Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Vreau role noi

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004
Salve,

mi-am luat primele role acum un an jumatate, am dat aproximativ 200 RON pe ele si sincer sa fiu am fost destul de multumit, a fost suficient cat sa invat cat de cat sa merg pe ele, nu ma omor eu dupa rampe sau alte nebunii doar ies cu prietena dupa servici 2-3 ore pe zi, prin parc. Acum trebuiesc schimbate ca arata destul de rau si am senzatia ca se misca vre-o 2 roti, whatever, am trecut mai devreme prin Metro si am vazut o pereche de role Fila la 416 RON care mi s-au parut ok. Nu le-am putut cumpara ca nu aveam cash la mine si nu merg cardurile BCR pentru moment (habar nu am de ce).
Ce parere aveti de rolele Fila sau ce alceva pot cumpara la banii astia, eventual si de unde??? Cele din Metro am impresia ca sunt ABEC 5.

#2
edizu-edizu

edizu-edizu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 01.07.2007
sal all! cn ma poate ajuta ji p mn? am o pereche de role d la first bike care sunt abec 5, sina din aluminiu nu prea ma pricep la role vreau putin ajutor cn vrea sa ma ajute contactati'ma p id:eddy_juventus2007

#3
ciureanuc

ciureanuc

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,294
  • Înscris: 27.11.2005
Stimatii mei, incercati sa cautati role DE FIRMA care au TRADITIE in asa ceva: productia de role.
Firme cunoscute precum K2, Roces, Rollerblade chiar si Roxa sunt ok - ele nu-si vor bate joc de produse.
Daca ai cumparat RCO, First bike sau alte "nume"... sa nu te astepti sa te tina mai mult decat ai dat...  

Personal nu am auzit de role FILA (astia nu faceau tricouri si bashcheti? de cand au ajuns experti in role?).
Va recomand K2 - ieftin si bun... si parca erau si le oferta. :-)  Si tot "aproximativ 200ron" costa. :D

Edited by ciureanuc, 02 July 2007 - 09:56.


#4
Ciurica

Ciurica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 854
  • Înscris: 08.12.2004

View Postciureanuc, on Jul 2 2007, 01:55, said:

Stimatii mei, incercati sa cautati role DE FIRMA care au TRADITIE in asa ceva: productia de role.
Firme cunoscute precum K2, Roces, Rollerblade chiar si Roxa sunt ok - ele nu-si vor bate joc de produse.
Daca ai cumparat RCO, First bike sau alte "nume"... sa nu te astepti sa te tina mai mult decat ai dat...  

Personal nu am auzit de role FILA (astia nu faceau tricouri si bashcheti? de cand au ajuns experti in role?).
Va recomand K2 - ieftin si bun... si parca erau si le oferta. :-)  Si tot "aproximativ 200ron" costa. :D


OK, unde le gasesc in Bucuresti?? Am auzit ca e un magazin la Iancului, dar unde anume la Iancului ? Trec diseara pe acolo dar nu stiu exact unde este magazinul :)
Are vre-o pagina web, ceva ?

Edited by Ciurica, 02 July 2007 - 11:16.


#5
Thair

Thair

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,653
  • Înscris: 15.12.2012
Vreau sa imi cumpar o pereche de role.
Initial am vrut sa cumpar online, dar negasind nimic am dat o tura prin Real, Carefour, Hervis.
Am la picior marimea 47.
Nu am gasit decat o pereche Fila, marimea 47,5, roti 82mm, A84 duritate, rulmenti ABEC 7.
In picior pareau a sta bine, doar ca la o apasare am observat ca degetele nu ajung pana in capat, iar la o tura scurta prin magazin au inceput sa ma jeneze usor la glezne.
Nu am mai avut role pana acum.
Rolele trebuie sa stea fest sau este ok daca sunt putin mai mari ?

Edited by Thair, 22 July 2013 - 14:01.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate