Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

CLICKBANK?

- - - - -
  • Please log in to reply
31 replies to this topic

#1
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006
am cautat dar nu am gasit nici un topic referitor la clickbank

ce-mi puteti spune despre el?il recomandati?alte oferte mai bune?



multumesc anticipat

#2
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Lasa si un link sa stie toti despre ce vorbesti.

#3
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006

 SoR!n, on Jul 8 2007, 12:34, said:

Lasa si un link sa stie toti despre ce vorbesti.
clickbank.com  :)

Nu am lucrat cu ei, deci nu prea stiu cum este. Din cate am observat este CPA, deci poate CJ.com este mai bun.

#4
stefy

stefy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 18.04.2006

 SoR!n, on Jul 8 2007, 13:34, said:

Lasa si un link sa stie toti despre ce vorbesti.

scuze am auzit de ei undeva ca fiind o oferta pe care n-o poti ignora pt ca ofera 10,000 afiliati.Mi-am imaginat ca este un site destul de cunoscut


oricum http:www.clickbank.com

#5
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
din cate stiu eu ... Romania nu este in lista de tari la inscriere si in cazul acesta nu au unde sa itzi trimtia cec-ul. Mai trebuie studiat.

#6
renu1

renu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2007
Salutare la toata lumea!

In primul rand as vrea sa spun ca si eu 'urmaresc' diferite activitati legate de internet marketing de vreo 2 ani si ceva... printre care: affiliate marketing, blogging, e-commerce, email marketing, list building, opt-in, squeeze pages, oto-s, etc... am invatat cate ceva dar nu-mi ajunge  :OK:

sunt insetat de informatie.. cu cat stiu mai multe cu atat simt nevoia sa ma documentez si mai mult...  acum a venit vremea sa incerc sa valorific tot ceea ce am invatat... dar ma abat de la subiect...

serban, cred ca tu esti cel care a intrebat de PayPal si ClickBank... pai da...
cica din 2007 romania e membra PayPal... dar utilizatorii pot doar cumpara nu si vinde...(de ex: Polonia, tot o fosta tara comunista, are facilitati de business prin PayPal)
cu ClickBank e la fel... Romania nu apare in lista tarilor acceptate... de ce? asta nu se stie...
dar ceea ce va pot spune cu siguranta este ca exista cai de 'ocolire' a acestei situatii... desigur, nu sugerez nici-decum o modalitate de frauda la adresa ClickBank... dar... in ToS-ul lor (terms of service) nu este specificat nicaieri faptul ca un roman, de ex, nu are voie sa-si faca un cont la ei... nu se specifica nicaieri ca daca esti de nationalitate roman dar ai o adresa (billing address) si un cont in dolari in SUA (de exemplu), nu poti sa te bucuri de facilitatile oferite de ClickBank...
deci tot ce trebuie facut este sa obti o adresa pt check forwarding (exista firme specializate numite Mail-forwarding Service, care 'deviaza' check-ul primit de la clickbank si ti-l timite acasa, pe adresa ta din romania... apoi mai trebuie sa ai un cont $US la care sa trimiti check-ul pt a incasa banii...
stiu... pare a fi complicat... dar nu este... cel putin e singura metoda viabila... dar cel mai greu e sa-ti deschizi un cont in dolari... pt ca, de la atentatele din 11 sept 2001, a intrat in vigoare o lege, The Patriotic Act, care nu mai permite cetatenilor straini (aliens... nu radeti!... chiar asa e titulatura...) sa-si deschida un cont in SUA... doar dupa mai multe proceduri, atat costisitoare cat si de durata... vorbim de cel putin $400 - $500 pt 1 cont si pana la 4 -5 saptamani de asteptare pt a deschide un cont... si nu ar fi nici asta o problema dar adevarul e ca tot ce e din afara SUA e tratat ca 'redundant'... si poti sa te trezesti oricand ca-ti ingheata contul sau stiu-eu-mai-ce...
ramane sa ma mai documentez... am cateva pdf-uri interesante pe aceasta tema... cine e interesat, sa-mi dea un PM cu emailul sau, unde sa trimit documentele...

sa auzim de bine, :OK:

Renu

#7
redfaithless

redfaithless

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.02.2007
Salut.
Citind postul de mai sus mi-a venit o idee......
Am vazut ca Spania este acceptata de clickbank.
Si cum sunt multi romani pe acolo,...se .poate  sa gasesti pe cineva (ruda, prieten,etc) care ar putea sa isi deschida  cont la o banca spaniola, si sa isi faca un cont la clickbank. Si apoi tu sa folosesti acel user. Cand se ajunge la bani....nogociezi cu persoana respectiva niste procente :D.
Astept pareri!
Multumesc!

#8
renu1

renu1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.09.2007

 redfaithless, on Oct 12 2007, 23:44, said:

Salut.
Citind postul de mai sus mi-a venit o idee......
Am vazut ca Spania este acceptata de clickbank.
Si cum sunt multi romani pe acolo,...se .poate  sa gasesti pe cineva (ruda, prieten,etc) care ar putea sa isi deschida  cont la o banca spaniola, si sa isi faca un cont la clickbank. Si apoi tu sa folosesti acel user. Cand se ajunge la bani....nogociezi cu persoana respectiva niste procente :D.
Astept pareri!
Multumesc!

Ideea e valabila pt cei care au pe cineva acolo.. de ex. eu personal nu am pe nimeni in Spania..

altfel ideea e buna.. nu e noua dar e buna.. cineva chiar imi sugera sa fac o 'excursie' in Ungaria,

si sa-mi deschid un cont bancar acolo.. Ungaria e acceptata in lista de tari a ClickBank..

deocamdata astept raspunsul unei banci din SUA.. E*TRADE.. pot s-ti deschizi cont de

brokerage si sa-l folosesti ca de checking.. am trimis documentatia... acum astept..

sa vad raspunsul...

va tin la curent dak primesc ceva raspuns..


toate cele bune :)

Edited by renu1, 13 November 2007 - 17:32.


#9
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Nimic nou despre modalitatea de a ti crea cont pe Clickbank???

#10
jockcash

jockcash

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.02.2008

 renu1, on Sep 23 2007, 22:24, said:

Salutare la toata lumea!

In primul rand as vrea sa spun ca si eu 'urmaresc' diferite activitati legate de internet marketing de vreo 2 ani si ceva... printre care: affiliate marketing, blogging, e-commerce, email marketing, list building, opt-in, squeeze pages, oto-s, etc... am invatat cate ceva dar nu-mi ajunge  :OK:

sunt insetat de informatie.. cu cat stiu mai multe cu atat simt nevoia sa ma documentez si mai mult...  acum a venit vremea sa incerc sa valorific tot ceea ce am invatat... dar ma abat de la subiect...

serban, cred ca tu esti cel care a intrebat de PayPal si ClickBank... pai da...
cica din 2007 romania e membra PayPal... dar utilizatorii pot doar cumpara nu si vinde...(de ex: Polonia, tot o fosta tara comunista, are facilitati de business prin PayPal)
cu ClickBank e la fel... Romania nu apare in lista tarilor acceptate... de ce? asta nu se stie...
dar ceea ce va pot spune cu siguranta este ca exista cai de 'ocolire' a acestei situatii... desigur, nu sugerez nici-decum o modalitate de frauda la adresa ClickBank... dar... in ToS-ul lor (terms of service) nu este specificat nicaieri faptul ca un roman, de ex, nu are voie sa-si faca un cont la ei... nu se specifica nicaieri ca daca esti de nationalitate roman dar ai o adresa (billing address) si un cont in dolari in SUA (de exemplu), nu poti sa te bucuri de facilitatile oferite de ClickBank...
deci tot ce trebuie facut este sa obti o adresa pt check forwarding (exista firme specializate numite Mail-forwarding Service, care 'deviaza' check-ul primit de la clickbank si ti-l timite acasa, pe adresa ta din romania... apoi mai trebuie sa ai un cont $US la care sa trimiti check-ul pt a incasa banii...
stiu... pare a fi complicat... dar nu este... cel putin e singura metoda viabila... dar cel mai greu e sa-ti deschizi un cont in dolari... pt ca, de la atentatele din 11 sept 2001, a intrat in vigoare o lege, The Patriotic Act, care nu mai permite cetatenilor straini (aliens... nu radeti!... chiar asa e titulatura...) sa-si deschida un cont in SUA... doar dupa mai multe proceduri, atat costisitoare cat si de durata... vorbim de cel putin $400 - $500 pt 1 cont si pana la 4 -5 saptamani de asteptare pt a deschide un cont... si nu ar fi nici asta o problema dar adevarul e ca tot ce e din afara SUA e tratat ca 'redundant'... si poti sa te trezesti oricand ca-ti ingheata contul sau stiu-eu-mai-ce...
ramane sa ma mai documentez... am cateva pdf-uri interesante pe aceasta tema... cine e interesat, sa-mi dea un PM cu emailul sau, unde sa trimit documentele...

sa auzim de bine, :OK:

Renu


Salut " E chiar interesanta ideea de a face bani cu clickbank am investigat putin piata si am vazut cateva mii de persoane care fac bani cu clickbank si ma refer la bani buni cateva mii de dolari pe luna poate si mai mult daca ai produsu tau si experienta in trafic si web site ,trebuie sa sti si cum functioneaza piata virtuala ce produse se vand cat de cat bine ...etc ... in fine sunt persoane care au facut si 1.000.000 de dolari pe an cu click bank.Eu mi-am facut cont la ei ..si sunt entuziasmat sa incep dar am aceiasi intrebare pe care o aveti toti cum incasez banii.De asemenea am si eu pe cineva in State ...As vrea mai multe informati daca le aveti si sper sa ne ajutam inpreuna romani ca sa putem face si noi banii ...Ok Ms Mult si Sper sa auzim numai de bine . putem discuta pe messenger YM:jock928 sau imi poti lasa un E-mail la [email protected] ....daca vrei te poti informa si de alta afacere pe net MLM in care sunt bagat . Afacerea este pentru incepatori .cu o investitie mica ..dar poti face bani buni si aici .. www.automatcash.ws  . Succes si sper sa ne auzim cat de curand.

#11
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004
Hai serios, nu face nimeni afaceri prin ClickBank???

#12
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
din cate am vazut. o modalitate folosita e cea de trimitere a cecurilor in USA si apoi de a le primi de acolo. Problema este ca pe cec apare o adresa de SUA si numele tau corect, dar aici se poate incasa cecul in conditiile date la o banca din RO ?

#13
marelecurios

marelecurios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2008
Am eu cont pe clickbank- nu sunt in ro- si fac bani cu ei.
Ce pot sa spun, nu e nimic prea grozav, daca stii sa vinzi faci bani, daca nu, asta e.

O alternativa buna e paydotcom, care te plateste prin paypal.La aia pot sa se inscrie si cei din ro.
Deci daca va pricepeti faceti cu paydotcom nu e mare diferenta intre ei si clickbank.

#14
florinn

florinn

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 479
  • Înscris: 27.11.2004

 marelecurios, on Mar 3 2008, 15:36, said:

Am eu cont pe clickbank- nu sunt in ro- si fac bani cu ei.
Ce pot sa spun, nu e nimic prea grozav, daca stii sa vinzi faci bani, daca nu, asta e.

O alternativa buna e paydotcom, care te plateste prin paypal.La aia pot sa se inscrie si cei din ro.
Deci daca va pricepeti faceti cu paydotcom nu e mare diferenta intre ei si clickbank.

Tu vorbesti serios?

Cum sa nu fie diferenta. Clickbank are acuma peste 100.000 de afiliati.
Pentru asta vrea toata lumea clickbank..

#15
marelecurios

marelecurios

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 03.02.2008

 florinn, on Mar 4 2008, 22:55, said:

Tu vorbesti serios?

Cum sa nu fie diferenta. Clickbank are acuma peste 100.000 de afiliati.
Pentru asta vrea toata lumea clickbank..

Ca sistem nu e mare diferenta, paydotcom e mai mic, dar poti sa te descurci si cu paydotcom la fel de bine. Practic, daca iti gasesti un produs bun sa il vinzi, ala e, te concetrezi pe ala si faci bani, nu iti trebuie 100 000.

Ma rog, decat sa visati si sa asteptati ziua cand Clickbank accepta Romania, mai bine promovati de la Paydotcom si macar mai faceti un ban. Treaba voastra, nu ma intereseaza, v-am zis ca sa stiti.

#16
stealth-seo

stealth-seo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 06.03.2008
Buna tuturor.

Ma numesc Dan Borlan (www.stealth-seo-secrets.com) si sunt angajat la Paydotcom SRL, filiala
romaneasca a Mike Filsaime Inc.

As avea sa va dau cateva informatii despre Paydotcom, fiindca in lipsa lui Mike Filsaime
eu sunt admin al site-ului si pe la mine trec cam toate problemele legate de Paydotcom.

In primul rand nu stiu cati afiliati au cei de la Clickbank insa pot sa va spun ca Paydotcom
are peste 300.000 de membri inregistrati, deci sigur peste 150.000 de afiliati:)

In al 2-lea rand, cam 80% din echipa Paydotcom se afla in Baia Mare, locatie la care
se face si dezvoltarea soft-ului si la care lucreaza cei mai buni programatori ai lui
Mike Filsaime.

Daca aveti intrebari legate de Paydotcom postati aici si am sa verific o data la 1-2 zile
si am sa raspund la toate intrebarile.

Cu respect,
Dan Borlan

Un video care merita vazut ca sa va convingeti de validitatea informatiilor prezentate
mai sus cu referire la faptul ca PayDotCom chiar e dezvoltat in Romania:

http://www.thehistor...kefilsaime.com/

Cu respect,
Dan Borlan

#17
TheWebMaster

TheWebMaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 16.05.2007
pana la urma nu a raspuns nimeni la intrebarea mea ci au divagat .

Deci se poate lucra cu ClickBank din Romania pana la urma ? Face cineva acest lucru ?

#18
jd3rul

jd3rul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 21.05.2005
Imi explica si mie pe scurt cam cum functioneaza acest site sau PayDotCom ?

Mi-am facut pe PayDotCom cont dar nu prea-mi intra in cap  cum merge treaba :-??

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate