Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

Există programe de spart parole la messenger?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
80 replies to this topic

#1
Nigel

Nigel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,197
  • Înscris: 24.08.2005
Întreb și eu dacă există programe de spart parole la mesenger (Yahoo). Fiți liniștiți, nu am nevoie de așa ceva, ci doar sînt curios dacă există. Ar fi culmea ca hackerii să-și mai și distribuie gratis invențiile.  :D

#2
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,980
  • Înscris: 24.02.2006
evident ca exista. da-mi id-ul tau de messenger si parola, si iti trimit programul  :D

#3
AndreiASM

AndreiASM

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,021
  • Înscris: 24.06.2007
Nu stiu daca e cineva asa curios de contactele altuia... dar daca se sparg parole de la NASA si Pentagon... o parola de e-mail de ce nu ar putea fi sparta? Probabil ca exista si astfel de programe.

Andrei

#4
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
cine sparge parlolele de la NASA si Pentagon?

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
nu, nu exista. si nici hacarii nu mai sint ce-au fost

#6
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View Postdassaev, on Jul 11 2007, 10:13, said:

cine sparge parlolele de la NASA si Pentagon?
Niste romanasi destepti care in loc sa fie angajati acolo sunt cautati de interpol :)

#7
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
:lol: povestile astea le stiam si eu si ... inca nu le cred. si nu exista program de spart parola de yahoo si nici napster nu mai exista  :lol:

#8
H725

H725

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,587
  • Înscris: 19.03.2005
incearca sa gresesti parola ta sa vezi de cite ori te lasa sa incerci...  :blink:

#9
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005
ba exista :)

cunosti persoana bine, treci de intrebarea de securitate care de obicei e data de nastere sau locul de nastere si voila, ai spart contu, ii schimbi parola si stergi toate mailurile :D

#10
KoKet

KoKet

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 782
  • Înscris: 02.12.2005
ce interes ar putea avea cineva ? sau doar pusti de astia cu 100 de persoane in lista si fac concurs care are primu 1000 si baga tot ce prind...nu ?

#11
N-ter

N-ter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,230
  • Înscris: 07.11.2006
nu exista!!

cu toate astea, iti sparg orice cont de yahoo. nu trebuie decat sa-mi dai id-ul persoanei si parola ei.

#12
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View Postangel, on Jul 11 2007, 15:26, said:

ba exista :)

cunosti persoana bine, treci de intrebarea de securitate care de obicei e data de nastere sau locul de nastere si voila, ai spart contu, ii schimbi parola si stergi toate mailurile :D
Mda, doar ca asta presupune sa cunosti persoana respectiva. Intrebarea era daca exista un program care sa sparga parola la un cont de yahoo, nu sa folosesti informatiile pe care le ai despre persoana respectiva.

LE: si mai presupune ca persoana respectiva sa fi completat cu datele reale. In cazul meu sigur nu am completat cu datele reale la nici una, nici eu nu mai stiu ce am pus pe acolo.. asa ca... ma indoiesc ca stie altcineva.

Edited by da.ta, 11 July 2007 - 14:36.


#13
angel

angel

    Softpedia Viewer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,933
  • Înscris: 16.05.2005

View Postda.ta, on Jul 11 2007, 15:32, said:

Mda, doar ca asta presupune sa cunosti persoana respectiva. Intrebarea era daca exista un program care sa sparga parola la un cont de yahoo, nu sa folosesti informatiile pe care le ai despre persoana respectiva.

LE: si mai presupune ca persoana respectiva sa fi completat cu datele reale. In cazul meu sigur nu am completat cu datele reale la nici una, nici eu nu mai stiu ce am pus pe acolo.. asa ca... ma indoiesc ca stie altcineva.

eu glumeam. :)

ideea e ca programele respective exista, e plin netul de ele, le au in share cei din retele in mod special insa nu baga nimeni mana in foc ca si merg :D

#14
dreaQ

dreaQ

    I'm too old for this shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,380
  • Înscris: 02.06.2005
Mda, pentru ca trebuie sa introduci userul si parola proprie.... :lol:

#15
da.ta

da.ta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 471
  • Înscris: 01.06.2006

View Postangel, on Jul 11 2007, 15:51, said:

eu glumeam. :)

ideea e ca programele respective exista, e plin netul de ele, le au in share cei din retele in mod special insa nu baga nimeni mana in foc ca si merg :D
De realizat un program care sa incerce toate combinatiile de caractere, asta e simplu. Insa te lasa serverul sa faci milioane de logari gresite? Asta e principalul, altfel lasi timp de saptamani, luni, ani(depinde de complexitatea parolei,de puterea de procesare a PC-ului tau si de banda de net pe care o are la dispozitie), si pana la urma tot gasesti parola(daca nu a schimbat-o intre timp de cand ai inceput tu sa le incerci  :D )

#16
dassaev

dassaev

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,442
  • Înscris: 06.09.2005
astea se numesc brute force si nu functioneaza pe web cum e cazul server-lor de mail. astea functioneaza numai la documentele parolate (word de ex)

#17
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
:lol: Cum naiba ma puteti sa credeti ca exista programe care sa sparga un cont de yahoo....  NU EXISTA
Sunt niste metode(scam, spam, mesaje fake chipurile de la admini yahoo) ... damn.. dar e plin de noobi :lol:

#18
BlueMe

BlueMe

    The One & Only

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,256
  • Înscris: 19.02.2005

View Postdassaev, on Jul 12 2007, 08:34, said:

astea se numesc brute force si nu functioneaza pe web cum e cazul server-lor de mail. astea functioneaza numai la documentele parolate (word de ex)

View Posttomycta, on Jul 14 2007, 21:18, said:

:lol: Cum naiba ma puteti sa credeti ca exista programe care sa sparga un cont de yahoo....  NU EXISTA
Sunt niste metode(scam, spam, mesaje fake chipurile de la admini yahoo) ... damn.. dar e plin de noobi :lol:
Asa e, ai norocul sa te numeri printre ei, felicitari!

Aflati ca se practica brute force si pt. www/ftp/mail/etc. Problema (norocul de fapt) e ca nu e practic, insemnand ca ar dura zeci de luni/ani spargerea unei parole (asta cu informatiile si uneltele corecte).

Pt. Yahoo, Hotmail, Gmail si pt. orice companie, exista (dupa cum bine stiti) un anumit nr. de incercari, dupa care se aplica o masura de protectie impotriva brute force (image verification), daca incercarile gresite continua vei ajunge cu IP-ul banat.
Pe de alta parte se poate folosi un/mai multe proxy.

Cred ca atat e suficient sa-mi demonstez punctul de vedere.


Uitati de asemenea metode pt. ca sunt posibile mai mult in teorie, mai bine aveti grija la pagini ca acestea: http://yah00.dublu.ro ,  http://xeno13.lx.ro
Pt. mai multe exemple, ca sa stiti de ce sa va feriti, cautati in Google in felul urmator:

Quote

Folositi exemplul de mai sus pt. a depista (prostia omeneasca) si pt. a o raporta.
Se pare ca prostii astia de la host-urile romanesti nu stiu altceva decat sa faca bani.

Mai multa informatie aici.

Edited by BlueMe, 15 July 2007 - 03:45.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate