Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

DVD player Philips DVP5980

- - - - -
  • Please log in to reply
373 replies to this topic

#55
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
At least, in the 5980S there is polish language for OSD menu. Read the player manual.
Attached File  5980pl.jpg   110.3K   206 downloads

enjoy,
Mtz

#56
jusiek

jusiek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2007

Quote

At least, in the 5980S there is polish language for OSD menu. Read the player manual

I talked about alternative firmwaret from http://rapidshare.co...h25_v2.rar.html
Confirm please that we have talked about the same version of the firmware.

#57
jusiek

jusiek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2007

View Postjusiek, on Dec 23 2007, 15:26, said:

I talked about alternative firmwaret from http://rapidshare.co...h25_v2.rar.html
Confirm please that we have talked about the same version of the firmware.

Ok, I have checked and in OSD menu we have seen a polish language but after click on this one , nothing change - not working :(

#58
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
The tech firmware have not polish language in the firmware. I saw you asked the same question on softpedia board.
The firmware from this forum have polish language OSD menu, but the only mod is regarding subtitles font.

enjoy,
Mtz

#59
jusiek

jusiek

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.12.2007

View PostMtz, on Dec 23 2007, 18:50, said:

The firmware from this forum have polish language OSD menu, but the only mod is regarding subtitles font.

I suppose that in subtitles firmware which you mentioned above /from this forum/ we can not find a central Europe in subtitles menu? /it concern polish/
Tell me about main changes in this one firmware.

#60
Mtz

Mtz

    Retired member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,545
  • Înscris: 01.12.2002
All subtitltes fonts from this firmware are suitable for polish language because romanian is also CP 1250 like polish.

enjoy,
Mtz

#61
sl2007

sl2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.12.2007
Salu. Vreau sa zic ca update-ul de firmware pentru Philips DVP5980/12 postat de Mtz este excelent. Rezolva problema cu subtitrarea.
E ok  :thumbup:
Si Mtz e tare ce mai...........
Vreau sa-i multumesc pe aceasta cale pentru efortul depus. :coolspeak:

#62
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 15.11.2005

View PostMtz, on Dec 14 2007, 10:50, said:

Ti se vede sacadat pe usb sau si pe CD/DVD. Daca ti se vede sacadat de pe usb, testeaza acelasi film si pe CD/DVD.

enjoy,
Mtz

Salut
Problema mea e tot de natura sacadata pe usb ( de pe hdd sau mmc) dar pe un Philips DVP5960 si nu stiu ce sa fac pot sa  pun firmware de la 5980? si sa l redenumesc 5960?
As vrea sa mentionez ca deja am facut update de firmware acela facut de tine MTZ cel cu 1250 (cu fond albastru in patratele) pentru modelul 5960 si e o diferenta enorma intre ce a fost si ce e acum, subtitrarea zici ce e de pe dvd nu divx. Singurul lucru enervant a ramas ins redarea de pe usb care indiferent ca are sub sau nu merge sacadat, si nu, dupa cd nu merge sacadat
daca se poate face ceva vesnica recunostinta, serios :rolleyes:

#63
avionaru

avionaru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 07.07.2007
Salut,

Am luat playerul acu 2 ore, am facut upgrade la firmware-ul de-aci (scris ambele pe un CD, totul a decurs normal) si tot asa imi sacadeaza. am folosit un avi/xvid de pe un DVD-RW care a merg impecabil pe fostul Eboda 555 (apropos, foarte bun firmware-ul modat pt el). nu am incercat inca nimic pe USB, insa cand am dat drumu la film prima data (firmware-ul default din fabrica) nu a scadat ca acum.

mai incerc acum cu alt DVD-rw imediat ce il termin de scris si revin cu detalii mai exacte ale bugului daca este nevoie. pana acum inclin sa *cred* ca e de la firmware-ul modat.

ps: pe DVD-rw-u cu filmul respectiv e si un episod dintr-un serial care nu se blocheaza in primele 10 min (atat am stat sa ma uit)

#64
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 15.11.2005

View Postavionaru, on Dec 28 2007, 19:52, said:

Salut,

Am luat playerul acu 2 ore, am facut upgrade la firmware-ul de-aci (scris ambele pe un CD, totul a decurs normal) si tot asa imi sacadeaza. am folosit un avi/xvid de pe un DVD-RW care a merg impecabil pe fostul Eboda 555 (apropos, foarte bun firmware-ul modat pt el). nu am incercat inca nimic pe USB, insa cand am dat drumu la film prima data (firmware-ul default din fabrica) nu a scadat ca acum.

mai incerc acum cu alt DVD-rw imediat ce il termin de scris si revin cu detalii mai exacte ale bugului daca este nevoie. pana acum inclin sa *cred* ca e de la firmware-ul modat.

ps: pe DVD-rw-u cu filmul respectiv e si un episod dintr-un serial care nu se blocheaza in primele 10 min (atat am stat sa ma uit)


Deci as putea spune ca merge perfect pe discuri, inghite tot si bine, da pe usb e alta poveste, tocmai asta e buba c are ma doare pe mine, si logic daca la m cumparat pe usb as vrea sa mearga. Alta chestie ciudata e ca imaginea e sacadata da sonorul decurge normal, si dupa un timp imaginea da sa "prinda" sonoru
Astept vesti
Thx

#65
DrMaximus

DrMaximus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2007
Salut,

Am conectat DVP5980 cu TV Sony pe HDMI (1024p) si totul e super OK pt DVD sau Divx cu rezolutie < 720x576.

Am incercat sa redau fisiere divx hd (1920x816, ... 720p, 1080p), de pe DVD/USB, dar apare

mesajul de eroare:

"Video resolution not suported"   (sunet este OK)


Credeti ca limitarea e din firmware incarcat (12.07.31.33) sau de HW?

Pe pagina de web de la DivX, sunt cateva playere HighDef Divx (http://www.divx.com/.../browse.php?c=7)

#66
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
nu merge sa redea fisiere hd 720p,1080i1080p,decat iti mareste artificial rezoloutia sau pe intelesul tuturor upscaling.detali aici:http://hometheater.about.com/od/hometheaterglossary/g/upscalingdef.htm ;)

#67
DrMaximus

DrMaximus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 30.12.2007

View Postakayy, on Dec 30 2007, 21:36, said:

nu merge sa redea fisiere hd 720p,1080i1080p,decat iti mareste artificial rezoloutia sau pe intelesul tuturor upscaling.detali aici:http://hometheater.about.com/od/hometheaterglossary/g/upscalingdef.htm ;)

M-am prins si eu ca nu merge ...
O fi de la chipset folosit sau cu un firmware "potrivit" ar putea citi si fisiere hd?

#68
akayy

akayy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,555
  • Înscris: 01.03.2006
daca vrei inalta definitie sunt player blue-ray la 2000 de lei ,sony play staton 3,sau media center,care costa o avere !,pai la 300 de lei vrei hd?asta e pretul la o placa video mediocra! cum spunea si tatal firmware,cu respect Mtz,mai avem de asteptat pana apar playere hd,deocamdata ce au aparut au preturi prohibitive! acum hai la multi ani un an nou fericit si sai dea domnu sanatate lui Mtz sa mai ne faca si nou bucurii!

#69
zoli10

zoli10

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 07.08.2007
Imi ziceti si mie daca merge Upgrade-ul de firmware si cu DVD-RW , si ce setari se dau in Nero la inscriptionare ?
A mai observat cineva inrautatirea redarii fisierelor dupa upgrade-ul cu acest firmware, si daca se poate revenii la un firmware oficial dupa ce ai facut upgred cu acesta ?

Edited by zoli10, 31 December 2007 - 03:49.


#70
carismatic

carismatic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 31.12.2007

View Postcanti, on Dec 13 2007, 18:37, said:

Am incercat doar mod1 pentru ca a functionat si este excelent.
L-am atasat din nou ca sa il ia lumea si sa-l foloseasca linistit ca functioneaza.

1. Dar vreau sa te intreb ce faceam gresit de nu imi reusea sa pun fontul bine sau era gri si se vedea urat.
2. Am inteles ca dimensiunea 1,7 Mb e dimensiunea reala, si diferenta ce este ? este umplutura?
3. Care e procedura prin care ai adaugat fontul si ce programe ai folosit? Am observat ca ai si lasat subtitrarea mai in jos, ce program ai folosit?

Multumesc. Acum pot sa vizionez un film excelent, mai lipseste doar o plasma sau un LCD mare pentru ca dvd-ul are iesire HDMI, dar asta cred ca mai astept pana mai scad preturile.
Numai bine si vizionare placuta la toata lumea care are un dvd 5980. Firmware-ul functioneaza ok.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Hi, what's different this firmware from old version firmwares?HDMI out is open?What is the new properties?

Thanks.

#71
Mondeo

Mondeo

    Everything Woke Turns To Shit

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,405
  • Înscris: 15.11.2005

View Postzoli10, on Dec 31 2007, 03:40, said:

Imi ziceti si mie daca merge Upgrade-ul de firmware si cu DVD-RW , si ce setari se dau in Nero la inscriptionare ?
A mai observat cineva inrautatirea redarii fisierelor dupa upgrade-ul cu acest firmware, si daca se poate revenii la un firmware oficial dupa ce ai facut upgred cu acesta ?

stiu ca suna stupid dar fa l dupa cd-r sau cd-rw nu dvd
A rezolvat cineva problema cu citirea de pe usb? sau la voi merge?

#72
sl2007

sl2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 27.12.2007
Vad ca la mine merg bine filmele in format divx, cand sunt luate pe USB. Numai filmele in format DVD merg sacadat de pe USB.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate