Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...

Masina de copt paine - pareri
 Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!
 La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...
 Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...
 

Calea Baciului - Cluj Napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
729 replies to this topic

#721
ramoi

ramoi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 08.06.2007

View Postandrew1980, on 22nd November 2010, 13:04, said:

Tinia Consult...adica administratia blocurilor...Primaria Baciu nu a vrut sa se ocupe de reparatie , cica inca nu au preluat de la Caciula....iar Caciula se pare ca a zis la cine a intrebat cu nu are banii si nici intyeresul sa mai faca reparatii pe drum asa ca a trebuit facut ceva....ca la iarna pe o situatie de zapada ori iti distrugeai masina ori nu urcai....

Mersi, am aflat si eu;
pacat ca nu au facut si gropoiul chiar de jos, asa nu pot circula 2 masini pe-acolo in acelasi timp.

#722
De_ya

De_ya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 24.01.2011
Buna seara!
Am incercat sa modific setarile la reteaua de internet cum era scris in instructiunile date de cei de la WIFINET si nu merge.
Imi apare ceva eroare 678 " The remote computer did not respond..."
Am sunat la numerele de telefon care le-am gasit pe contract si pe forum si la nici unul nu raspunde nimeni sau nu mai exista numarul.
Are careva un numar bun de la WIFINET ?
Multumesc anticipat.

#723
andrew1980

andrew1980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 858
  • Înscris: 01.10.2008

View PostDe_ya, on 24th January 2011, 22:29, said:

Buna seara!
Am incercat sa modific setarile la reteaua de internet cum era scris in instructiunile date de cei de la WIFINET si nu merge.
Imi apare ceva eroare 678 " The remote computer did not respond..."
Am sunat la numerele de telefon care le-am gasit pe contract si pe forum si la nici unul nu raspunde nimeni sau nu mai exista numarul.
Are careva un numar bun de la WIFINET ?
Multumesc anticipat.
Asta-i problema si la mine , plus ca eu aveam si un router wireless ca am si un laptop pe care il folosesc des in casa....canci nu mai functioneaza. La mine functioneaza netul dar mai incet decat o conexiune dial up. Acuma nu sunt acasa dar nu stiu cum sa dau de tip: Dinu, ca telefonul lui este inchis.....nu stiu nici eu ce sa fac.

#724
tomahok77

tomahok77

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 24.02.2006

View Postciuriiburii, on 15th December 2010, 08:28, said:

Am inteles ca o sa fie sedinta cu locatarii si o sa fim intrebati daca dorim si RDS in bloc, se pare ca in sfarsit vine un serviciu de i-net/TV serios.

fratilor, sunteti proprietari nu mai depindeti de vointa lui caciula. nu mai asteptati pana vine cineva sa va dea ceva, poate si gratis. puneti mana si faceti cereri la toti operatorii pe care-i doriti, fiecare dintre ei isi planifica bugetele de investitii in functie de zonele in care au mai multe cereri. in 2008 romtelecom a instalat un echipament tip ONU pt. toate serviciile langa transformatorul de la hotel, a inceput chiar lucrari de canalizare de aici pana la blocuri, dar au luat echipamentul dupa ce caciula i-a oprit ( ca fapt divers a iesit la muncitori cu un pistol in mana :) ) si a cerut 100 de euro pt. fiecare abonat din zona, dar atunci nu aveati CF-uri pe apartamentele voastre, acum in schimb daca aveti cereri poate veni orice operator fara sa mai depinda de un smecheras ajuns la bani. Eu cred ca pe langa asta, ar mai fi o problema pt. care ar trebui sa ne asociem toti cei care avem apartamente aici: drumul de acces si lipsa iluminatului public, primaria ar fi trebuit sa receptioneze astea de la constructor acum 2 ani, iar daca n-a facut-o are dreptul sa-i ceara penalitati...intrebarea e de ce sa o faca cand in campania electorala caciula arbora pe blocul 27A  afise cu actualul primar?  Nici in Tinia Consult sa nu va puneti mari sperante, ei sunt doar incasatori, stie cineva sa fi facut ceva concret pt. rezolvarea vreunei probleme?..nu e de mirare, atata timp cat n-au fost alesi sa administreze imobilele, au fost numiti de caciula...asta e viata, inghitim si ne plangem !
zicea cineva de intalnirea cu un avocat mai sus, s-a concretizat ceva sau a fost doar o alta poveste ?

Edited by tomahok77, 20 March 2011 - 20:46.


#725
petre2dor

petre2dor

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.08.2011
Pana la urma exista net de la RDS?

#726
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006

View Postpetre2dor, on 22nd August 2011, 23:57, said:

Pana la urma exista net de la RDS?

buna intrebare. rds-ul a venit in zona? cineva de la 29a,b sau c ne poate raspunde la intrebare?

#727
Eagle1

Eagle1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006

View Postinteristul80, on 17th November 2011, 10:00, said:

buna intrebare. rds-ul a venit in zona? cineva de la 29a,b sau c ne poate raspunde la intrebare?
Gasesti raspunsul aici.

#728
interistul80

interistul80

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 180
  • Înscris: 20.11.2006

View PostEagle1, on 30th December 2011, 17:19, said:

Gasesti raspunsul aici.

de la o intrebare ma trimiti la o alta intrebare. "multumesc" pentru ajutor

#729
belen

belen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 10.12.2007
Buna tuturor, sunt si eu in situatia de a-mi cauta un apartament, si am dat peste pagina celor de la Europort. Am vazut ca de-a lungul timpului au fost nenumarate nemultumiri aici pe forum, de la lipsa de gaz in primele luni, la infiltratii de apa, caderea sigurantelor la panoul electric, lipsa de net/cablu, sosea necirculabila etc. Imi puteti spune cum e situatia acum, s-a mai imbunatatit si sunt conditii decente acum, sau unele probleme persista? Merita sau nu merita o investitie in zona? Multumesc mult!

#730
krystann

krystann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 08.04.2013
Salut,m-am mutat recent pe str. Bisericii Ortodoxe , ma puteti ajuta cu o recomandare pt internet,am inteles cacei de la UPCnu oferanetin baciu.Cei de la Orange nu au avut problemacu locatia insa am semnede intrebare referitoare la calitatea netului.Aveti o recomandare,m-am gandit si la NetGen..
Multumesc

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate