Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...
 

Vector Linux

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
seby87

seby87

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 08.07.2007
Salutare! Tocmai mi-am instalat o versiune de linux,anume Vector Linux,instalarea decurs ok dar se pare ca nu poate rula in modul grafic.Imi afiseaza eroarea "Recent X-Window was respawned too short" , dupa care  imi zice sa incerc 1 minut si sa incerc iara "init 4". Stie cineva ce pot face sa remediez problema?  :D
Multumesc anticipat!

#2
Yehppael

Yehppael

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 29.03.2007
vezi in /var/log gasesti un fisier X.org.log sau ceva in genul asta, si vezi ca fiecare linie incepe cu ceva in genul (II), (EE) (WW) vezi ce linii au EE in cap

ca sa ajungi acolo, in caz ca nu stii sa folosesti textmode

ctrl+alt+f1 ca sa intri in text-mode
dupa ce te loghezi dai:
# cd /var/log
# ls
# vi <numele fisierului>  <= poti apasa tab ca sa iti completeze automat restul denumirii, vezi ca literele mici sau mari conteaza

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate