Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Partition Magic 8.0 - NU MAI FOLOSITI ACEST SOFT

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
47 replies to this topic

#1
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Cititi acest subiect pentru programe de partitionare NOI

EXTREM DE IMPORTANT:

NU mai folositi PARTITION MAGIC. Ultima versiune aparuta - 8.05 este compatibila doar cu versiunile de windows pana la XP SP2, inclusiv. Tinand cont ca din 2005 pana in prezent au aparut atat SP3 ptr XP cat si Vista si 7, precum si faptul ca hardurile aparute dupa aceasta data folosesc tehnologii noi de scriere, acest program neactualizat de 5 ani va cauza numai neplaceri celor ce doresc sa il foloseasca.


===================
Merg pe Vista 8.0 sau Paragon Partition Manager Professional v8.5? Vreau sa unesc doua partitii si nu vreau sa fac vreo prostie,  de asta intreb. Hdd-ul meu e un Seagate de 250GB, 16MB, SATA, spun asta in cazul in care conteaza.

Multumesc.

Edited by Courage, 07 January 2011 - 11:17.
warning


#2
alex_nicoara90

alex_nicoara90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 24.03.2007

View Postmwlambo, on Apr 26 2007, 20:37, said:

Merg pe Vista 8.0 sau Paragon Partition Manager Professional v8.5? Vreau sa unesc doua partitii si nu vreau sa fac vreo prostie,  de asta intreb. Hdd-ul meu e un Seagate de 250GB, 16MB, SATA, spun asta in cazul in care conteaza.

Multumesc.
Personal as opta pentru Partition Magic 8.0, dar depinde cu care ai mai lucrat tu, si cu care iti este mai usor.

#3
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postalex_nicoara90, on Apr 26 2007, 21:53, said:

Personal as opta pentru 8.0, dar depinde cu care ai mai lucrat tu, si cu care iti este mai usor.
Cu Partition Magic am mai umblat, dar ma gandesc sa nu intre in vreun conflict ceva, de asta intreb; nu vreau sa pierd informatiile de pe hdd facand vreo prostie.

#4
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005
Acum cateva ore am vrut sa folosesc si eu 8 in Vista ptr a mari o partitie si a micsora a 2-a partitie. Am instalat programul..si cand sa-l rulez , am primit un mesaj de la Vista in care imi spunea ca Partition Magic 8 nu este compatibil cu vista. I-am dat sa caute solutii online..si nimic. In concluzie , mie nu mi-a mers.

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,364
  • Înscris: 15.06.2004
Partition Magic nu este compatibil Vista. De altfel la versiunea 8 sunt ma imulte versiuni - fiecare cu suport ptr fieceare SP aparut. - vers 00 merge pe XP fara Sp, 8.02 pe XP SP1, 8.05 pe XP cu SP2.

#6
alex_nicoara90

alex_nicoara90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 24.03.2007
Fa o discheta cu , booteaza si lucrezi de acolo
:)

#7
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006
Daca nu merge pe Vista, spuneti-mi va rog un alt program care sa mearga pe Vista(ceva testat si verificat) ca nu vreau sa-mi pun inapoi xp-ul. Multumesc.

#8
alex_nicoara90

alex_nicoara90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 24.03.2007

View Postmwlambo, on Apr 27 2007, 18:13, said:

Daca nu merge pe Vista, spuneti-mi va rog un alt program care sa mearga pe Vista(ceva testat si verificat) ca nu vreau sa-mi pun inapoi xp-ul. Multumesc.
Fa discheta cu Partition Magic si bootezi de pe ea  -_-

#9
manea_razvanro

manea_razvanro

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,264
  • Înscris: 26.03.2005

View Postalex_nicoara90, on Apr 27 2007, 20:39, said:

Fa discheta cu si bootezi de pe ea  -_-


Poate omul este in aceeasisituatie ca mine si nu are floppy la pc sinici nu intentioneaza sa mai cumpere asa ceva. banuiesc ca el vrea un program echivalent cu Partition Magic cu care sa-si poata rezolva linistit problema in Vista, :P

#10
alex_nicoara90

alex_nicoara90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 24.03.2007

View Postmanea_razvanro, on Apr 27 2007, 20:58, said:

Poate omul este in aceeasisituatie ca mine si nu are floppy la pc sinici nu intentioneaza sa mai cumpere asa ceva. banuiesc ca el vrea un program echivalent cu cu care sa-si poata rezolva linistit problema in Vista, :P
Eee n-am stiut :P, mi se par inca bune Floppy disk-urile, pana n-o sa apara ceva la fel sa fie bootabil :) de capacitate mai mare  :lol:  inafara de flash-disk

#11
mwlambo

mwlambo

    Always watching you

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,481
  • Înscris: 10.12.2006

View Postmanea_razvanro, on Apr 27 2007, 20:58, said:

Poate omul este in aceeasisituatie ca mine si nu are floppy la pc sinici nu intentioneaza sa mai cumpere asa ceva. banuiesc ca el vrea un program echivalent cu cu care sa-si poata rezolva linistit problema in Vista, :P
Asa-i, dar, imi voi pune xp-ul peste cateva zile, ca imi expira trialul la vista(nu l-am cumparat si l-am instalat fara codul ala de activare). Oricum alta solutie nu vad, in afara de chestia cu discheta botabila, ca nu au aparut inca prea multe programe pentru Vista.

#12
Un_pupik

Un_pupik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 163
  • Înscris: 17.05.2005
si eu am aceiasi problema. am vista cumparat, si nu mai pot sa maresc partiti c ca nu este compatibil cu vista. Iar referitor la discheta, nu ajunge la momentul creeri dischetei ca imi da eroare.

#13
jedialex1985

jedialex1985

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 666
  • Înscris: 09.04.2004
acronis disk director suite 10 zice ca e compatibil cu vista. si booteaza de pe cd/dvd

#14
ion.cu.carutza

ion.cu.carutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 59
  • Înscris: 02.11.2005
precum si Avanquest Partition Commander Professional v10.0 suporta vista

#15
mesterila

mesterila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 16.12.2005
salutare!
din cate stiu eu vista are niste functii de partajare pe undeva pe acolo. eu unul asa mi-am partitionat hdd-l. ce-i drept nu e prea complex dar e functional;
spor

#16
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006

View Postmesterila, on May 31 2007, 18:16, said:

salutare!
din cate stiu eu vista are niste functii de partajare pe undeva pe acolo. eu unul asa mi-am partitionat hdd-l. ce-i drept nu e prea complex dar e functional;
spor

Am incercat ce spui tu, merge dar din pacate nu poti redimensiona partitia pe care este instalat sistemul de operare,alte idei solutii? plss  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#17
alex_nicoara90

alex_nicoara90

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 738
  • Înscris: 24.03.2007

View PostaLLLx, on Jun 3 2007, 21:30, said:

Am incercat ce spui tu, merge dar din pacate nu poti redimensiona partitia pe care este instalat sistemul de operare,alte idei solutii? plss  :worthy:  :worthy:  :worthy:
Faci 2 dischete cu si bootezi de pe ele  :huh: ... am mai zis in vreo 3 posturi

Edited by alex_nicoara90, 03 June 2007 - 20:38.


#18
aLLLx

aLLLx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 685
  • Înscris: 15.07.2006

View Postalex_nicoara90, on Jun 3 2007, 21:37, said:

Faci 2 dischete cu si bootezi de pe ele  :huh: ... am mai zis in vreo 3 posturi

Partitionmagic nu poate fi instalat pe windows vista, deci cum sa fac ceva cu un program pe care nu pot sa-l instalez? :confused:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate