Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Caminul sau gazda?

- - - - -
  • Please log in to reply
136 replies to this topic

#127
Anahi_Mia

Anahi_Mia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.02.2008
eu merg la cluj....la litere unde ma repartieaza ma refer la camin?cum e???
nu-mi surade ideea de camin...pt ca nu sti cu cn nimeresti...
mi-ar surade ideea de chirie..vara mea sta in cluj...nu stiu prin gheorghieni sau unde ap 2 camere mobilat tras internet 250 sau 300 de euro...pe ap...
nu stiu daca m-as adapta la camin

#128
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,668
  • Înscris: 20.09.2006

View PostAnahi_Mia, on Feb 15 2008, 19:56, said:

eu merg la cluj....la litere unde ma repartieaza ma refer la camin?cum e???
nu-mi surade ideea de camin...pt ca nu sti cu cn nimeresti...
mi-ar surade ideea de chirie..vara mea sta in cluj...nu stiu prin gheorghieni sau unde ap 2 camere mobilat tras internet 250 sau 300 de euro...pe ap...
nu stiu daca m-as adapta la camin
te adaptezi.. daca esti sociabil si ai si norocu sa nimeresti cu niste persoane de treaba(nu delincventi, bautori, huligani) e totul ok.

#129
trident

trident

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 15.01.2006
In ordinea asta Apartament/Camin/Gazda, insa la apartament nu se merita decat daca stai cu persoane cunoscute sau cu prietena/prietenul.

Dupa cativa ani de camin nu te mai poate deranja nimika, devii imun la multe treburi si e si o experienta care ulterior s-ar putea dovedi folositoare.

#130
Anahi_Mia

Anahi_Mia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 11.02.2008

View PostTalkabout, on Feb 15 2008, 21:15, said:

te adaptezi.. daca esti sociabil si ai si norocu sa nimeresti cu niste persoane de treaba(nu delincventi, bautori, huligani) e totul ok.
mc ^_^ voi vedea mai am timp destul de gandire..poate voi sta cu vara mea in ap..unde sta ea in chirie ca poate una din fete pleaca voi vedea ^_^

#131
geo_fly

geo_fly

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 06.05.2007
caminu este mai mult pt baieti , daca esti mai pudica, rusinoasa si altele nu te du la camin. si la gazda te distrzi de numa. surioara mea este tot la gazda si imi povesteste ca se simte super bine se distreaza cu amicii ei , nu cred ca e un impediment gazda. dar are si lucruruile bune si anume ca nu te plictiesesti. tot timpul ai pe cineva de care sa faci baza sa spui o gluma sa joci un ramy.

#132
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008

View Postiulia89, on Jul 12 2007, 16:00, said:

Mai am doar un an de facultate si ma indrept spre Cluj la facultate... ^_^ Nu stiu ce sa fac: sa-mi gasesc cumva loc la camin sau sa mai dau ceva bani in plus si sa stau la gazda?
Here we are... :rolleyes:

#133
AdelinPuya

AdelinPuya

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 04.08.2008
cum sunt caminele de la Drept din Bucuresti?
Stiu ca mai am 3 ani pana atunci dar vreau sa ma pregatesc psihic...:D

#134
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007
Și să am vilă în Cluj, tot în cămin stau din toamnă! :D

Edited by m3th0dman, 01 May 2009 - 23:02.


#135
Electryc

Electryc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 767
  • Înscris: 10.02.2008
Poate sa-mi dea cineva ceva detalii despre caminul VII din Observator, Cluj ? Din toamna acolo o sa-mi fie adresa :D

#136
Sir`NyCkY

Sir`NyCkY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 88
  • Înscris: 25.04.2007
Din toamna o sa-mi schimb si eu adresa... :D  Ori la Iasi ori la Bucuresti, inca nu m'am decis(eu fiind din Roman). M-ar interesa daca in Bucuresti se obtine greu un loc in camin. Dupa medie nu stiu daca o sa am norocul sa fiu repartizat dar poate merge si pe blat :rolleyes: Si... inca ceva... cam care ar fi cele mai galagioase camine din Bucuresti. Asta pentru ca nu o sa ma duc acolo ca sa mor de plictiseala 3-4 ani... Cei care sunt acolo probabil ca stiu mai multe detalii si de asta intreb  :D

#137
huafa

huafa

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,278
  • Înscris: 18.02.2006

View PostSir`NyCkY, on May 3 2009, 02:18, said:

Din toamna o sa-mi schimb si eu adresa... :D  Ori la Iasi ori la Bucuresti, inca nu m'am decis(eu fiind din Roman). M-ar interesa daca in Bucuresti se obtine greu un loc in camin. Dupa medie nu stiu daca o sa am norocul sa fiu repartizat dar poate merge si pe blat :rolleyes: Si... inca ceva... cam care ar fi cele mai galagioase camine din Bucuresti. Asta pentru ca nu o sa ma duc acolo ca sa mor de plictiseala 3-4 ani... Cei care sunt acolo probabil ca stiu mai multe detalii si de asta intreb  :D
depinde de facultate oricum e bine sa fii pregatit pentru orice eventualitate daca nu te ajuta media de la admitere atunci te ajuta altceva stii tu :D
vino in regie acolo e viata te doare minte cand iesi seara afara si fac fetele faleza :D
la alergat la poli nu mai zic....
oricum cluburi multe fitze cat cuprinde
dar te adaptezi..important e sa fii sociabil
bafta
eu sunt de 3 ani in bucuresti si m am adaptat foarte bine
cand ma duc acasa la suceava mi se pare totul straniu si nu pot sta mai multe zile pe acolo vreo 3-4 :D


View Posttrident, on Feb 15 2008, 23:24, said:

Dupa cativa ani de camin nu te mai poate deranja nimika, devii imun la multe treburi si e si o experienta care ulterior s-ar putea dovedi folositoare.
mi a placut ideea ta si sunt 100% de acord cu toate
nu te mai intereseaza de gandaci,dor de casa,lipsa de mai multe de acasa toate trec mult mai repede
si te maturizezi 100% iti iei viata in maini.devii matur in adevaratelea sens

View PostAdelinPuya, on Apr 26 2009, 23:35, said:

cum sunt caminele de la Drept din Bucuresti?
Stiu ca mai am 3 ani pana atunci dar vreau sa ma pregatesc psihic...:D
in anul 1 nu prea se dau camine la drept, deci trebuie sa te descurci singur gazda/chirie
mai apoi din anul 2 e mai ok
eu le stiu pe cele de la drept,langa facultate,au cantina si e destul de misto,opera si metrou la eroilor aproape  sunt ok doar pe la exterior la interior nu stiu :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate