Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Diane 35

- - - - -
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#1
rodik_iota

rodik_iota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2005
Buna!As avea nevoie de sfatul vostru...Acum 6-7 luni am urmat(prescris de un medic ginecolog)un tratament cu Diane35(impotriva cosurilor)shi acum as dori sa-l reiau ptr. niste rezultate mai bune:)Credeti ca poate avea efecte negative?Multumesc mult!va pup:huggles:

#2
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
ce-ar fi sa-l intrebi pe ginecologu respectiv?  :coolspeak:

#3
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
ai em veri confiuzd ... parca diane 35 erau anticonceptionale (vezi aici)... acu sunt si pt cosuri ?  :w00t: wtf .. is this some kind of wonder-drug ?  <_<

#4
Tiesta

Tiesta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.09.2005
Daca ti-au trecut cosurile in timpul tratamentului cu Diane ai putea sa le reiei dar cel mai bine este totusi sa mergi din nou la doctor si mai ales sa-ti refaci sau sa-ti faci analizele...diane sunt niste anticonceptionale destul de puternice, intr-adevar foarte recunoscute pentru efectul impotriva cosurilor dar, ca orice alte anticonceptionale pot avea efecte negative...
Pe scurt ca am si-asa cam mult avand in vedere "pregatirea" mea: mergi la doctor si solicita si niste analize.

#5
Alina

Alina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,039
  • Înscris: 04.11.2004

shobi, on Sep 30 2005, 00:05, said:

sry my man, da nu folosesc nici una nici alta ... da cred ca am avut o revelatie ... you work in the ginecologist industry ?  :D

<{POST_SNAPBACK}>



baga un ochi aici  si vei intelege !  ;)

#6
Tiesta

Tiesta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.09.2005
Mai bine lasa cititul si mergi la medic...el stie mai bine...parerea mea, pentru ca asa....din auzite si citit...

#7
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
iau diane 35 de mai mult de un an, fara prescriptie...astea mi-au picat in mana....dupa cum am mai zis pe undeva, singurul efect e ca m-am mai prostit...zic io datorita hormonilor feminini.... :peacefingers:

Edited by Coana, 30 September 2005 - 13:51.


#8
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

Coana, on Sep 30 2005, 14:51, said:

iau diane 35 de mai mult de un an, fara prescriptie...astea mi-au picat in mana....dupa cum am mai zis pe undeva, singurul efect e ca m-am mai prostit...zic io datorita hormonilor feminini.... :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>

Bravos națiune, minunat exemplu de dat tinerei generații, n-am ce zice.

#9
Coana

Coana

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 803
  • Înscris: 23.06.2004
nene, daca n-ai fost la nici o consultatie pentru prescriptii de asa ceva , vb ca sa te afli in treaba. In mod normal ar trebui sa ti se faca analize. Dar mandrii nostri doctori intraba asa: aia afectiuni ale ficatului? "n-am"...ai vro boala?..."n-am de care sa stiu"...bine atunci ia.....ia sa vedem ce n-am mai prescris de mult....
asa ca....

#10
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005

Coana, on Sep 30 2005, 15:15, said:

nene, daca n-ai fost la nici o consultatie pentru prescriptii de asa ceva , vb ca sa te afli in treaba. In mod normal ar trebui sa ti se faca analize. Dar mandrii nostri doctori intraba asa: aia afectiuni ale ficatului? "n-am"...ai vro boala?..."n-am de care sa stiu"...bine atunci ia.....ia sa vedem ce n-am mai prescris de mult....
asa ca....

<{POST_SNAPBACK}>

Mda, din păcate cam așa fac 90% din ginecologii de la noi :ciocan:

#11
rodik_iota

rodik_iota

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.09.2005
Va mutumesc tuturor ptr. raspunsuri! Asa cum am mai zis, aceste anticonceptionale mi-au fost prescrise de un doctor ginecolog inainte (al carui comportament m-a multumit... probabil se afla printre cei doar 10% -din pacate:( )  si au avut un efect mutumitor atunci... Dar asa cum ati zis si voi, sunt niste pastile destul de puternice si nu prea e de glumit! Asa ca imediat ce o sa am putin timp liber (sper sa fie cat mai curand)    o sa dau o fuga la medic sa-i cer parerea! Inca o data va multumesc si mai astept pana atunci opiniile voastre! Va pup!  :D

Edited by mufă, 01 October 2005 - 11:03.


#12
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

mufă, on Sep 30 2005, 15:16, said:

Mda, din păcate cam așa fac 90% din ginecologii de la noi :ciocan:

<{POST_SNAPBACK}>


io cred ca singurul motiv pentru care un om se face ginecolog este ca sa vada pibipzda. in tinerete este foarte interesat de meserie si foarte atent cu obiectul muncii, insa pe masura ce imbatrineste se cam satura si te priveste cu sictir. de-as fi femeie m-as ruga "fereste-ma doamne de omu rosh si de ginecologu batrin"  :death:

#13
Tiesta

Tiesta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 25.09.2005

Mosotti, on Sep 30 2005, 21:24, said:

io cred ca singurul motiv pentru care un om se face ginecolog este ca sa vada pibipzda. in tinerete este foarte interesat de meserie si foarte atent cu obiectul muncii, insa pe masura ce imbatrineste se cam satura si te priveste cu sictir. de-as fi femeie m-as ruga "fereste-ma doamne de omu rosh si de ginecologu batrin"  :death:

<{POST_SNAPBACK}>


Pai si de femeile care devin ginecolog ce zici? Cam ce motive ar avea, asa, dupa parerea ta?

#14
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
sint pur si simplu niste lesbiene nebune

#15
Cristist50

Cristist50

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,523
  • Înscris: 28.08.2003

Coana, on Sep 30 2005, 14:15, said:

nene, daca n-ai fost la nici o consultatie pentru prescriptii de asa ceva , vb ca sa te afli in treaba. In mod normal ar trebui sa ti se faca analize. Dar mandrii nostri doctori intraba asa: aia afectiuni ale ficatului? "n-am"...ai vro boala?..."n-am de care sa stiu"...bine atunci ia.....ia sa vedem ce n-am mai prescris de mult....
asa ca....

<{POST_SNAPBACK}>


Schimba doctorul.

Daca doctorii nu sunt buni asta nu art trebui sa duca la un comportament iresponsabil vis-a-vis de corpul tau.

#16
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
Am si eu o problema ...
joia trecuta (29sept) , in timp ce faceam dragoste cu iubita mea , s-a rupt nenorocitul de prezervativ , si imediat am alergat pana la farmacie sa iau niste anticonceptionale .. mi-au dat diane35 spunand ca e cel mai bun , si ea a inceput sa le ia in fiecare zi de atunci.In prospect scrie ca trebuie luat cand incepe menstruatia , dar prietenei mele nu trebuia sa-i "vina" decat peste cateva zile de cand a inceput sa ia diane35 , si nu a mai avut ciclu , adica a intarziat o sapt nici acum nu are. E cumva de la pastile?Oricum nu il avea regulat, dar niciodata nu i-a intarziat mai mult de cateva zile...
pls help , vreau sa fiu tatic , dar nu la varsta asta :((

#17
florina

florina

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,958
  • Înscris: 10.05.2005
unele anticonceptionale sunt facute sa intarzie mestruatia voluntar
dat, de ce ai luat anticonceptionale dupa ce s-a rupt prezervatvul? trebuia contraceptia de urgenta...si nici daca le ia asa...trebuie sa treaca o luna ca sa puteti face sex linistiti...
si daca era in perioada fertila si ai ejacuat in ea esti tata

#18
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
contraceptie de urgenta? nu stiam.
si diane35  ia degeaba?
nu cred ca am ejaculat in ea , dar nu vreau sa risc ,la 18 nu vreau sa fiu tatic..:(

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate