Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...
 

Algocalmin fiolă

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Bună ziua

Trebuie să iau o fiolă de algocalmin dar am auzit că are conținutul foarte amar și papilele mele gustative sunt foarte sensibile :(

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

PS: Injectabil nu pot deoarece seringa am folosit-o ca săgețică la darts  :blush:

Edited by Zamolxel, 06 June 2007 - 10:49.


#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ia doua pastile ca tot dracu' ala e, adica un gram de algocalmin. Eventual dureaza mai mult sa-si faca efectul.

#3
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Legat de subiect, e adevărat că algocalminul fiole se dă doar cu rețetă?  Dar piafen fiole?

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 11:11, said:

Bună ziua

Trebuie să iau o fiolă de algocalmin dar am auzit că are conținutul foarte amar și papilele mele gustative sunt foarte sensibile :(

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

PS: Injectabil nu pot deoarece seringa am folosit-o ca săgețică la darts :blush:


Daca ti-e frica de seringi poti baga fiola cu totul :D

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Strict, on Jun 6 2007, 11:35, said:

Legat de subiect, e adevărat că algocalminul fiole se dă doar cu rețetă?  Dar piafen fiole?
teoretic, da
practic, eu dau o fiola, hai doua-trei, de algocalmin si fara reteta, iar piafen mai bine spun ca n-am, decat sa ma apuc sa le explic care ar fi cauza motivului care este de trebuie reteta. Sunt si care nu au probleme existentiale ca mine.


edit: @zamo: nu prea cred ca reusesti sa-ti administrazi algocalminul ala ca pe un supozitor, ca-i lichid si curge :P , presupunand ca reusesti efectul maxim pe care-l vei obtine ar fi cam de doua treimi din efectul fiolei inghitite si cam jumate din efectul ei daca o faci injectabil.

Edited by adadoi, 06 June 2007 - 10:54.


#6
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 adadoi, on Jun 6 2007, 11:50, said:

teoretic, da
practic, eu dau o fiola, hai doua-trei, de algocalmin si fara reteta, iar piafen mai bine spun ca n-am, decat sa ma apuc sa le explic care ar fi cauza motivului care este de trebuie reteta. Sunt si care nu au probleme existentiale ca mine.
edit: @zamo: nu prea cred ca reusesti sa-ti administrazi algocalminul ala ca pe un supozitor, ca-i lichid si curge :P , presupunand ca reusesti efectul maxim pe care-l vei obtine ar fi cam de doua treimi din efectul fiolei inghitite si cam jumate din efectul ei daca o faci injectabil.


Păi... bag fiola întreagă și o sparg la momentul oportun  :huh:
Nici așa crezi că nu merge ? :(

#7
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 12:48, said:

Păi... bag fiola întreagă și o sparg la momentul oportun  :huh:
Nici așa crezi că nu merge ? :(
:lol:  tu-ti dai seama ca fiola aia e din sticla, nu? Nu mai zic ca unele se rup cam greu... Nu , nici asa nu cred ca merge. Ia doua pastile de algocalmin sau cumpara-ti o seringa.

#8
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 adadoi, on Jun 6 2007, 12:52, said:

:lol:  tu-ti dai seama ca fiola aia e din sticla, nu? Nu mai zic ca unele se rup cam greu... Nu , nici asa nu cred ca merge. Ia doua pastile de algocalmin sau cumpara-ti o seringa.


Hai măi că nu o fi sticla de lapte de pe vremea lui ceașcă...  :huh:

Pastile nu pot lua din cauza stomacului :(. Iar seringa... recunosc că-mi este frică de ac !!  :fear:

#9
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
dar algocalminul se indulceste cand bei apa dupa el. mie mi se pare mai degraba salciu decat amar.

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
exact...e mai mult salciu ! poate te ajuta daca faci un mic deepthroat cu lingurita :) si il bagi direct pe gat si dupa aia repede ceva dulce :)

#11
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
pune-l tata intr-un pic de apa si da-l pe gat, faci figuri ca fiica-mea pe aici!

da' nu ti-a trecut de cand ne tot dam cu parerea? Sau nu te doare destul de tare?

#12
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.04.2007

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 11:11, said:

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

Da, se pot administra fiolele si ca supozitoare, intrarectal.
Nu, nu au acelasi efect.

#13
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 Woland, on Jun 6 2007, 14:04, said:

Da, se pot administra fiolele si ca supozitoare, intrarectal.
Nu, nu au acelasi efect.


așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o

#14
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 14:28, said:

așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o
te concentrezi bine si strangi tare-tare din fund :rolleyes: . Dupa asta ai grija sa nu ramana fragmente de sticla pe-acolo.

#15
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 25.04.2007

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 14:28, said:

așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o

E mai greu dupa. Sparge-o inainte.

#16
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Si dupa ce se introduce fiola acolo unde trebuie introdusa se face "lumanarea"? Sau fiola actioneaza ca un dop?

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
OMFG, tu vorbesti serios la faza cu fiola in cur? :eek:

Alternativa: Baga 1-2 fiole intr'un pahar de tarie si da'l peste cap. O sa te relaxeze. :D

#18
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

 AlexIP, on Jun 6 2007, 16:56, said:

OMFG, tu vorbesti serios la faza cu fiola in cur? :eek:

Alternativa: Baga 1-2 fiole intr'un pahar de tarie si da'l peste cap. O sa te relaxeze. :D

Hmm... eu credeam ca nu vorbeste serios, dar nu il cunosc atat de bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate