Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum accesez site-ul CNAS ?

Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024
 Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 

Timisoara - Suceava

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#37
kopu

kopu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,672
  • Înscris: 09.02.2004
Bazat pe starea actuala a drumurilor, care ar fi cel mai bun traseu Suceava-Arad ?  Stiu ca Vatra-Dornei-Bistrita (foarte criticat mai sus) parca e acum reparat.  
Multumesc mult.

Edited by kopu, 18 May 2011 - 12:04.


#38
rexkroki

rexkroki

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,191
  • Înscris: 24.11.2006
Eu cred ca drumul cel mai ok e urmatorul: Suceava - Vatra Dornei - Bistrita - Dej - Cluj Napoca - Alba Iulia - Deva - Arad.

#39
Suedezu

Suedezu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 31.07.2005
A fost cineva de curand din Sighisoara pina in Deva si poate sa imi spuna cum e starea drumurilor pe bucata asta?

Dar din Simeria pina in Caransebes?

Mersi anticipat!

#40
mapetul

mapetul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 16.07.2011
Salutare,

A mai fost careva in ulimii 2 ani pe traseul Timisoara-Suceava? Daca daca va rog detalii... curand voi avea drum cu masina.

#41
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009
timisoara-lugoj-deva, n-am fost niciodata
deva-sebes, fantastic, pe autostrada noua, sebes-cluj-bistrita, fara pata, o sa ocolesti clujul, iesi dincolo de aeroport la apahida, urmareste semnul catre dej (se ocoleste si apahida si gherla)
de la bistrita spre suceava n-am fost in ultimii 2 ani

iti recomand o pauza la hotel grand master din dej,
intrarea in dej, pe dreapta, vis-a-vis de OMV.
mancarea foarte buna

#42
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,648
  • Înscris: 23.04.2007

View Posttsunnami, on 16 martie 2014 - 21:35, said:

timisoara-lugoj-deva, n-am fost niciodata
Timisoara - Lugoj - E70 - drum ok ... uneori cam aglomerat.
Lugoj - Traian Vuia - A6 si A1 - autostrada
Traian Vuia - Săcămaș - DN68A - are si portiuni mai "accidentate" ... da' in general e acceptabil.
Săcămaș - Deva - E68 - drum ok ... mai tot timpu' aglomerat si cu citeva radare plus o limitare de viteza idioata.

Edited by adrian_r5, 17 March 2014 - 12:21.


#43
tsunnami

tsunnami

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,223
  • Înscris: 17.02.2009

View Postadrian_r5, on 17 martie 2014 - 12:11, said:

Timisoara - Lugoj - E70 - drum ok ... uneori cam aglomerat.
Lugoj - Traian Vuia - A6 si A1 - autostrada
Traian Vuia - Săcămaș - DN68A - are si portiuni mai "accidentate" ... da' in general e acceptabil.
Săcămaș - Deva - E68 - drum ok ... mai tot timpu' aglomerat si cu citeva radare plus o limitare de viteza idioata.

mersi, eu n-am nevoie de sfaturi, de regula incerc, dar itimultumesc pentru cei care vor beneficia de observatiila tale

iti propun sa scrii la CNADNR, poate or sa se miste.
eu le-am facut un mail in care ma plangeam de limita de viteza de pe centura capitalei, podul peste linia ferata langa iesirea de la otopeni, unde era 40 si linie continua intre benzi.
initial mi-au raspuns, apoi am vazut ca au ridicat-o la 60.

le-am mai scris cand era in piata alba iulia limita 30 si acum e 40 cu reducere de la 60.
poate se misca si in cazul tau

#44
MariusMihai92

MariusMihai92

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 27.11.2012
Salut,din propria experienta si pentru ca vreau sa ajung si eu prin 10 august la Suceava si mai departe la Iasi te asigur ca drumul Timisoara pana la Cluj ii intr-o stare excelenta,am fost acum 3 luni la sighetul marmatiei.Am vazut un coleg care te sfatuie sa mergi pe Oradea pot sa te asigur ca de la Timisoara pana la Oradea iarasi drumul este impecabil.Eu prefer sa merg asa:
Gataia (eu de aici locuiesc)-Resita-Lugoj-Faget-Deva-Alba Iulia-Cluj Napoca (mergi pe centura ii senzatie) si o iau spre-Bistrita-Vatra Dornei-Suceava.Cluj-Suceava din din ce am vazut din tren ii drum foarte bun (nu am mers niciodata cu masina de la Cluj la Suceava)

#45
cutare2005

cutare2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 30.06.2005
Buna ziua,
Care credeți ca este cel mai indicat traseu Gyula (Arad) - Sighișoara?
Multumesc

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate