Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

PIERDUT/GASIT

- - - - -
  • Please log in to reply
94 replies to this topic

#1
razu27

razu27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.06.2007
am gasit un bishon bej in fata blocului, mi s-a facut mila de ea, am luat-o in casa si am avut grija de ea. ieri a scos-o la plimbare prietena mea si s-a smuncit din lesa si a fugit inspre metrou la timpuri noi. daca o gasesti cineva, va rog dati un bip/mesaj/telefon la 0745.064.521 sau lasati un mesaj aici. are inca hamul cu tot cu lesa pe ea si o zgarda rosie. e de rasa, e curat, nu musca si latra foarte rar.

[ http://www.filezone.ro/bitbucket/73d5fb6df84099300ff0e41d356dc715.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

si rog moderatorii sa nu stearga topicul daca sunt de parere ca n-are ce cauta aici... si daca doresc dumnealor sa-l mute, sa ma anunte si pe mine :)

Edited by me_and_myself, 16 June 2007 - 14:42.


#2
rsimion

rsimion

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 31.03.2006
stau in zona, vrei sa ma duc sa o caut si eu maine? sau ati gasit-o intre timp?

#3
flory,

flory,

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.06.2007
caut stapinul unui rottweiler adult mascul pierdut in zona calea vacaresti tineretului pe 16 06 2007.pt detalii:[email protected]

#4
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
De vreo 6 zile o pisica sura bantuie printre blocurile de pe Str 13 Septembrie, Str Paris din Cluj Napoca. Se vede ca s-a pierdut pt ca e foarte foarte curata,ingrijita si dezorientata, plange mereu cand vede cate un om. Se pare ca de 5 zile n-a adoptat-o nimeni de pe la blocurile din apropiere, toti o alunga. Sper din tot sufletul sa-si gaseasca stapanul sau cineva cu inima mare s-o adpote.
I-am facut si niste poze, sper ca in 2 zile sa am timp sa le pun aici.

Edited by Ivanna, 28 June 2007 - 09:27.


#5
animalute

animalute

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 05.07.2007
Apelez la ajutorul dumneavoastra!
Cu ceva ani in urma mi-am facut un prieten, un catelus care statea pe Drumul Potcoavei - sat Pipera (oras Voluntari). Obisnuia sa-si duca zilele prin dreptul carciumei de pe Drumul Potcoavei. Acolo, probabil mai primea cate ceva de mancare....
Din pacate pe data de 27 mai 2007 a fost lovit de o masina. In urma accidentului nu a mai putut sa-si foloseasca picioarele din spate. Am apelat la SPCA Bucuresti, care au venit sa-l ridice, dar in acea zi l-a luat altcineva care locueste pe Drumul Potcoavei....

Din pacate nu mai stiu nimic de prietenul meu!

Daca stie cineva ceva si ma poate ajuta, as fi tare bucuros!

Va mulltumesc mult tuturor!

email-ul meu: [email protected]

Edited by animalute, 05 July 2007 - 09:51.


#6
lilith23

lilith23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 13.04.2007
te rog posteaza poze si niste date de contact pentru a da anuntul mai departe. asta daca mai este pisica pe acolo...

#7
Ivanna

Ivanna

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,518
  • Înscris: 10.01.2007
Imi cer scuze pt intarziere, n-am avut timp si am tot uitat sa pun bateria aparatului la incarcat ca sa pot sa transfer pozele.

Eu am plecat din Cluj, nu stiu daca pisica mai e prin zona. Dupa postarea mesajului, in acea zi pisica inca circula printre blocuri, a doua zi n-am mai vazut-o iar apoi am plecat din Cluj. M-am reintors saptamana trecuta miercuri si am stat pana joi insa n-am mai vazut pisica.

Atasez totusi pozele. N-am numa 2 poze in care sa se vada cat de cat ceva, pt ca nu statea locului o clipa.

Date de contact nu pot sa dau pt ca nu am domiciliul stabil in Cluj, sunt studenta acolo iar acuma sunt in vacanta.

Edited by Ivanna, 09 July 2007 - 21:54.


#8
dante85

dante85

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 15.07.2006

View Postflory,, on Jun 25 2007, 17:12, said:

caut stapinul unui rottweiler adult mascul pierdut in zona calea vacaresti tineretului pe 16 06 2007.pt detalii:[email protected]

Buna! Imi  poti  spune  cat  are  rottweileru  mar  interesa  sal  adopt. ma  poti  gasi  pe  id-ul  de  messager  edith_jocelyn  sau  pe  adresa  de  mail  [email protected]. te  rog.

#9
mihaella07

mihaella07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 26.03.2007
Salut,
De vreo 3 saptamani vad in fiecare zi, pe geamul de la servici, un biet catel pierdut sau abandonat. Micutul tot face ture pe o distanta relativ constanta (~30 m), cautandu-si sau asteptandu-si stapanul. La inceput am crezut ca e al cuiva, arata ingrijit, proaspat tuns, dar dupa mai bine de o saptamana mi-am dat seama ca a fost al "cuiva", nu mai e si spera sa-si regaseasca stapanul. La inceput era foarte vioi, isi facea "turele" aproape alergand. Dar cu fiecare zi ce trecea era din ce in ce mai abatut, mai obosit si...mai slab. Imi e mila de el, si-a pierdut "punctul de sprijin" si acum il cauta in continuu. Azi am coborat sa-i fac o poza si sa o pun pe net, poate il recunoaste careva. Am vorbit cu un domn care era pe afara cu catelul lui, spunea ca piticul pierdut (pitica de fapt, e fetita) este foarte speriata, nu sta sa puna nimeni pe ea, mananca doar dupa ce se indeparteaza toata lumea si se pare ca nu aude.
Asta se intampla pe Strada Sfintii Apostoli, fosta Artei, undeva intre Bd.Unirii si Splai, in spatele Casei Bucur.
Sper ca cine trebuie sa vada. Eu de fapt sper sa fie pierduta si mai sper ca stapanul ei sa o caute si pe aici. Imi puteti spune pe unde sa-i mai pun poza? (unde ar cauta mai repede cineva care si-a pierdut catelul?)

Attached Files


Edited by mihaella07, 12 July 2007 - 15:35.


#10
Diomondus

Diomondus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 53
  • Înscris: 21.12.2005
Mi-a intrat ieri un peruș in balcon.  :o
L-am prins pentru ca-mi era teama sa nu rataceasca prin copaci aiurea. Azi au fost si ploile astea urate si cred ca nu i-ar fi fost prea bine.
I-am cumparat mancare si i-am pus si apa.
Incerc sa-i gasesc stapanul. Am pus un anunt la avizierul blocului gandindu-ma ca nu a zburat prea mult pentru ca pasarile crescute in captivitate nu au antrenament. Am intrebat administratorul dar nu stie nimic. M-am uitat pe la balcoane dar n-am vazut colivii.
Eu nu pot sa-l tin mai mult de o saptamana. (Imi plac perusii chiar foarte mult dar sunt motive obiective la mijloc.)
Nu stiu ce sa fac cu el daca stapanul nu da nici un semn de viata.
Exista un numar de telefon la care sa poti anunta ca ai gasit un animalut???? (In Romanica ma cam indoiesc ...)
Ma gandeam sa-l duc la Obor in piata si sa rog un vanzator care mai are si alti perusi sa-i gaseasca un stapan. (Nu ma deranjeaza ca probabil il va vinde. Important este sa-i gaseasca un stapan.)

Ce ma sfatuti sa fac?  :confuzzled:

#11
andra b

andra b

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 28.06.2007
Au fost niste afise lipite pe stalpi in zona km 0 (universitate-bucuresti) cu un catel de talie mare! afisul suna asa: pierdut caine (in poza era un catel cu urechile ridicate, perfect drepte!) are probleme la un picior ..o operatie tija metalica e sub tratament si are nevoie de ingrijiri !!! tiganii care au si culcus chear in fata teatrului national au rupt afisele inainte sa pot lua numarul de telefon .  daca poate cineva sa-l ia sau sa ii anunte stapanul  !!!

am vrut sa sun la politie sa-i ridice de acolo pe tigani ....pt ca nu e posibil in mijlocul bucurestiului sa isi spele unii rufele si sa doarma acolo...nu mai spun de mizerie dar mi-a fost de catel sa nu-l ia hingherii  (mai sunt si alti caini acolo , vre0 5 dar pe ei nu i-am gasit in afise)

eu nu prea intru pe forum  cautati sa-mi lasati un mesaj pe prv

#12
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
pentru cine a pierdut un husky/malamut , de cateva luni ,ma gandesc, ca e plin de ciulini ,e culoarea gri cu alb, ochi albastri si figura/ fata  masiva patrata ,labe mari ,nu e slab sau are multa blana pare bland ,in zona planorama complexul vechi -posta 71

#13
kriss007

kriss007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.06.2006
HADE 61 te rog mult daca husky-ul gasit este baiat si are un model alb pe ceafa sa-mi dai un mesaj cu adresa ta de e-mail sau numarul de telefon.

#14
HADE 61

HADE 61

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 02.03.2007
ti-am trimis pm

#15
lunalbastra

lunalbastra

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.11.2007
Buna,
Ieri la pranz(vineri, 02.11.2007) s-a pierdut catelul nostru, Yuri, un Yorkshire Terrier cam batran, de vreo 7 anisori, blondut, in Timisoara, zona Baba Dochia.
Mama este disperata si nici eu nu mai stiu ce sa fac, asa ca va rog daca il vedeti sa ne anuntati la 0742.67.46.64 sau 0356.43.80.14 sau [email protected] recompensa.
Srie cineva unde sunt adaposturi de caini in Timisoara?poate l-a lasat cineva acolo...va rogggggggg

Attached Files



#16
rumba

rumba

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 29.03.2007
PIERDUT CATEA
[ http://i172.photobucket.com/albums/w29/rumba_2007/SCOLAJ.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Kara este o catelusa metis de talie mare (24KG), de culoare bej, cu putin alb la labute, pe piept si pe nas. Coada este lunga si inspicata cu fire negre.
Cand am pierdut-o avea la gat o zgarda albastra cu labute galbene de care atarna un medalion pe care era scris numele ei si pe verso doua numere de telefon. E posibil ca intre timp sa-si fi pierdut zgarda (sau sa-i fi fost scoasa).
Are un temperament bland, deci va puteti apropia de ea cu incredere.
Are 1 an jumatate si este sterilizata. A evadat dintr-o curte din Otopeni unde o lasasem provizoriu la o cunostinta, in noaptea de duminica spre luni (strada Fermei A); e posibil sa se fi indreptat spre Bucuresti, incercand sa se intoarca in sectorul 4 unde locuiesc.
OFER  RECOMPENSA SUBSTANTIALA.

Persoana de contact: Alexandrescu Mirela, mobil: 0723/ 827.216

#17
Apache003

Apache003

    New Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.10.2007
Am gasit in ziua de 16 decembrie 2007 un pui superb de beagle in Colentina Str. Rascoala din 1907 !

Nu doresc recompensa !

Vreau doar sa fac fericit acest catelus precum si pe stapanii care l-au pierdut !

Mobil : 0745054478

Apache !

[ http://i44.photobucket.com/albums/f27/Apache003/Anunt.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 15.03.2005
Salut,
Am gasit in data de 21 dec un catel (femela) rasa Rotweiller, in zona Drumul Taberei - Tricodava.
Daca il recunoaste cineva va rog trimiteti-mi un PM, nu-l pot tine foarte mult si chiar as vrea sa-i gasesc stapanul.

Attached Files



Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate