Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 

Caut o melodie simfonica de 27 ani....

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
salutare,

caut de mult timp o melodie simfonica dintr-un film pentru copii difuzat prin anii 80 si apoi in episodul 64 din serialul Andrea Celeste cand s-a impacat cu Laura. Am un sample compus de mine care reda cat de cat realitatea....l-am uploadat in attachements....
Poate ma ajuta cineva iubitor de muzica simfonica sa gasesc compozitorul si piesa...

multumesc anticipat

Attached Files



#2
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
Chiar asa e de rara melodia asta si nimeni nu stie unde o pot gasi?
sau macar poate ma indruma unde sa postez ca sa am sanse mai mari sa mi se raspunda?
PLS

Edited by omega4200+, 01 July 2007 - 14:13.


#3
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
vad ca trebuie sa ma resemnez......... cred ca imi doresc prea mult si de aia nu se indeplineste.... :angry2:

#4
depressed_daysleeper

depressed_daysleeper

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 01.02.2007
chiar, ai gasit piesa  pan' la urma?..e aiurea sa te obsedeze atata timp o melodie, eu daca tot vad ca nu o gasesc, o las balta..oricum, banuiesc ca ai incercat de toate pt a o gasi, adica site-uri de song recognition, etc..un exemplu de cum poti afla o melodie "fredonand-o" e asta: http://www.songtapper.com/ :)

#5
Heretic_Cata

Heretic_Cata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 07.01.2007

View Postdepressed_daysleeper, on Jul 21 2007, 21:24, said:

chiar, ai gasit piesa  pan' la urma?..e aiurea sa te obsedeze atata timp o melodie, eu daca tot vad ca nu o gasesc, o las balta..oricum, banuiesc ca ai incercat de toate pt a o gasi, adica site-uri de song recognition, etc..un exemplu de cum poti afla o melodie "fredonand-o" e asta: http://www.songtapper.com/ :)
Ce situri ? Ma intreseaza si pe mine.
Da nu deastea cu fredonatu. :deadtongue: Situri unde dai un sample si ei iti zic melodia.

#6
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007

View Postomega4200+, on Jul 1 2007, 15:13, said:

Chiar asa e de rara melodia asta si nimeni nu stie unde o pot gasi?
sau macar poate ma indruma unde sa postez ca sa am sanse mai mari sa mi se raspunda?
PLS


fragmentul nu face parte dintr-o lucrare simfonica/clasica.
imi suna teribil de cunoscut, probabil tot din vreun filmulet :)

#7
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
O chestie... cand vei gasi melodia, o asculti de cateva ori, pana ajunege sa te plictiseasca... Si apoi realizezi ca te-ai strofocat degeaba si ai cautat-o! ;)

#8
adi_dalma

adi_dalma

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 27.07.2006
mie imi suna a la Mirelle Mathiou... sau ceva in farnceza oricum

#9
picsson

picsson

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 14.08.2006
Salut !

ma numesc Cristian !  m-a interesat foarte mult acest subiect de recunoastere a unei melodii vechi si uitata ce a ramas doar intr-un colt al memoriei noastre de copii, am gasit un site de unde am aflat numele piesei tale pe care o cautai, ti-am ascultat samplingul tau, si mi-am dat seama ca auzisem si eu acea melodie, si chiar o stiam bine sa o fredonez, asa ca am incercat acel site si uite ca, chiar am reusit sa aflu cum se numeste, am cautat-o pe youtube si dupa ce am ascultat-o am realizat ca este chiar ea ! sper din toata inima sa-ti fie de "leac".    ...cu stima, Cristian !  (+40744-242.242)  

melodia se numeste "L'oiseau et l'enfant"   si o poti asculta de pe  www.youtube.com  dupa ce o introduci in SEARCH !      S U C C E S  !!!

#10
omega4200+

omega4200+

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 26.06.2007
Multumesc mult Cristi pentru intentie.
Eu caut o melodie pur orchestrala , simfonica si nu cu voce...
Intr-adevar notele corespund dar eu as dori sa aflu cum se numeste aria simfonica.

#11
andresito

andresito

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 04.09.2008

View Postomega4200+, on Dec 31 2007, 21:16, said:

Multumesc mult Cristi pentru intentie.
Eu caut o melodie pur orchestrala , simfonica si nu cu voce...
Intr-adevar notele corespund dar eu as dori sa aflu cum se numeste aria simfonica.

Uite o varianta pur orchiestrala: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ArbYcQ46L2k?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Probabil vrei varianta simfonica..... cam greu de gasit, dar cu siguranta e ascunsa undeva pe youtube... succes...daca mai gasesc ceva, revin.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate