Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni
 Dalți gravare lemn

Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...
 Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...
 Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana
 

Strongest man

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Am urmarit pe Eurosport mai multe competitii "World strongest man" si m-au cam lasat masca probele pe care trebuie sa le infrunte concurentii.
"Distractii" cu greutati de la 25 kg (am vazut o aruncare la 5 m inaltime !!!) pana la 26 tone (tragerea camionului) ... unde n-am dat de un tip de asta cand am avut de mutat mobila.

E un spectacol interesant, zic eu, de etalare a fortei brute.

#2
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002
e haios sa vezi cum niste "animale" se lupta cu niste "fiare" :)

ps: cum il chema pe ala tare de tot de acum 3-4 ani? Magnus... si mai cum?

#3
Thorr

Thorr

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,316
  • Înscris: 16.08.2002
Magnus Samuelsson
Acum in top sunt mai multi ... depinde mult de forma de moment, l-am vazut recent pe Hugo Girard, care a fost imbatabil la el acasa, in Canada, iar aseara a fost de neinvins campionul mondial en-titre, Mariusz Pudzianowski.

Un lucru interesant de remarcat e ca majoritatea celor din top sunt nordici.

#4
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
e bestial, tot timpul cand pot urmaresc concursurile lor ... stiu ca au fost si prin .ro anul trecut la o etapa parca in baia mare ... ar trebui sa traga unii tare si sa-i mai aduca iar unii romani sa se apuce serios nu de tras de fiare ci de tras de bolovani :)

#5
brandonel

brandonel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 759
  • Înscris: 09.09.2002

Quote

Originally posted by Thorr
Magnus Samuelsson
Acum in top sunt mai multi ... depinde mult de forma de moment, l-am vazut recent pe Hugo Girard, care a fost imbatabil la el acasa, in Canada, iar aseara a fost de neinvins campionul mondial en-titre, Mariusz Pudzianowski.


nu e asta... ma refeream la alt Magnus. mai vechi. parca ceva cu "Magnus Von". ala mi-a placut cel mai mult. da' sunt sigur ca actualii concurenti sunt mult mai puternici.
l-am vazut si eu pa Hugo, si mi-a placut.

ps: da' ce nume caterinca au toti astia :)

#6
renato_man

renato_man

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 10.05.2006

View PostThorr, on Apr 17 2004, 09:22, said:

Magnus Samuelsson
Acum in top sunt mai multi ... depinde mult de forma de moment, l-am vazut recent pe Hugo Girard, care a fost imbatabil la el acasa, in Canada, iar aseara a fost de neinvins campionul mondial en-titre, Mariusz Pudzianowski.
Un lucru interesant de remarcat e ca majoritatea celor din top sunt nordici.
Oricum e tare tipu......ala are si forta in caracter nu numai la ridicat fiare...
Oricum motivarea e cea mai importanta in acest sport.....

#7
blackburn

blackburn

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 22.06.2006
Strongest man? Nu-mi place. Nu vreau niciodata sa am atatia muschi. Astia nu ajung nici macar sa se stearga la fund de la atata fibra. Exista o limita in toate!

#8
magic-gabi

magic-gabi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,925
  • Înscris: 04.07.2006

View Postblackburn, on Aug 29 2006, 13:11, said:

Strongest man? Nu-mi place. Nu vreau niciodata sa am atatia muschi. Astia nu ajung nici macar sa se stearga la fund de la atata fibra. Exista o limita in toate!

tu doar trebuie sa te uiti ... nu e nevoie sa arati ca ei  :P

#9
rafaello5

rafaello5

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 15.09.2006
Polonezul Mariusz Pudzianowski e cel mai tare.El face antrenamente de culturism si dupa parerea mea arata cel mai bine dintre toti concurentii.Are un corp armonios dezvoltat(daca poti sa spui asta despre un om de peste 1,90 m si peste 120Kg), fata de ceilalti care sunt niste burtosi care ridica greutati.Se vede ca vine pregatit foarte bine ptr fiecare eveniment si nu prea l-am vazut vreo data sa fie cu burta.Ceilalti daca ar avea un antrenament mai riguros si o alimentatie mai riguroasa cred ca l-ar ajunge din urama, unii chiar l-ar bate.Parerea mea este ca acestia sunt adevaratii barbatii, cei care isi folosesc muschii nu cei care sunt unflati dar daca ii pui sa ridice o masina se chinue cu totii.Parerea mea.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate