Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

reglare contrast si brightness

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
morandi3

morandi3

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 522
  • Înscris: 31.08.2005
voi cam cum tineti contrast-ul si luminozitatea la lcd-uri?..cat la suta?

#2
e_X_tas_Y_

e_X_tas_Y_

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,346
  • Înscris: 18.09.2005
Duamne, ce intrebare ai pus si tu... iti dai seama ca difera de la producator la producator, de la model la model...

A, si la unele LCD-uri este inversata luminozitatea cu contrastul. Ce scrie ca e luminozitate, de fapt e contrast.

#3
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
Depinde de la om la om. Mie de ex imi place sa fie mai palid. Daca te ajuta la ceva am brightness 41% si contrast 64%...

#4
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,869
  • Înscris: 03.02.2005
Iti dai seama ca o asemenea intrebare nu va avea nicioadata doua raspunsuri egale, de asemenea nici chiar tu, nu vei pastra aceleasi setari in conditii diferite de exploatare, in primul rand aceste setari sunt direct influientate de lumina inconjuratoare, ca sa nu mai amintesc de celelalte cauze.
Totusi poti citi: "Brightness" and "Contrast" controls pentru o mai buna documentare.

#5
eduardul2

eduardul2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 22.10.2006
contrast 95, brightness 48

#6
neagoe_iuli

neagoe_iuli

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 299
  • Înscris: 23.09.2006
100% amandoua plus adobe gamma aproape la max... <_<

#7
walking^human

walking^human

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,081
  • Înscris: 02.05.2007
OMG! 100% toate? Ori e obosit rau monitoru ala ori nu vezi tu bine...

#8
Bobby_ro

Bobby_ro

    Celebru Anonim

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,629
  • Înscris: 30.04.2005
LCD: in mod normal Brightness 75 Contrast 80, daca ma uit la un film sau mai joc ceva,  82 / 80  ^_^

#9
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
eu am un lcd nou, brightness la 10% si constrast 30-35%
Eram obisnuit un un CRT, ala era vechi, depasit era 100% la br si contrast, + gama, crek s-a cam dus tubul, da a fost bun la vremea lui

#10
EaglePk

EaglePk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 13.03.2007
contrast 100% brightness50%

#11
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 08.12.2001
Samsung 931BF, Brightness 35, Contrast 60. Orice valoare mai mare a luminozitatii ma deranjeaza la ochi, plus ca am oprite Magic Bright ala sau cum ii zice si Dynamic Contrast OFF, mi se pare ca denatureaza culorile. Asa cum l-am setat e ok, probleme sunt doar la lucru unde mai trebuie o vreme sa ma chinui cu un Iiyama de 17".

#12
bassfreak

bassfreak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 28.01.2006
Eu va trebui sa tin brightness la 100% ca altfel bazaie monitorul de nu pot sa mai lucrez.
Trebuie sa imi cumpar ochelari de soare.
Asta pentru ca am ales sa cumpar monitor de la emag, Dell E228WFP. Sa nu faceti aceasta greseala, sa cumparati de la astfel de firme care nu au service propriu.

#13
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 08.12.2001
Termina omule cu Dell-ul tau. Am vazut peste tot ca ai probleme, e caz nefericit, insa nu te mai baga in orice topic. Mergi odata la ANPC si rezolva-i.

#14
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
eu am un lcd proview de 17", luminozitate 10% si contrast 20-30% sia asa este destul :D,
eram obisnuit cu un crt si la ala dadeam gamma si brightness o gramada de la placa video sa vad normal

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate