Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 

Bucuresti - Antalya

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006
As vrea sa ma duc dupa ce imi termin cu examenele si admiterile in Antalya pt ca am mai fost acum cativa ani si mi-a placut. A mai fost cineva cu masina? Se poate/merita/e greu/etc?

Astept sfaturi. Multumesc anticipat!

#2
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006
Vezi ca poate merg si eu ca am schimbat destinatia Grecia cu una mai misto, cica: Kusadasi.plecare in August.
E usor, stai linistit, depinde ce masina ai si la ce ora pleci de acasa, daca vrei sa ajungi in aceeasi zi.
Te tii dupa mine da ca nu ai Navigatie...

Edited by sanddy1964, 02 July 2007 - 20:35.


#3
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postsanddy1964, on Jul 2 2007, 21:34, said:

Vezi ca poate merg si eu ca am schimbat destinatia Grecia cu una mai misto, cica: Kusadasi.plecare in August.
E usor, stai linistit, depinde ce masina ai si la ce ora pleci de acasa, daca vrei sa ajungi in aceeasi zi.
Te tii dupa mine da ca nu ai Navigatie...
Peste 10 zile un raport complet B-Antalia , a plecat un prieten cu Logan dci , i-am dat un atlas Shell sa il aiba pe drum pentru ca vroia sa plece doar cu ceva indicatii de pe via michelin ! :D

#4
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View Postrocaddy, on Jul 2 2007, 21:54, said:

Peste 10 zile un raport complet B-Antalia , indicatii de pe via michelin ! :D
a mai plecat unu in Grecia cu VIA MICHELIN in cap si a ajuns sa prezinte pasaportul la vama cu Macedonia,..unde l-au tinut o ora pana l-au facut plecat inapoi, NU AVEA VIZA!
Si i s-a furat si masina la bulgari, colac peste pupaza...
Astept si eu sa vedem ce zice omu, cum e traseul

#5
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View Postsanddy1964, on Jul 2 2007, 21:34, said:

Vezi ca poate merg si eu ca am schimbat destinatia Grecia cu una mai misto, cica: Kusadasi.plecare in August.
E usor, stai linistit, depinde ce masina ai si la ce ora pleci de acasa, daca vrei sa ajungi in aceeasi zi.
Te tii dupa mine da ca nu ai Navigatie...

Eu vreau sa merg prin septembrie ca atunci scap de examene and shit. Daca merg cu masina, o sa merg cu Passatu' lu' tata (2.0tdi).
Intrebam de traseu pt ca se crizeaza mama ca sunt turcii hoti si ca ma fura, ca ma lasa in curu' gol in strada, ca tre' sa trec prin podisu' lor, ca etc etc etc. Geez!

P.S: din experienta proprie, Antalya rullz in comparatie cu Kusadasi! :D

#6
sanddy1964

sanddy1964

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,862
  • Înscris: 13.10.2006

View PostBlu3, on Jul 3 2007, 17:00, said:

P.S: din experienta proprie, Antalya rullz in comparatie cu Kusadasi! :D

corect,,e mai tare cica in Antalya.
Nu ai nici o treaba la turc,,nu am auzit nimic pana acum..oricum, e bine sa stai cu ochii pe masina, pe bagaje,,,

#7
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005

View PostBlu3, on Jul 3 2007, 17:00, said:

Eu vreau sa merg prin septembrie ca atunci scap de examene and shit. Daca merg cu masina, o sa merg cu Passatu' lu' tata (2.0tdi).
Intrebam de traseu pt ca se crizeaza mama ca sunt turcii hoti si ca ma fura, ca ma lasa in curu' gol in strada, ca tre' sa trec prin podisu' lor, ca etc etc etc. Geez!

P.S: din experienta proprie, Antalya rullz in comparatie cu Kusadasi! :D
Ai grija cu pasatul pe la bulgari ca e la mare cautare.  :lol: :lol:

Si pe mine ma bate gandul sa merg in antalya numai ca nevasta-mea vrea cu avionul. In principiu pe la sfarsitul lui august inceputul lui septembrie as vrea... sa vedem inca suntem in negocieri daca mergem cu masina sau nu.  -_-

Edited by Night Elf, 05 July 2007 - 19:24.


#8
Alex_82

Alex_82

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,372
  • Înscris: 18.02.2007

View PostNight Elf, on Jul 5 2007, 20:23, said:

Ai grija cu pasatul pe la bulgari ca e la mare cautare.  :lol:  :lol:

Si pe mine ma bate gandul sa merg in antalya numai ca nevasta-mea vrea cu avionul. In principiu pe la sfarsitul lui august inceputul lui septembrie as vrea... sa vedem inca suntem in negocieri daca mergem cu masina sau nu.  -_-

Vezi ca e o varianta cu vaporu'.... :rolleyes: .

#9
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostNight Elf, on Jul 5 2007, 20:23, said:

sa vedem inca suntem in negocieri daca mergem cu masina sau nu.  -_-

daca te hotarasti sa mergi cu masina in antalya la inceputul lui septembrie, da-mi si mie un pm. :)

#10
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
In urma negocierilor cu sotia am decis sa mergem cu masina dupa 20 august o saptamana + drum, undeva langa Antalya.
Luna asta trebuie sa-mi iau GPS, saptamana ce vine fac revizia de 15.000 la masina si sunt ready to go.  :lol:

Pentru cei care au fost... ce ruta recomandati?  :rolleyes:

Edited by Night Elf, 10 July 2007 - 09:43.


#11
Blu3

Blu3

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,240
  • Înscris: 27.06.2006

View PostNight Elf, on Jul 10 2007, 10:43, said:

Pentru cei care au fost... ce ruta recomandati?  :rolleyes:

Daca e sa recomand in experienta, ia-o cu avionul. Cu masina nu am fost, de aia am si deschis topicul. :P

#12
Night Elf

Night Elf

    El Comandante

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,883
  • Înscris: 22.03.2005
Exclus avion. Am alergie la curse charter si low cost.  :P  :lol: :lol:

Cand am fost in Tunisia cu charter anul trecut sa mor ca am aplaudat la aterizare la cat ne-au zdruncinat.  -_-

Edited by Night Elf, 24 July 2007 - 12:23.


#13
rocaddy

rocaddy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 621
  • Înscris: 11.03.2007

View Postsanddy1964, on Jul 2 2007, 22:55, said:

a mai plecat unu in Grecia cu VIA MICHELIN in cap si a ajuns sa prezinte pasaportul la vama cu Macedonia,..unde l-au tinut o ora pana l-au facut plecat inapoi, NU AVEA VIZA!
Si i s-a furat si masina la bulgari, colac peste pupaza...
Astept si eu sa vedem ce zice omu, cum e traseul
Amicul meu a ajuns  bine cu VIA MICHELIN , spunea ca drumurile sint foarte bine semnalizate , se circula destul de tare , stil Bucuresti, in orase, dar nu a avut nici o problema . Problema mare a fost timpul de asteptare la intrarea in TR , cam 2 ore si jumatate . Pretul motorinei este ...1,4 Euro in TR , mai bine faceti plinul la iesirea din BG , cam 1 Euro sau in zona dintre vami la 0,75 Euro , totul e sa mai puteti intra in coada de la vama !
La bulgari a luat un radar la intoarcere si au negociat stil Arhimede scriind cu batul in nisip ,fara gluma  :D viteza pe care credea fiecare ca o avea , 68 km/h politia si 60 km/h el ... Totul s-a terminat cu 5 Euro si salutari prietenesti.
Caldura foarte mare , 40 grade , km intregi fara vegetatie , amabilitate turca la supelativ la hotel si conditii super!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate