Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Algocalmin fiolă

- - - - -
  • Please log in to reply
33 replies to this topic

#1
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Bună ziua

Trebuie să iau o fiolă de algocalmin dar am auzit că are conținutul foarte amar și papilele mele gustative sunt foarte sensibile :(

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

PS: Injectabil nu pot deoarece seringa am folosit-o ca săgețică la darts  :blush:

Edited by Zamolxel, 06 June 2007 - 10:49.


#2
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
ia doua pastile ca tot dracu' ala e, adica un gram de algocalmin. Eventual dureaza mai mult sa-si faca efectul.

#3
Strict

Strict

    Custom member title

  • Grup: Members
  • Posts: 5,226
  • Înscris: 07.08.2006
Legat de subiect, e adevărat că algocalminul fiole se dă doar cu rețetă?  Dar piafen fiole?

#4
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 11:11, said:

Bună ziua

Trebuie să iau o fiolă de algocalmin dar am auzit că are conținutul foarte amar și papilele mele gustative sunt foarte sensibile :(

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

PS: Injectabil nu pot deoarece seringa am folosit-o ca săgețică la darts :blush:


Daca ti-e frica de seringi poti baga fiola cu totul :D

#5
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Strict, on Jun 6 2007, 11:35, said:

Legat de subiect, e adevărat că algocalminul fiole se dă doar cu rețetă?  Dar piafen fiole?
teoretic, da
practic, eu dau o fiola, hai doua-trei, de algocalmin si fara reteta, iar piafen mai bine spun ca n-am, decat sa ma apuc sa le explic care ar fi cauza motivului care este de trebuie reteta. Sunt si care nu au probleme existentiale ca mine.


edit: @zamo: nu prea cred ca reusesti sa-ti administrazi algocalminul ala ca pe un supozitor, ca-i lichid si curge :P , presupunand ca reusesti efectul maxim pe care-l vei obtine ar fi cam de doua treimi din efectul fiolei inghitite si cam jumate din efectul ei daca o faci injectabil.

Edited by adadoi, 06 June 2007 - 10:54.


#6
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 adadoi, on Jun 6 2007, 11:50, said:

teoretic, da
practic, eu dau o fiola, hai doua-trei, de algocalmin si fara reteta, iar piafen mai bine spun ca n-am, decat sa ma apuc sa le explic care ar fi cauza motivului care este de trebuie reteta. Sunt si care nu au probleme existentiale ca mine.
edit: @zamo: nu prea cred ca reusesti sa-ti administrazi algocalminul ala ca pe un supozitor, ca-i lichid si curge :P , presupunand ca reusesti efectul maxim pe care-l vei obtine ar fi cam de doua treimi din efectul fiolei inghitite si cam jumate din efectul ei daca o faci injectabil.


Păi... bag fiola întreagă și o sparg la momentul oportun  :huh:
Nici așa crezi că nu merge ? :(

#7
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 12:48, said:

Păi... bag fiola întreagă și o sparg la momentul oportun  :huh:
Nici așa crezi că nu merge ? :(
:lol:  tu-ti dai seama ca fiola aia e din sticla, nu? Nu mai zic ca unele se rup cam greu... Nu , nici asa nu cred ca merge. Ia doua pastile de algocalmin sau cumpara-ti o seringa.

#8
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 adadoi, on Jun 6 2007, 12:52, said:

:lol:  tu-ti dai seama ca fiola aia e din sticla, nu? Nu mai zic ca unele se rup cam greu... Nu , nici asa nu cred ca merge. Ia doua pastile de algocalmin sau cumpara-ti o seringa.


Hai măi că nu o fi sticla de lapte de pe vremea lui ceașcă...  :huh:

Pastile nu pot lua din cauza stomacului :(. Iar seringa... recunosc că-mi este frică de ac !!  :fear:

#9
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
dar algocalminul se indulceste cand bei apa dupa el. mie mi se pare mai degraba salciu decat amar.

#10
Startpause

Startpause

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,712
  • Înscris: 05.03.2005
exact...e mai mult salciu ! poate te ajuta daca faci un mic deepthroat cu lingurita :) si il bagi direct pe gat si dupa aia repede ceva dulce :)

#11
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
pune-l tata intr-un pic de apa si da-l pe gat, faci figuri ca fiica-mea pe aici!

da' nu ti-a trecut de cand ne tot dam cu parerea? Sau nu te doare destul de tare?

#12
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 25.04.2007

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 11:11, said:

Înrebarea mea este dacă fiola respectivă se poate administra ca supozitorul și mai ales dacă are același efect ?

Da, se pot administra fiolele si ca supozitoare, intrarectal.
Nu, nu au acelasi efect.

#13
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 Woland, on Jun 6 2007, 14:04, said:

Da, se pot administra fiolele si ca supozitoare, intrarectal.
Nu, nu au acelasi efect.


așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o

#14
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 14:28, said:

așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o
te concentrezi bine si strangi tare-tare din fund :rolleyes: . Dupa asta ai grija sa nu ramana fragmente de sticla pe-acolo.

#15
Woland

Woland

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 454
  • Înscris: 25.04.2007

 Zamolxel, on Jun 6 2007, 14:28, said:

așa mă gândeam și eu !! Știam eu că trebuie să existe alternativă !!!  :peacefingers:

Ia spune comandante, că văd că te pricepi... dar cum mama ei de treabă sparg fiola după ce a intrat ??  :o

E mai greu dupa. Sparge-o inainte.

#16
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006
Si dupa ce se introduce fiola acolo unde trebuie introdusa se face "lumanarea"? Sau fiola actioneaza ca un dop?

#17
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
OMFG, tu vorbesti serios la faza cu fiola in cur? :eek:

Alternativa: Baga 1-2 fiole intr'un pahar de tarie si da'l peste cap. O sa te relaxeze. :D

#18
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

 AlexIP, on Jun 6 2007, 16:56, said:

OMFG, tu vorbesti serios la faza cu fiola in cur? :eek:

Alternativa: Baga 1-2 fiole intr'un pahar de tarie si da'l peste cap. O sa te relaxeze. :D

Hmm... eu credeam ca nu vorbeste serios, dar nu il cunosc atat de bine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate