tigari goale si cartoane de oua . fumul des de tigara face aerul irespirabil.

in casti se aude melodia din previzionarea mixerului audio (un mixer rusesc ,COHOP, a se citi "sonor"...incet de tot in niste boxe de tot rahatul se aude emisia , canta melodia "spune mi cine esti" a lui negrutzu...
pe un casetofon "international" se deruleaza o caseta ...cd-plaierul cu melodia "oamenii mei" cantata de morometzii , pusa in pauza, da semne de oboseala , adica scoate niste sunete ciudate ,ca si cum doi tzantzari sunt inauntru si se cearta..  
- ce melodie punem dupa asta ?
- a stiu . punem toata caseta cu "la familia" si o lasam in plei, dupa aia bagam un septica...

tzarrr telefonul fix...
-repede avem o dedicatie , ridica calea de telefon la mixer , da fii pe faza sa nu injure...  
- alo da radio fara filtru , ascultam...esti in direct.
o voce de pustoaica:
- buna aveti melodia " tiger on , cand te uiti in ochii mei" ?
-hmm...sa vedem cautam
-si mai am o dedicatie pt. colega mea... bla bla bla

Dezastru: melodia este undeva pe o casteta , dar nu stim pe care ...
-stiu io ma pe care , racks-ul ala metal-cr ,transparenta si scrie pe ea "criminalu' "

Deja fumul este foarte des , luam decizia sa nu fumam o ora ca sa se aeriseasca...
intre timp se aude o voce infundata:
-eo sunt ma , deschide usa !
o usa mare de metal se deschide si in cadrul ei Paga si cu Pasarica cu o frumusete de dublu deck Akai in brate.
-moaaa ce tare , il bagam la radio??
-da.

Inventar :

un cd plaier portabil, o janghina de altfel
un casetofon international
un mixer COHOP
un deck cu caseta , "JVC"
si acuma acest super dublu deck Akai
plus cea mai scumpa scula din studio , un microfon Seinnheiser (dinamic) care face mai mult decat toate sculele la un loc.
Emitatorul, facut de C. (politai de altfel) merge de rupe, adica la modul ca alte radiouri pirat trebuiau sa tina in ligheanul cu apa emitatorul ca sa se raceasca, al nostru avea un cooler.


Plasa anti "P" -uri si scuipat in microfon era facuta dintr -un ciorap de dama intins pe un cadru de sarma rotund...
din pacate avem nevoie de alt ciorap ,pt ca Paga a atins cu tigarea ,super filtrul nostru ...

-cat e ceasul ?
-e vreo 3 dimineatza
-mai stam?
-stai sa vina Iustin ca ramane el pana la 9 dim. si plecam.

A trecut o ora . ne aprindem amandoi in acelasi timp cate o tigara.

- ma noi de ce facem asta?
- ce intrebari ai si tu la ora asta..
-pai da de facem radio?
- pt ca ne place.
Intre timp deseneaza cu markerul pe masa cu scule , care de fapt este o usa de camara pusa la orizontala pe niste acvarii...
- eu nu cred ca avem vreun asculator la ora asta...
- hai sa vedem...

Buna dimineata , este ora vreo 3 si jumatate ,asculati radio fara filtru pe frecventa 107,1mghz.
Eu si cu Pasarica suntem aici in studio si suntem curiosi daca mai avem vreun ascultator la aceasta ora tarzie...
hai sa vedem daca suna cineva...

Nici nu opresc microfonul bine si tzarr telefonul:

-buna dimineatza mai baieti , imi place muzica pe care o bagati , eu sunt soldat intr -o unitate militara si acum sunt de garda in foisor si va ascult...am o dedicatie pt colegii mei din dormitor si pt fruntasul de la centrala telefonica ...

Mai primim vreo 5 -6 telefoane de la un paznic de noapte , un taximetrist , o pustoaica fara somn si un buticar de la un non-stop.

In acea noapte , nu visam vreodata ca o sa am un calculator , nu stiam ca o sa am un mixer cu efecte integrate , nu credeam ca un calculator poa sa cante muzica la o calitate asa buna.
Nici prin cap nu imi trecea ca o sa apara softuri dedicate de radio cu playlist , sa vezi numele la melodie , sa stii ce melodie urmeaza sa poti baga jingleuri cand vrei si cel mai tare sa emiti pe internet in toatala legalitate.
Asa cum nici acum nu vom stii ce o sa apara peste 10 ani...
Sunt niste amintiri pe care nu o sa le uit niciodata , avea un farmec aparte studioul de la subsol, ....si mai presus de toate , chiar eram prieteni...imparteam ultima tigara in 5 persoane...
Edi ne copia toate cd-urile originale , avea un super calculator la vremea aceea....
Sper ca v a placut pvestioara mea...cine a asculat vreo data Radio Fara Filtru sau cine a fost pe acolo vreodata stie cum era...

a si sa nu uit :

vizitati www.radioff.3x.ro


daca va interbati de unde vine radio fara filtru, de la Paga care fuma carpati fara filtru si asa am zis eu sa ii spunem fara filtru











http://ro.netlog.com...ogid=21976#blog  blogul original




sper ca acum este clar...daca tot faci un lucru gratis ...macar sa iti placa ce faci...

#16
PITY 77

PITY 77

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 122
  • Înscris: 29.12.2006

View Posttucashow, on Oct 24 2007, 18:02, said:

uite o sa pun un blog de pe un sait ,scris de mine....poate asa o sa ma fac mai inteles de ce fac asta ....







semiintuneric.
anul 1995 ,intr-un subsol de bloc , amenajat ca studio ,antifonat cu pachete de tigari goale si cartoane de oua . fumul des de tigara face aerul irespirabil.

in casti se aude melodia din previzionarea mixerului audio (un mixer rusesc ,COHOP, a se citi "sonor"...incet de tot in niste boxe de tot rahatul se aude emisia , canta melodia "spune mi cine esti" a lui negrutzu...
pe un casetofon "international" se deruleaza o caseta ...cd-plaierul cu melodia "oamenii mei" cantata de morometzii , pusa in pauza, da semne de oboseala , adica scoate niste sunete ciudate ,ca si cum doi tzantzari sunt inauntru si se cearta..  
- ce melodie punem dupa asta ?
- a stiu . punem toata caseta cu "la familia" si o lasam in plei, dupa aia bagam un septica...

tzarrr telefonul fix...
-repede avem o dedicatie , ridica calea de telefon la mixer , da fii pe faza sa nu injure...  
- alo da radio fara filtru , ascultam...esti in direct.
o voce de pustoaica:
- buna aveti melodia " tiger on , cand te uiti in ochii mei" ?
-hmm...sa vedem cautam
-si mai am o dedicatie pt. colega mea... bla bla bla

Dezastru: melodia este undeva pe o casteta , dar nu stim pe care ...
-stiu io ma pe care , racks-ul ala metal-cr ,transparenta si scrie pe ea "criminalu' "

Deja fumul este foarte des , luam decizia sa nu fumam o ora ca sa se aeriseasca...
intre timp se aude o voce infundata:
-eo sunt ma , deschide usa !
o usa mare de metal se deschide si in cadrul ei Paga si cu Pasarica cu o frumusete de dublu deck Akai in brate.
-moaaa ce tare , il bagam la radio??
-da.

Inventar :

un cd plaier portabil, o janghina de altfel
un casetofon international
un mixer COHOP
un deck cu caseta , "JVC"
si acuma acest super dublu deck Akai
plus cea mai scumpa scula din studio , un microfon Seinnheiser (dinamic) care face mai mult decat toate sculele la un loc.
Emitatorul, facut de C. (politai de altfel) merge de rupe, adica la modul ca alte radiouri pirat trebuiau sa tina in ligheanul cu apa emitatorul ca sa se raceasca, al nostru avea un cooler.


Plasa anti "P" -uri si scuipat in microfon era facuta dintr -un ciorap de dama intins pe un cadru de sarma rotund...
din pacate avem nevoie de alt ciorap ,pt ca Paga a atins cu tigarea ,super filtrul nostru ...

-cat e ceasul ?
-e vreo 3 dimineatza
-mai stam?
-stai sa vina Iustin ca ramane el pana la 9 dim. si plecam.

A trecut o ora . ne aprindem amandoi in acelasi timp cate o tigara.

- ma noi de ce facem asta?
- ce intrebari ai si tu la ora asta..
-pai da de facem radio?
- pt ca ne place.
Intre timp deseneaza cu markerul pe masa cu scule , care de fapt este o usa de camara pusa la orizontala pe niste acvarii...
- eu nu cred ca avem vreun asculator la ora asta...
- hai sa vedem...

Buna dimineata , este ora vreo 3 si jumatate ,asculati radio fara filtru pe frecventa 107,1mghz.
Eu si cu Pasarica suntem aici in studio si suntem curiosi daca mai avem vreun ascultator la aceasta ora tarzie...
hai sa vedem daca suna cineva...

Nici nu opresc microfonul bine si tzarr telefonul:

-buna dimineatza mai baieti , imi place muzica pe care o bagati , eu sunt soldat intr -o unitate militara si acum sunt de garda in foisor si va ascult...am o dedicatie pt colegii mei din dormitor si pt fruntasul de la centrala telefonica ...

Mai primim vreo 5 -6 telefoane de la un paznic de noapte , un taximetrist , o pustoaica fara somn si un buticar de la un non-stop.

In acea noapte , nu visam vreodata ca o sa am un calculator , nu stiam ca o sa am un mixer cu efecte integrate , nu credeam ca un calculator poa sa cante muzica la o calitate asa buna.
Nici prin cap nu imi trecea ca o sa apara softuri dedicate de radio cu playlist , sa vezi numele la melodie , sa stii ce melodie urmeaza sa poti baga jingleuri cand vrei si cel mai tare sa emiti pe internet in toatala legalitate.
Asa cum nici acum nu vom stii ce o sa apara peste 10 ani...
Sunt niste amintiri pe care nu o sa le uit niciodata , avea un farmec aparte studioul de la subsol, ....si mai presus de toate , chiar eram prieteni...imparteam ultima tigara in 5 persoane...
Edi ne copia toate cd-urile originale , avea un super calculator la vremea aceea....
Sper ca v a placut pvestioara mea...cine a asculat vreo data Radio Fara Filtru sau cine a fost pe acolo vreodata stie cum era...

a si sa nu uit :

vizitati www.radioff.3x.ro


daca va interbati de unde vine radio fara filtru, de la Paga care fuma carpati fara filtru si asa am zis eu sa ii spunem fara filtru











http://ro.netlog.com...ogid=21976#blog  blogul original




sper ca acum este clar...daca tot faci un lucru gratis ...macar sa iti placa ce faci...
AM SI EU O RUGAMINTE EMITETI CU 32KBS SI 44100KHZ STEREO

#17
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
o sa pun un stream separat , pt ca multa lume nu are banda si li se blocheaza ...de aia emit asa

#18
tucashow

tucashow

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 09.05.2004
acuma ai si acces la serverul de muzica

ftp://86.55.214.65


userul si parola le ai pe sait  B)  ;)


http://www.radioff.3x.ro   intra sa faci tu playlistul.... <_<  ;)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate