Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...
 Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?
 Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 

Ansambluri rezidentiale in Iasi

* * * * * 4 votes
  • Please log in to reply
1986 replies to this topic

#1549
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,621
  • Înscris: 21.06.2016
Știți voi vorba aia, nu vreau da fac parte din nici un club care m-ar accepta ca membru.
Cam așa și cu blocurile astea care sunt bune “ ca investiție”.

#1550
Tarios

Tarios

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 12.01.2021

 Jump135, on 01 ianuarie 2022 - 15:50, said:

Ziceti ca merita la Silk ca investitie? Eu am luat la Q residence unul de 2 camere, m-a atras ca e aproape gata
La Q residence a inceput consructia in 2018 si nu este gata nici acum,cat despre Silk District eu cred ca respecta atecontractul de predare.

#1551
furious13

furious13

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2021
La Q Residence am fost anul trecut..holurile alea iti dau impresia de camin..plus ca din ce stiu ar fi trebuit sa fie gata in 12.2020 si nici acum nu sunt finalizate . Probabil si la Silk vor intarzia cu lucrarile , dar eu am considerat ca este mai ok acolo acum . Cea mai buna alegere nu este niciodata , toate au minusuri si plusuri .

#1552
migaci83

migaci83

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 320
  • Înscris: 05.06.2021

 furious13, on 30 decembrie 2021 - 19:10, said:

Faza 3 , am luat un studio si unul cu 2 camere , 1350 euro / mp . Am luat si 2 parcari . Au si un sistem de discounturi la plata integrala .

Aceasta valoare este dupa aplicarea discountului mentionat de tine? Si e cu TVA sau fara?
Mersi.

#1553
Irina_riry

Irina_riry

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.01.2022
Buna . Are cineva vreun detaliu despre dezvoltatorul Dur Construct ? A cumpărat  cineva apartament prin rate directe la dezvoltator ? M-ar ajuta foarte mult cineva care sa-mi dea încredere deși garanții nu-ți poate oferi nimeni .

#1554
haboks

haboks

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 03.03.2020

 migaci83, on 20 ianuarie 2022 - 20:11, said:

Aceasta valoare este dupa aplicarea discountului mentionat de tine? Si e cu TVA sau fara?
Mersi.

Eu cand am luat in faza 1, la plata integrala cash se oferea un discount de maxim 7%, ceva de genul. Nu au diferente foarte mari intre cash si credit spre deosebire de multi alti dezvoltatori din Iasi. Am preferat sa dau avans mai mic si sa nu stau cu banii blocati decat sa dau zeci de mii de euro pentru 3-4% discount...

#1555
miru2790

miru2790

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2022
Buna ziua.
Am achizitionat in anul 2020 un apartament cu 2 camere in complexul Royal Town in blocul C4. Predarea apartamentului s-a facut in Februarie 2021. Nici pana in momentul acesta apartamentele nu pot fi intabulate din cauza litigiului pe care il au cu terenul. Ce nu inteleg eu, este de ce nimeni nu se plange de aceasta problema? La biroul administrativ daca ceri explicatii, angajatele de acolo spun numai minciuni, cum ca dosarele sunt la primarie si ca de aceea dureaza atat. Daca este cineva care a achizitionat in complexul Royal town apartament si are mai multe detalii va rog sa scrieti pe forum. Eu sunt plecata din tara si regret decizia de a-mi cumpara apartament acolo, de un an de zile stau in stres doar cu un antecontract semnat.

#1556
catbee1976

catbee1976

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2022
Exista un proces la trib iasi
8338/99/2017 in care este o solicitare de anulare a contractului notariat privind suprafata de teren din zona royal
Intr adevar administratia de la royal nu spune nimic despre asa ceva
Incearca sa ascunda adevaratele probleme prin alte explicatii
Lumea nu se agita deoarece multi habar nu au de aceasta problema sau nu inteleg ce scrie intr un contract sau ce imseamna intabulare
Exista posibilitatea actionarii dezvoltatorului pentru restituire pret pt nerespetarea antecontractului sau obtinerea unei hot jud care sa tina loc de vontract vanz cump
Ulterior obținerii se cauta solutii pt imtabulare
Asta deoarece dezvoltatorul nu e capa il sa obtina imtabularea
Exista grup pe facebook in care maii apare cate cineva si imtreaba dar nu primeste un raspuns ba mai mult apar persoane care iau apararea administratiei insa farasa inteleaga despre ce e vorba


#1557
schmidt_abv

schmidt_abv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2020
Ce parere aveti despre apartamentele vechi din Podu Ros, in special cele din blocurile turn de pe soseaua nationala, sunt ok ca investitie ? ma gandesc sa cumpar un apartament in unul din acele blocuri .. ma gandesc ca pretul o sa creasca avand in vedere ca e o zona centrala la 2 pasi de Palas. Stiti sa fie cu risc seismic ?

#1558
Nenea Zap

Nenea Zap

    Zuperman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,029
  • Înscris: 10.04.2006
Crezi că ești singurul?
Crezi că abia acum a apărut palas lângă?
It's already priced in

#1559
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 24.11.2002
Ai grija sa nu cumperi un aparatament intr-un bloc care se darama pana dau drumul la Palas Campus.
Pana sa le dea cu un var pe exterior, erau cateva zone in care se vedea fiebetonul.
Lista cu blocurile expertizate e publica pe site-ul primariei Iasi, vezi aici , iar o harta cu varsta blocuri este aici

#1560
schmidt_abv

schmidt_abv

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 29.12.2020
Multumesc de raspuns @vestale. Iasul e un oras cu un potential foarte mare, pacat de primarie, cel putin la firma la care lucrez, am inceput sa angajam complet remote din Cluj si Bucuresti, comparand preturile la imobiliare din Cluj cu cele din Iasi, aici e inca decent. Multe companii si-au anuntat venirea la Iasi, sau extinderea, citisem zilele trecute ca si Visma a rezervat spatiu in Palas Campus, Amazon se extinde, Signant a mai inchiriat la MCM center , AMD isi deschide birou si parca TaskUs (astia sunt ceva de outsourcing) .. deci este potential in Iasi. Pacat de conducerea orasului, sunt bani de la Guvern pentru construirea unei noi opere iar primaria de luni bune nu gaseste un teren ... nu m-ar mira in centru sa avem preturi de cluj in 3-4 ani

#1561
ValentinVali

ValentinVali

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 406
  • Înscris: 03.01.2019
Evergreen Towers, incredibil ce mafioti: Țeapa Evergreen Towers: dezvoltatorul nu a respectat autorizația, clienții plâng în instanță după bani

#1562
bogdan_extazy

bogdan_extazy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 54
  • Înscris: 18.06.2008
De Auris Residence din Copou aveti ceva informații?

#1563
Cocofel

Cocofel

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 24.02.2021
Am cautat pe google ca nu am mai auzit de Auris.
As putea zice ca e in Copou asa cum Cartierul Visoianu e in capat cug, adica nu e.
In zona aia se construiesc cel putin 5 ansambluri rezidentiale al caror locatari vor cobori pana in copou (rond agronomie) pe o singura banda de mers.

#1564
miru2790

miru2790

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 12.02.2022
Buna ziua. A achizitionat cineva apartament in Complexul Mon Jardin Residence Copou? Aveti idee de ce nu inainteaza lucrarile? Daca aveti orice fel de detalii despre acest complex va rog sa imi spuneti

#1565
vestale

vestale

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,261
  • Înscris: 24.11.2002
Poate nu inainteaza ca nu au mai gasit clienti sa le achite avansuri?
Lucrurie se intampla cu cash si in perioada aceasta, de dupa 24 februarie, domeniul acesta se misca greu, din ce spun agentii imobiliari. Sa asteptam ceva reasezari de preturi?
Oricum din schite par inghesuite apartamentele alea..

#1566
black dragon

black dragon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 286
  • Înscris: 29.04.2004
Se pare ca au alte probleme
https://www.ziarulde...aa--320995.html

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate