Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Editoare WYSIWYG

- - - - -
  • Please log in to reply
14 replies to this topic

#1
mircea

mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.11.2001
Care credetzi voi ca este cel  mai bun editor html WYSIWYG.
Intreb asta deoarece dreamweaveru ma enerveaza cumplit la o faza de tabele si nu stiu ce sa incerc ...
Astept parerile voastre !
:cool:

#2
Aldocor

Aldocor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 571
  • Înscris: 29.11.2001
Mie imi place NetObjects Netfusion MX. :yeah baby

#3
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
Namo Web Editor
Adobe Go Live

shi mai folosesc shi Dreamweaveru`

#4
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Eu raman fan Dreamweaver, desi cateodata zau ca imi vine sa urlu. In momentele acelea de criza ma apuc si iau la mana codul HTML :P

Alte alegeri: FrontPage (nerecomandat cardiacilor si celor care vor compatibilitate cu browsere NON-IE)

NetObjects Netfusion MX nu l-am incercat inca, dat in varianta 5.0 nu era prea prietenos ! :o
Accesul la sursa HTML parca nu exista... se prea poate sa fi uitat eu  :help:

A.... era sa uit !!!!!!!
Ce mai enervanta faza in Dreamweaver este de departe faptul ca nu te lasa sa dai mai mult de 2 spatii succesive :eek: cateodate iti vine sa urli.. si recurgi la FrontPage ! :@

#5
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001

Quote

Originally posted by Courage
Eu raman fan Dreamweaver, desi cateodata zau ca imi vine sa urlu. In momentele acelea de criza ma apuc si iau la mana codul HTML :P

Alte alegeri: FrontPage (nerecomandat cardiacilor si celor care vor compatibilitate cu browsere NON-IE)

NetObjects Netfusion MX nu l-am incercat inca, dat in varianta 5.0 nu era prea prietenos ! :o
Accesul la sursa HTML parca nu exista... se prea poate sa fi uitat eu  :help:

A.... era sa uit !!!!!!!
Ce mai enervanta faza in Dreamweaver este de departe faptul ca nu te lasa sa dai mai mult de 2 spatii succesive :eek: cateodate iti vine sa urli.. si recurgi la FrontPage ! :@

Voiam sa postez inainte de a pleca! Da' am vazut ca ai postat shi mi-am dat seama inainte de a citi ca nu mai am ce sa bag shi io ,... da cum is mai carcotash :D :

1. Frontpage sucks rau la non-IE
2.Dreamweaver SHTIE sa bage mai mult de 2 spatzii  ... cu shift enter, alt enter ceva de genul asta  - baga nonbreakable spaces - $nbsp;  (la fel ca atunci cand vrei sa bagi {br} in loc de {p} ... pe mine aia m-a *utut rau de tot ... pana mi-am data seama!!! )
3. Dreamweaver te mai face la unele faze sa treci la Notepad direct, fara sa treci prin modulul lui de editare, da' rar ... in rest e mai mult decat OK! Shi integrare shi cam totul ...
4. NetFusion - don't know ...

#6
mircea

mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.11.2001
dap ... se vede ca nu am ce face ..
tre sa merg in continuare cu dreamweaveru ! desi cum spunea si Courage ! itzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzi vine sa urli cateodata ...
Asta e
Am pus si eu FrontPage, dar e al draq de curios ! daca fac import din dreamweaver , imi deschide un fel de frame, , iar daca salvez doar pe deasupra si redeschid cu dreamweaveru' sa dus pagina !  :ciocan:  :mad:  :mad:  :mad:
Scuzatzi expresia ... F***i gura mamiiiiiiiiii lui de HTML si de tot   :P

#7
eyecon

eyecon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2002
Daca folositi DW incercati cu el si Dreamweaver Interface improver pentru mai mult spatiu de lucru.

#8
mircea

mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.11.2001
da... dupa 2 ani de dreamweaver ... daca pui interface improver ... o a turbezi ~~~~ am pus eu si imi vedea sa'mi trag palme... ca aranjeaza tools'urile cum vrea el. Mie mi se pare deranjant, pentru cei care folosesc dreamweaveru de mul timp ! Daca o luatzi de la 0, atunci se merita sa va instalati add'onul

#9
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Si pe mine m-a scos din pepeni acest add-on :eek:

#10
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
de unde iau net object mx? E la fel ca 5? daca da, ignorati prima intrebare :)

#11
eyecon

eyecon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2002

Quote

Originally posted by Courage
Ce mai enervanta faza in Dreamweaver este de departe faptul ca nu te lasa sa dai mai mult de 2 spatii succesive :eek: cateodate iti vine sa urli.. si recurgi la FrontPage ! :@ [/B]

Ai incercat sa ti apasat CTRL si poate ca poti sa ai mai mult de un spatiu.


Interface improver este super (pentru mine). La 1200x1024 tot il mai folosesc. Poti sa aranjezi  unde vrei tu panelurile.

Dar am trecut la html kit, care este un frontpage mult mai fain si gratis.

#12
Pittick

Pittick

    DIE HARD!..over and over again

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,500
  • Înscris: 04.01.2002
Mai dar un editor bun pentru linux nu exista?nu trebuie sa fie INTEGRAL WYSIWYG,dar macar sa poti sa umbli ceva si pe la "elementele de paginatie".

#13
pstdgt

pstdgt

    Monseurizat

  • Grup: Administrators
  • Posts: 5,849
  • Înscris: 06.02.2002
"quanta", este inclus in rh7.2 dar e v2.0RC2 (parca).. iti iei patch-ul de pe quanta.sourceforge.org (sau dai un search)

#14
BIGphAntom

BIGphAntom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 30.11.2001
quanta e si in distributia de mandrake 8.2 !

#15
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
courage: parca in dw, dac aapesi ALT+SHIFT +SPACE te lasa sa bagi oricate spatii. Nu stiu sigur, dar exista sigur o combinatie!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate