Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vreau sa deschid un bar

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#1
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Dispun de 72.000 RON, si vreau sa stiu daca e posibil sa ridic de la zero un bar. De la zero insemnand, sa inchiriez un spatiu, sa fac actele, sa decorez barul, sa fac un necesar de bauturi etc.

A mai facut cineva asa ceva? Ajung banii?

Edited by Gaby_tm, 24 June 2007 - 13:54.


#2
mynameismada

mynameismada

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,715
  • Înscris: 05.09.2005
depinde unde...presupun ca e o "mica" diferenta intre a deschide un bar in bucuresti sau in....cine stie ce orasel...

#3
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Cum naiba sa nu ajunga din moment ce locatia vrei sa o inchiriezi?

Ce-ti trebuie mai mult de 20.000 euro ca sa-l decorezi?

Bauturile ti le aduc agentii cu plata la o saptamana-doua, frigiderele ti le imprumuta.

Ai cheltuieli minime. Insa daca vrei ceva de fite si investesti mult, ar fi mai bine sa ai in proprietate acel spatiu.

Esti cumva din Tm ?

#4
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Da, sunt din Tm ...

Nu imi trebuie nu stiu ce fite la bar ... dar la ce ma gandesc eu, ar putea iesi ceva fain ..

De cumparat locul, nu am bani acuma ... am doar astia 20.000 ...

#5
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
Vezi ca pe timpul verii merg f bine terasele din P Unirii, P Victoriei sau Complex.
Iti trebuie doar niste mese & scaune, o podina si o autorizatie. Crezi ca o poti obtine?  Ca ma asociez si eu... :D

#6
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Chiar si in Timisoara, cred ca platesti vreo 2000 pe luna chirie mai in centru, chirie care probabil se plateste 3 luni in avans. Ai mai ramas cu 14000.

#7
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Deocamdata nu cred ca ma pot atinge de zone centrale sau complex ... e foarte mare concurenta ... chestia e ca cei care stau in zone periferice, pe caldura asta, nu vor merge pana in complex sau centru ... parerea mea ...

#8
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 Gaby_tm, on Jun 24 2007, 20:52, said:

Deocamdata nu cred ca ma pot atinge de zone centrale sau complex ... e foarte mare concurenta ... chestia e ca cei care stau in zone periferice, pe caldura asta, nu vor merge pana in complex sau centru ... parerea mea ...


Asa-i dar grosul de bani se face acolo.
Vinzi aceleasi produse la preturi aproape duble decat in cartiere.Iar clienti ai garantat.Si sunt dispusi sa plateasca

#9
mendex87

mendex87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2005
presupun ca trebuie sa fie si un spatiu care sa semene cat de cat a bar , caruia sa nu ii faci mari modificari fiin doar inchiriat

#10
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007

 mendex87, on Jun 24 2007, 23:01, said:

presupun ca trebuie sa fie si un spatiu care sa semene cat de cat a bar , caruia sa nu ii faci mari modificari fiin doar inchiriat


Spatiul pe care vreau sa il inchiriez, dar nu ii gasesc niciunde proprietarul, este o fosta alimentara care nu a ai fost folosita de ani buni. Modificarile pe care vreau sa le aduc nu implica demolari de nici un fel, ci pereti falsi (rigips), zugraveala, gresie etc.

P.S.: Stie cineva de unde aputea cumpara mobilier pentru bar ? (Scaune, mese, pult, bar).

Locul este destul de spatios (vazut de afara). Banuiesc ca as reusi sa bag 15-20 de mese cu cate 4 scaune ...

#11
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006

 Gaby_tm, on Jun 26 2007, 13:08, said:

Spatiul pe care vreau sa il inchiriez, dar nu ii gasesc niciunde proprietarul, este o fosta alimentara care nu a ai fost folosita de ani buni. Modificarile pe care vreau sa le aduc nu implica demolari de nici un fel, ci pereti falsi (rigips), zugraveala, gresie etc.

P.S.: Stie cineva de unde aputea cumpara mobilier pentru bar ? (Scaune, mese, pult, bar).

Locul este destul de spatios (vazut de afara). Banuiesc ca as reusi sa bag 15-20 de mese cu cate 4 scaune ...


Cumva in Piata Balcescu?

#12
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Nu.  ;)

#13
Arpi

Arpi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,950
  • Înscris: 23.06.2003

 Gaby_tm, on Jun 26 2007, 13:08, said:

Spatiul pe care vreau sa il inchiriez, dar nu ii gasesc niciunde proprietarul, este o fosta alimentara care nu a ai fost folosita de ani buni. Modificarile pe care vreau sa le aduc nu implica demolari de nici un fel, ci pereti falsi (rigips), zugraveala, gresie etc.

P.S.: Stie cineva de unde aputea cumpara mobilier pentru bar ? (Scaune, mese, pult, bar).

Locul este destul de spatios (vazut de afara). Banuiesc ca as reusi sa bag 15-20 de mese cu cate 4 scaune ...
Poate si o masa de biliard. :D aici intervin eu ;) (daca doresti asa ceva).

#14
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Nu ma prea tenteaza masa de biliard deocamdata ...

#15
iepureleindungi

iepureleindungi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 29.03.2006
atentie cand inchiriezi, daca spatiul pe care il iei, avea o alta destinatie decat cea destinata restaurantelor, cafenelelor etc, iti vor trebui niste aprobari suplimentare, vorbeste cu un avocat, inainte sa iei spatiul.

#16
mendex87

mendex87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 10.02.2005
nu vreau sa fiu rau, dar pentru mobilier cauta un bar care a dat faliment ca le vand la preturi bune

#17
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
ai grija la:

1. spatiu pentru fumatori si nefumatori
2. toalete
3. casa de marcat

recomandare pentru reducere costuri-incearca sa negociezi cu o firma de racoritoare, una de bere si una de spirtoase exclusivitatea. Asta inseamna ca vei vinde doar produsele pe domeniul lor, dar poti primi si bani, marfa pe gratis pentru asta.

ai grija la cei ce servesc la mese...

Multa bafta!

#18
Gaby_tm

Gaby_tm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 16.06.2007
Mi s-a redus capitalu la 17.000 de euro ;) .... oare mai reusesc ???

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate