Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare
 

Ruta Romania (Cluj) - Italia

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
escu99

escu99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 10.01.2007
Salut,

Plec peste doua saptamani in concediu in Italia. E prima iesire cu masina (ca sofer) in strainatate.
Mi-am calculat trasu pe www.viamichelin.com dar si pe iGo si difera in special portiunea din Ungaria.
Ruta mea e Cluj - Oradea - Bors - Debrecen apoi autostrada pana la Budapesta. Pana aici e clar.
De acolo pana la granita cu Austria nu stiu cum sa fac. Am doua optiuni:
1. iGo: Din Budapesta autostrada M1 (pe langa Gyor si Tatabanya) pana la granita cu Austria, apoi pe sub Viena as cobori pe A2 spre Graz.
2. ViaMichelin: Din Budapesta autostrada M7 catre Sekefehervar, apoi E66 (pe la Vesprem) pana la granita cu Austria, apoi in continuare E66 pana la Furstenfeld unde continui pe A2 catre Graz.

Ii rog pe cei care au mai fost si cunosc locurile sa ma ajute. Care ruta este mai buna? 1. pare mai lunga dar e numai autostrazi, 2. e mai scurta dar are o portiune mai serioasa de drum E66. Mai sunt si alte rute mai bune pe unde pot sa merg?

Mersi,
Cristi

#2
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006
As zice sa mergi pe prima ruta. Daca te oti tine cat mai mult pe autostrazi e super, dar ai dezavantajul de a nu vedea prea multe lucruri interesante, orase, etc.

#3
lorik23

lorik23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.09.2009
Salut !
Inainte cu 3 zile de Paste, vreau sa plec in Italia cu masina, ma intereseaza daca a fost cineva de curand sa-mi dea unele detalii in ce priveste plata autostrazilor, care ar fi ruta cea mai convenabila, mentionez ca vreau sa ajung undeva intre Torino si Milano.
Daca am parbrizul crapat e vreo problema ? Pot pleca cu buletinul ? Este obligatorie asigurarea medicala ? Unde este obligatorie lipirea vignetei in geam ? Multumesc.

#4
iulia_400

iulia_400

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 695
  • Înscris: 08.02.2007

View Postlorik23, on 14th February 2011, 10:21, said:

1.Daca am parbrizul crapat e vreo problema ?
2.Pot pleca cu buletinul ?
3.Este obligatorie asigurarea medicala ?
4. Unde este obligatorie lipirea vignetei in geam ? Multumesc.

1. Depinde de crapatura si de cum ti-o fi norocu'.
2. Da.
3. Nu este obligatorie, dar este recomandata. Daca ai Cardul European de sanatate e suficient.
4. Vigneta - in Ungaria primesti un bon ca si noua noastra rovigneta, nu se lipeste. In Austria te uiti pe spatele vignetei si e desenat acolo exact locul unde tre pusa pe parbriz. In Italia platesti pe portiuni de autostrada.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate