Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn

Didgeridoo
 Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus

Problema conectare mail yahoo
 comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...

Eroare cloud burn icopy face id
 DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...

Avem sanse sa avem energie electr...
 

Vourvourou

- - - - -
  • Please log in to reply
903 replies to this topic

#19
cris_cautis

cris_cautis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.05.2007
[quote name='nicatud' date='May 3 2007, 11:01' post='2781249']
Buna ! Vour...52 (http://www.halkidiki.com/vour52/index.htm )este mai mult vila decat hotel.Noi vrem sa stam vreo 10 zile, doar cazare - si i am scris grecului care ne-a dat un pret bun - 27 Euro- camera de 2 + copil in perioada 9-20 iunie
     Vila este mai departe de plaja - cam 1000 m - dar este la marginea unei paduri.noi am fost interesati de pret mai mult decat de plaja oricum zona este stancoasa ,  plajele oarecum mici dar foarte frumoase si salbatice.Vezi [url="http://www.halkidiki.com/vourvourou/beaches.htm"]http://www.halkidiki.com/vourvourou/beaches.htm[/url].
    Alte variante de cazare in Vourvourou - [url="http://www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm"]http://www.halkidiki.com/vourvourou/accommodation.htm[/url]
Oricum ofertele care le-am primit pe mail variau de la 25 la 60 Eur / camera de 2, fara mese.
Preturile difera in functie de locatia vilei - distanta fata de plaja, etc. si in functie de sezon.
       Despre drumul cu masina-ne am gandit sa plecam noaptea  (din Bacau )ca sa ajungem dupa amiaza acolo.
Facem vreo 12 - 15 ore de condus cu pauze cu tot.
    Daca vreti  sa mergeti cu masina puteti calcula timp si Km aici:  [url="http://www.viamichelin.com/viamichelin/int/tpl/hme/MaHomePage.htm"]http://www.viamichelin.com/viamichelin/int.../MaHomePage.htm[/url]      
    2 din 3 familii au cate o fata 7 si 9 ani.Catre sfarsitul perioadei, dupa ce vedem toate plajele, dealurile,manastirile si tavernele vrem sa mergem la Meteora sa vedem manastirile alea de pe stanci.
    Cam atat despre zona Vourvourou ! Astept intrebari despre orice altceva !
  Oricum Vour...52 pare cea mai buna oferta din zona pret + piscina, etc.

Merci ptr informatii, intre timp le-am scris si eu celor de la Vour...52 si mi-au zis acelasi pret (27 euro ptr 2 +copil). Dar i-am intrebat cum facem sa rezervam si mi-au raspuns ambiguu, tot asa, sa mergem si ne vom simti f bine...le-am trimis un nou mail acum dc sa consider rezervarea facuta sau tb sa trimit un avans. Sper sa nu ne zica la 100 de oameni sa mergem si apoi sa ne inghesuie pe-acolo...Si noi mergem tot pe 9 dar stam doar pana pe 16. Si plecam din Bucuresti, poate ne intalnim si mergem impreuna din Bucuresti. Baietelul nostru face in iulie 6 ani.

#20
nicatud

nicatud

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.05.2007
Merci ptr informatii, intre timp le-am scris si eu celor de la Vour...52 si mi-au zis acelasi pret (27 euro ptr 2 +copil). Dar i-am intrebat cum facem sa rezervam si mi-au raspuns ambiguu, tot asa, sa mergem si ne vom simti f bine...le-am trimis un nou mail acum dc sa consider rezervarea facuta sau tb sa trimit un avans. Sper sa nu ne zica la 100 de oameni sa mergem si apoi sa ne inghesuie pe-acolo...Si noi mergem tot pe 9 dar stam doar pana pe 16. Si plecam din Bucuresti, poate ne intalnim si mergem impreuna din Bucuresti. Baietelul nostru face in iulie 6 ani.
[/quote]

   Salut ! Mr. Angelos asta e cam cu capul.Ori nu stie f. bine engleza, ori ii scrie altcineva. Si noi ne am inteles destul de greu cu el.Altii cu care am incercat sa diuscutam nu au fost in stare sa scrie mai nimic, ne-au trimis franturi copiate din textul de prezentare al paginei  lor Web. Angelos ne-a cerut avans 40% - 100 Eur de familie dar nu am reusit sa-i trimitem nici acum banii - ba nu a trimis numele agentiei bancii unde sa facem plata, ba ne-au cerut de la banca numele si adresa lui, etc. Daca nu aveti cont in Euro trebuie sa deschideti, sa trimiteti banii, apoi sa inchideti contul.Toata treaba asta mai costa intre 25 si 35 euro.Am incercat sa-i trimitem pe Western Union sau Money Gram, dar nu ne-a dat decat contul de Piraeus.Daca ii trimitem noi banii va trimitem toate detaliile.Mai putem discuta si pe mail - [email protected] .

#21
florin1974

florin1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.05.2007
cred ca Vourvourou este unul din cele mai frumoase locuri din Grecia,mai ales pentru cei care merg cu copii.locuri de distractie nu prea sunt,in schimb plajele si marea sunt superbe.foarte putina lume pe plaja, asa ca nu o sa va doara ochii urmarindu-va copii,iar apa este foarte mica pe o distanta de cel putin 50m.eu merg de trei ani la vourvourou si m-am simtit de fiecare data excelent;stam la o vila aproape de plaja,iar anul asta am platit 280E/camera pentru 10 zile(16.06-26.06).Din propria experienta recomand celor care au copii mai mici de 8-9 ani sa evite Grecia in perioada 01.07-31.08 pentru ca este infernal de cald.referitor la drum pot sa va spun ca cel mai putin am facut in 10 ore Bucuresti-Vourvourou si asta traversand Bulgaria noaptea si cunoscand drumul.
Aprovizionarea o facem din supermarket de la Nikiti unde preturile sunt superbune:1,5E/box apa minerala;0,3-1E/cutie bere;2,85E/sticla de 1,5L vin si mancarea cam ca pe la noi.Daca vreti sa va luati ceva din Romania luati-va paine pentru ca acolo e 3E/buc.
Noi plecam din Bucuresti pe data de 15.06 la ora 22,suntem 5 masini asa ca daca sunt amatori puteti sa-mi scrieti la [email protected]
Concediu placut tuturor!

#22
badulescur

badulescur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.03.2007

View Postflorin1974, on May 5 2007, 13:08, said:

cred ca Vourvourou este unul din cele mai frumoase locuri din Grecia,mai ales pentru cei care merg cu copii.locuri de distractie nu prea sunt,in schimb plajele si marea sunt superbe.foarte putina lume pe plaja, asa ca nu o sa va doara ochii urmarindu-va copii,iar apa este foarte mica pe o distanta de cel putin 50m.eu merg de trei ani la vourvourou si m-am simtit de fiecare data excelent;stam la o vila aproape de plaja,iar anul asta am platit 280E/camera pentru 10 zile(16.06-26.06).Din propria experienta recomand celor care au copii mai mici de 8-9 ani sa evite Grecia in perioada 01.07-31.08 pentru ca este infernal de cald.referitor la drum pot sa va spun ca cel mai putin am facut in 10 ore Bucuresti-Vourvourou si asta traversand Bulgaria noaptea si cunoscand drumul.
Aprovizionarea o facem din supermarket de la Nikiti unde preturile sunt superbune:1,5E/box apa minerala;0,3-1E/cutie bere;2,85E/sticla de 1,5L vin si mancarea cam ca pe la noi.Daca vreti sa va luati ceva din Romania luati-va paine pentru ca acolo e 3E/buc.
Noi plecam din Bucuresti pe data de 15.06 la ora 22,suntem 5 masini asa ca daca sunt amatori puteti sa-mi scrieti la [email protected]
Concediu placut tuturor!

Florin, ne poti spune la ce vila v-ati cazat voi ? in septembrie este la fel de cald ca in iulie - august ?

#23
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
Florin, eu plec pe 15. As merge in caravana cu voi. Merg la Metamorphosi, de pe 16, iar de pe 23 in Vourvourou. Am gasit un hotel f dragut dar vor 40 euro/ noapte si inteleg ca este scump. Noi stam doar 4 nopti, oare de-asta vor mai mult?

#24
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
Stie cineva care a mai fost in Vourvouru ceva despre hotelul Thalassokipos?  :confused: Nu stiu daca e OK, e cotat doar cu o stea, dar in poze arata bine.

#25
walter2002

walter2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 05.01.2006
eu plec pe 15 iunie ora 7.30 giurgiu vama, pana la Vourvouru, mai vine cineva, sa punem de-un cird?

#26
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007
unde o sa stai? sper ca dupa ce vii, sa intri pe forum, si poate dai niste detalii suplimentare.
noi plecam pe 18 august, dar mi-e cam teama cu caldurile care sigur vor fi........

#27
walter2002

walter2002

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 05.01.2006
Voi sta 2 saptamani la Hotel Vergos, pana in jurul datei de 28-29 Iunie, daca e frumos , mai iau 2-3 zile. o sa pun si ceva poze la intoarcere. Nu e nimeni pentru 15 iunie dimineata la Giurgiu ?

#28
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007

View Postflorin1974, on May 5 2007, 13:08, said:

Noi plecam din Bucuresti pe data de 15.06 la ora 22,suntem 5 masini asa ca daca sunt amatori puteti sa-mi scrieti la [email protected]
Concediu placut tuturor!
eu plec pe 15, dar as pleca seara, la 22, cu Florin. Am doi copii, noaptea ar dormi si ar suporta mai usor drumul. Eu nu stiu traseul si nu m-as incumeta singur. Chiar nu a auzit nimeni nimic despre Thalassokipos?

#29
gabriel.taran

gabriel.taran

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.08.2006
anul trecut am fost in septembrie si a fost mai mult decat bine
am stat la " House Platanos " chiar langa plaja si il recomand (are site daca doriti sa vedeti)
de mancat va recomand restaurantele din piata centrala din Agios Nicolaos (la 10 km) cu preturi bune si atmosfera autentica greceasca
si ca recomandare: inchiriati o barca cu motor!!! a fost bestial

#30
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007

View Postgabriel.taran, on May 13 2007, 20:32, said:

anul trecut am fost in septembrie si a fost mai mult decat bine
am stat la " House Platanos " chiar langa plaja si il recomand (are site daca doriti sa vedeti)
de mancat va recomand restaurantele din piata centrala din Agios Nicolaos (la 10 km) cu preturi bune si atmosfera autentica greceasca
si ca recomandare: inchiriati o barca cu motor!!! a fost bestial
De unde se inchiriaza barci cu motor. si cam cit costa distractia asta???
Mai tii minte vreo taverna (numele ei) unde ai mincat???

#31
cris_cautis

cris_cautis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.05.2007
Cei care nu mergeti prin agentii, cum ati facut cu rezervarile la hotelurile/pensiunile de acolo?
Eu am scris catorva (5-6) de pe site-ul http://www.halkidiki...mmodation_e.htm
si nu am primit raspuns decat de la Studios Vour... 52 care si asta, dupa ce m-a innebunit cu ce conditii bune are, cand a venit vorba sa-mi spuna cum sa fac rezervare, a inceput s-o scalde ca sa mai vedem, sa nu ne grabim, ca inca nu poate sa-mi spuna...habar nu am, pesupun ca nu o mai avea locuri sau o vrea sa creasca pretul ca are prea multe oferte...? In sfarsit, ideea e ca vreau sa merg cu familia pe 9 iunie si inca n-am reusit sa rezerv nimic. Pana la urma o sa apelez la o agentie, ptr un hotel de 3 stele, pana nu e prea tarziu si nu mai gasesc nimic...dar ma enerveaza ca chiar imi placeau vilisoarele alea particulare.

#32
adipetrica

adipetrica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 16.04.2007

View Postcris_cautis, on May 14 2007, 10:03, said:

Cei care nu mergeti prin agentii, cum ati facut cu rezervarile la hotelurile/pensiunile de acolo?
Eu am scris catorva (5-6) de pe site-ul http://www.halkidiki...mmodation_e.htm
si nu am primit raspuns decat de la Studios Vour... 52 care si asta, dupa ce m-a innebunit cu ce conditii bune are, cand a venit vorba sa-mi spuna cum sa fac rezervare, a inceput s-o scalde ca sa mai vedem, sa nu ne grabim, ca inca nu poate sa-mi spuna...habar nu am, pesupun ca nu o mai avea locuri sau o vrea sa creasca pretul ca are prea multe oferte...? In sfarsit, ideea e ca vreau sa merg cu familia pe 9 iunie si inca n-am reusit sa rezerv nimic. Pana la urma o sa apelez la o agentie, ptr un hotel de 3 stele, pana nu e prea tarziu si nu mai gasesc nimic...dar ma enerveaza ca chiar imi placeau vilisoarele alea particulare.
eu asa am facut rezervarea, de pe site-ul ala. am scris la foarte multi, peste 50 cred, si majoritatea mi-au raspuns.

#33
florin1974

florin1974

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.05.2007

View Postmercur, on May 10 2007, 17:39, said:

Florin, eu plec pe 15. As merge in caravana cu voi. Merg la Metamorphosi, de pe 16, iar de pe 23 in Vourvourou. Am gasit un hotel f dragut dar vor 40 euro/ noapte si inteleg ca este scump. Noi stam doar 4 nopti, oare de-asta vor mai mult?

Daca vrei sa mergi cu noi scrie-mi si mie pe mess: florin_micu si o sa-ti dau nr. de telefon.Noi stam la  vila "House Maria Manolaki" , o gasiti si pe net, dar de obicei e rezervata de aceleasi persoane , an de an, pana prin 15 septembrie.
Plecarea va fi undeva intre orele 22-23, stabilim la telefon . Nu stiu daca e important , dar viteza de rulare va fi cam la 120-130 km/h, asa ca daca sunteti mai grabiti va trebui sa ne suportati.

#34
rrrox3

rrrox3

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 06.04.2007

View Postcris_cautis, on May 14 2007, 11:03, said:

Cei care nu mergeti prin agentii, cum ati facut cu rezervarile la hotelurile/pensiunile de acolo?
Eu am scris catorva (5-6) de pe site-ul http://www.halkidiki...mmodation_e.htm
si nu am primit raspuns decat de la Studios Vour... 52 care si asta, dupa ce m-a innebunit cu ce conditii bune are, cand a venit vorba sa-mi spuna cum sa fac rezervare, a inceput s-o scalde ca sa mai vedem, sa nu ne grabim, ca inca nu poate sa-mi spuna...habar nu am, pesupun ca nu o mai avea locuri sau o vrea sa creasca pretul ca are prea multe oferte...? In sfarsit, ideea e ca vreau sa merg cu familia pe 9 iunie si inca n-am reusit sa rezerv nimic. Pana la urma o sa apelez la o agentie, ptr un hotel de 3 stele, pana nu e prea tarziu si nu mai gasesc nimic...dar ma enerveaza ca chiar imi placeau vilisoarele alea particulare.

Trebuie sa insisti, mai da-le inca o runda de e-mail-uri... asa sunt grecii, raspund greu de tot.  :rolleyes:
Eu am reusit sa rezerv dupa vreo 3 mesaje trimise (aceleiasi pensiuni...). Daca te grabesti suna-i, la telefon merge putin mai repede. Asta daca nimeresti sa vorbesti cu cine trebuie (si stie engleza..)
Succes! :)

Edited by rrrox3, 14 May 2007 - 13:16.


#35
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007

View Postflorin1974, on May 14 2007, 13:41, said:

Daca vrei sa mergi cu noi scrie-mi si mie pe mess: florin_micu si o sa-ti dau nr. de telefon.Noi stam la  vila "House Maria Manolaki" , o gasiti si pe net, dar de obicei e rezervata de aceleasi persoane , an de an, pana prin 15 septembrie.
Plecarea va fi undeva intre orele 22-23, stabilim la telefon . Nu stiu daca e important , dar viteza de rulare va fi cam la 120-130 km/h, asa ca daca sunteti mai grabiti va trebui sa ne suportati.
E super bine, noi avem copii in masina, nu facem raliu. Scriu maine dimineata pe mess. Multumesc!

#36
mercur

mercur

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 30.04.2007
[quote name='cris_cautis' date='May 14 2007, 11:03' post='2831092']
Cei care nu mergeti prin agentii, cum ati facut cu rezervarile la hotelurile/pensiunile de acolo?

Eu am scris doar unui hotel Thalassokipos si mi-a raspuns imediat. E langa plaja si arata bine. Dar nimeni nu mi-a raspuns de pe forum daca a auzit ceva despre el. Oricum, am rezervat o camera la ei.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate