Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Extragerea unei subtitrari de pe DVD cu SubRip

- - - - -
  • Please log in to reply
113 replies to this topic

#109
vol

vol

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 18.11.2006
mi s-a intamplat si mie. unele DVD-uri mai au pe la inceput cate o parte de reclama a casei producatoare gen aia cu leul de la MGM. nu-i nimc, se rezolva decalajul extrem de usor folosind Subtitles Modifier pe care il poti descarca de aici: http://freestorage.ro/qwkb0jfbv52s
il instalezi, deschizi srt-ul cu el si-i dai la + sau la - un numar care te avantajeaza pana ajungi la timpul care iti trebuie (exemplu: ii bagi 1000 sau 100 sau 10000 si-i dai - si asa mai departe, vezi tu, o sa te prinzi repede cum merge).
spor la treaba.

Edited by CristianAdrian, 30 November 2010 - 10:53.
scos citat inutil


#110
uncrestin

uncrestin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 181
  • Înscris: 16.01.2010
Ce program imi recomandati pentru a uni doua subtitrari? Am incercat cateva free ce le-am gasit cu google, dar nu sunt eficiente. Multumesc.

#111
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,969
  • Înscris: 28.10.2006
Subtitle Workshop. Versiunea 2.51.

#112
A_Catalin

A_Catalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 24.01.2008
Salut.
Incerc si eu sa scot cateva subtitrari din DVD-uri.
A trebuit sa folosesc versiunea 0.97b deoarece 1.5 incepea sa ma intrebe de bucati de caractere (cum au patit si altii).
Problema e ca lipsesc unele l-uri si multe i-uri.
[ http://thumbnails37.imagebam.com/14123/a616f1141227527.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
As putea incerca sa rezolv manual cuvant cu cuvant dar e foarte mult de munca.
Am incercat si cu DVDSubEdit - nu are probleme in aceasta privinta dar e bata la diacritice (cum s-a mentionat deja). Din lac in put...

Se poate face ceva...?
Multumesc anticipat.

#113
A_Catalin

A_Catalin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 346
  • Înscris: 24.01.2008
Ok.
Pina la urma am utilizat DVDSubEdit. Am observat ca punea siruri de caractere anume pentru ã si ª respectiv punea q in loc de º. Cum q este mult mai putin folosit decat º in limba romana am inlocuit automat pe toate.
Pe urma am adaugat diacritice la text cu AutoCorect ca sa rezolv si problema þ-urilor inlocuite cu t-uri si apoi am corectat manual.
Pe ansamblu tot a fost ceva de munca, dar mai putina decat daca as fi folosit SubRip.

#114
blagasamuel

blagasamuel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.01.2011
Am cautat acel Mtz.sum si nu lam gasit in ultima versiune aparuta
va rog uploadat-l undeva pe un site si dati-mi si mie linkul aici pe fromu ca sa-l descarc

VAAAAAA ROOOOOOGGG

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate