Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur
 Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?
 Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 

Usa garaj

- - - - -
  • Please log in to reply
156 replies to this topic

#1
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
As dori sa stiu unde si la ce bani pot gasi motor electric cu telecomanda pentru usa de garaj.
Usa se deschide vertical si gliseaza pe tavan.

P.S. orice informatii /fiabilitate/modele/putere etc sunt binevenite !

#2
Ion_de_la_Raion

Ion_de_la_Raion

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,434
  • Înscris: 28.08.2005
La Somfy ai incercat ? http://www.somfy.com...?language=RO-HU

#3
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Eu am luat unu ieftin din Praktiker (Einhell), mi-a placut ca are transmisia cu lant si nu cu chinga cu dinti de plastic ca si la cele mai scumpe... da' poate pe tine te intereseaza o firma care iti asigura si montaju.

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Mi-au cerut 400 euro pe motor, ceea ce mi s-a parut cam scump, de aceea eram curios cam care este situatia...

#5
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
E destul de mult! N-ai retinut cumva modelu sau macar producatoru?

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Am fost in Practiker azi si am vazut 2 modele:
8 mil - dar era actionata pe o chinga zimtata de plastic
5.5 mil Einhell - actionata cu lant de bicicleta.

Ambele veneau cu 2 telecomenzi.

#7
sharapovna

sharapovna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.12.2006

View PostCourage, on Feb 7 2007, 23:50, said:

As dori sa stiu unde si la ce bani pot gasi motor electric cu telecomanda pentru usa de garaj.
Usa se deschide vertical si gliseaza pe tavan.

P.S. orice informatii /fiabilitate/modele/putere etc sunt binevenite !

Eu lucrez la o firma de automatizari si iti pot spune cat costa un motor . Nu stiu pt ce a fost cel din praktiker(ce dimensiuni) dar la noi motoarele sunt in jur de 250 €. Poti intra pe www.nu ai voie cu reclama.ro
Uitasem sa spun ca motoarele noastre sunt marca Nice si au tot pachetul ;)

post moderat. Data viitoare o sa fie mai rau  :nonobad:

Edited by punkt, 13 February 2007 - 10:18.


#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Care ar fi pretul complet: motor, 2 telecomenzi si montaj ?

#9
sharapovna

sharapovna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.12.2006

View PostCourage, on Feb 8 2007, 20:48, said:

Care ar fi pretul complet: motor, 2 telecomenzi si montaj ?
Sunt acasa acuma si nu am catalogul ca sa iti pot spune exact...
Daca nu te deranjeaza trimite-mi un e-mail la citeste@regulamentul.ro pt  a avea e-mailul tau si iti voi raspunde maine ca sa nu mai caut dupa tine pe softpedia :) .
Thanks :)

post moderat. Nu poti posta timp de 7 zile
S'a rezolvat!

Edited by punkt, 15 February 2007 - 22:29.


#10
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,906
  • Înscris: 09.12.2004
OT: eu zic sa il sanctionezi cu warn pe admin ca el a pus paie pe foc cu intrebari despre motor la usile garajului  :coolspeak:
(imi dau si mie avertisment ca am intervenit aiurea :P)

#11
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006
Intervin si eu cu un offtopic... dar puteam sa fiu eu ala care ia ban temporar sau chiar si ion_de_la_raion!

Pe mine chiar m-o dezgustat interventia moderatorului, chiar nu inteleg cu ce-o gresit userul sharapovna

- Sefu cel mare intreaba ce/cum/de unde?
- Omu da un raspuns cat se poate de pertinent, ah... c-o dat un link la firma unde lucraza, pai ce trebuia sa faca? sa-l dea pe privat? atunci cum ramane cu ideea de a "share-ui" informatia catre toti useri, poate eram si eu curios!
Raspunsul omului se referea strict la intrebare, deci conform regulamentului linku nu se poate considera reclama! Daca useru deschidea un topic nou atunci era alta poveste... si merita sanctiunea cuvenita!

Cu riscu de a-mi lua warn/ban critic aspru interventia moderatorului si lipsa de tranparenta, daca tot o editat posturile trebuia sa se semneze! Sa stim cu cine avem de-a face... eventual sa-l denuntam la aria de Abuzuri!

P.s.1. Catre moderatorul anonim, suport toate consecintele acestei interventii offtopic, dar cu mentiunea ca ma voi adresa SM sau adminilor in cazul unui abuz din partea ta...
P.s.2. De data asta n-am uitat sa fac un PrintScr...

#12
sharapovna

sharapovna

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 06.12.2006
Multumesc pentru sustinere :) .
Chiar nu era intentia de a face reclama si cu ocazia asta vreau sa si spun ca am gresit pretul motorului in mesajele de mai sus,adica el este mai mare(asta ca sa nu fie tentat cineva sa ma contacteze).

#13
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
punkt - apreciez zelul, insa nici chiar asa.

Ideea era ca nu se accepta reclama pe fata, abuziva si deranjanta; se accepta informatiile utile.

Referitor la usa de la garaj, lumea este cu susul in jos :(

La Praktiker costa 5-8 mil, la firme, cu "manopera" 20 mil !!!!!

#14
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View PostCourage, on Feb 15 2007, 21:03, said:

La Praktiker costa 5-8 mil, la firme, cu "manopera" 20 mil !!!!!


Cunosc problema... firmele taxeaza scump usile de garaj si automatizarile pentru casa, fiindca le considera produse de lux  :deadtongue:

Ziceam mai sus ca am cumparat un Eihnell pentru taica-meu din Practiker si l-a montat el deci nu l-a costat nimic in plus. Doar ca trebuie sa ai sculele si timpul necesare. L-am "tuningarit" putin, in sensu ca am inlocuit becu ala chior cu un releu la care am conectat lumina din garaj si becul de afara... daca ceream treaba asta de la o firma, cred ca ma taxau de nu vedeam bine!

Poate gasesti vreun mester bun la toate si iti monteaza sistemul de actionare la scor mai normal...

#15
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Ma, tata e dotat cu tot ce inseamna scule de gaurit, forat, construit.
E un fetish personal, deci in principiu, dupa ce m-am uitat pe scheme, putina indemanare rezolva problema.
In garaj am deja lumina separat + priza pe tavan special pentru motor...

#16
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005

View PostCourage, on Feb 15 2007, 21:03, said:

punkt - apreciez zelul, insa nici chiar asa.
OT:
am rezolvat deja...am vb cu el pe PM si o sa fie mai discret. Nu era familiarizat cu regulamentul

#17
Berti

Berti

    233SP09

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,068
  • Înscris: 02.03.2006

View PostCourage, on Feb 15 2007, 22:20, said:

Ma, tata e dotat cu tot ce inseamna scule de gaurit, forat, construit.

Pai te-ai scos, discuta cu el si poate te rezolva... in principiu nu-i mare lucru, taica-meu o montat-o cam in doua zile, asta in conditia in care o lucrat doar cateva ore dupamasa si l-o ajutat maica-mea.
Acuma ramane sa decizi pe care-l vei cumpara... ala cu lant sau ala cu chinga! Am remarcat la cel cu lant, o oscilatie a lantului in timpul functionarii, loveste din cand din cand in profilu de aluminiu. Da' nu-i deranjant si decat sa-ti iei unu cu dinti de plastic... mai bine suporti zgomotu ocazional.

View PostCourage, on Feb 15 2007, 22:20, said:

In garaj am deja lumina separat + priza pe tavan special pentru motor...

Pai asa avea si taica-meu, modificarea am facut-o doar la nivel de doza. E foarte comod sa nu te mai dai jos din masina sa stingi lumina dupa ce ai scos masina din garaj . Becu ala e programat sa lumineze vreo doua minute dupa ultima actionare.

#18
simy24

simy24

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 01.03.2007
Nu vreau sa par "istet", dar fiecare meserie are "chichitele" ei asa ca risti cand te apuci tu de facut cate ceva....Cat despre automatizari....sunt multe.Trebuie sa urmaresti sa fie un lucru de calitate, nu cred ca pretul e singurul considerent...Cautati lucruri de calitate! Cat despre automatizarea de la Praktiker- ce faci daca ti se strica o telecomanda , sau o pierzi, sau....Cui te adresezi?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate