Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE
 Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...
 Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis
 PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 

alte firme in afara de neogen google si adtrade

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
bbredbull88

bbredbull88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 09.01.2007
spuneti-mi si mie ce alte firme mai cunoasteti in afara de neogen google adtrade si care platesc bn si sigur ms :)

#2
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Commission Junction care este CPA (cost pe actiune).

Totusi iti recomand google adsense mai ales ca ziceai (pe alt topic) ca ai cam 180 de vizitatori pe zi si ai neogen pe site, deci alte firme nu prea s-ar potrivi siteului tau.

#3
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Mai e textad :deadtongue: dar nu il recomand. Dau doar 2,5 centi pe click. Ele folosit doar de siturile cu continut ilegal si care au fost banate de google..

#4
six_feet_under

six_feet_under

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 24.06.2006
mergi cu incredere pe Adsense,mai ales ca ai ceva trafic...restul sunt pigmei  :D

#5
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007
textad plateste in euro .. deci 2.5 eurocenti/click = ~4 centi ;) .. so daca ai continut in romana mai bine bagi textad decat adsense care pe majoritatea reclamelor romanesti plateste 1 cent ;)

#6
radetzy

radetzy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 995
  • Înscris: 15.03.2006
Da, dar pe textad nu toate reclamele sunt platite, multe sunt doar pentru "text exchange" (nu stiu daca am scris bine dar iti dai seama ce am vrut sa zic).

#7
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Din tot ce afiseaza textad nu cred ca sunt mai mult de 10 clienti care au cumparat publicitate prin ei. Restul sunt link exchange. Ca sa nu mai vorbim ca accepta doar 1 click pe zi/per ip pe reclamele platite.

#8
pancusb

pancusb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 604
  • Înscris: 17.02.2007

View Postbogdanar, on Jun 22 2007, 22:26, said:

Din tot ce afiseaza textad nu cred ca sunt mai mult de 10 clienti care au cumparat publicitate prin ei. Restul sunt link exchange. Ca sa nu mai vorbim ca accepta doar 1 click pe zi/per ip pe reclamele platite.

pai si cate clickuri pe zi vrei sa accepte de pe acelasi ip.. ? de o perioada au destul de multe reclame platite .. este o optiune acolo sa nu permiti afiseara siteurilor warez si sunt cam putine alte siteuri care apeleaza la ei.. ;) oricum mi se par mai buni ca neogen nu stiu de ce :>

#9
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
La textad din 4 "anunturi" afisate, 3 sunt platite! Rar sunt exceptii!

#10
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Cum naiba.. la mine e invers. 3 sunt link exchange unul e publicitate. Si am dat acum vreo 4 -5 refresh-uri si de fiecare data singura reclama platita a fost ceva cu ceasuri.

#11
lupusoor

lupusoor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 125
  • Înscris: 27.07.2006
A luat cineva bani de la TextAd ?

#12
SoR!n

SoR!n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 29.12.2006
Eu am un cont TextAd pe care nu il folosesc si am vreo 4 euro in el. Prin ianuarie foloseam contul de la TextAd, atunci din 4 reclame 3 erau SIGUR platite!!!

#13
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002

View PostSoR!n, on Jun 23 2007, 13:31, said:

Eu am un cont TextAd pe care nu il folosesc si am vreo 4 euro in el. Prin ianuarie foloseam contul de la TextAd, atunci din 4 reclame 3 erau SIGUR platite!!!

Esti tare.. eu am repus codul text add zilele astea pe un site sa vad cum e.. si te asigur ca in general din 4 reclame aratate 1 este platita.. tu vorbesti de ianuarie noi suntem in iunie. Si sunt per total vreo 10 - 15 reclame platite care se tot repeta.

#14
catalin.john

catalin.john

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.06.2007

View Postbbredbull88, on Jun 20 2007, 10:39, said:

spuneti-mi si mie ce alte firme mai cunoasteti in afara de neogen google adtrade si care platesc bn si sigur ms :)


salut. retele de advertising sunt multe pe internet. trebuie doar sa googlesti dupa ele. Bineinteles trebuie sa stii si care sunt de incredere, care te platesc. Eu unul gestionez mai multe situri si e de treaba cu fiecare din ele. Folosesc combinatii de text ads (gen google sau alte retele) precum si CPA (prin retele de afiliare si merg destul de bine, si chiar platit). Trebuie doar sa citesti cu atentie regulile fiecerei retele si sa incerci sa nu le incalci.
uite, nu-s sigur ca am dreptul sa-ti dau linkul asta (moderatorii au dreptul sa-l stergeti daca am gresit aici), dar la webeki.com gasesti o sectiune de publisheri cu multe retelede de advertising si de afiliere de incredere. La unele e problematic cand esti roman :(

#15
GeizCity

GeizCity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.08.2005
...incercati http://www.1level.eu

#16
SrKHost

SrKHost

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 08.06.2006
1 cent /click la text ad si 1,5 centi la banner?  sa fim seriosi ...

Edited by SrKHost, 09 July 2007 - 09:27.


#17
GeizCity

GeizCity

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 18.08.2005
Pentru site-uri calitative se poate oferi si alte preturi, contacteaza echipa de suport a companiei respective ;)

View PostSrKHost, on Jul 9 2007, 09:26, said:

1 cent /click la text ad si 1,5 centi la banner?  sa fim seriosi ...


#18
alex.corbu

alex.corbu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.08.2007
ce am observat la textad este ca acum fac asa:

de la ora 00:00 pana pe la 10:00 -10:30 au 3 reclame pltite din 4 deci 3 cu (P)
apoi de la 10:00 - 11:30 (max 12:00) un singur ad cu (P)
dupa 12:00 nu mai sunt platite

mentionez ca asta sa intamplat recent.. de max 2 saptamani, sunt in programul lor de 1 luna, si stransesem in 10 zile 15 euro (dar anunturile cu (P) apareau toata ziua) akum nu cred ca nai fac 20 de cent pe zi :| :| :|

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate