Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

2 tratamente:candida si amigdale

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
halo2007

halo2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 08.02.2007
Buna seara! dupa cum ati observat,sunt noua pe aici. As avea si eu nevoie de ajutor (disperat)!  :confuzzled: in ultimul timp am avut probleme cu amigdalele..infectie prima oara, tratata cu 10 doze de penicilina.
Apoi medicul ORL a decis sa imi inchida canalele (ca sa imi salveze amigdalele totusi)..Dupa aceasta interventie mi-a prescris Augmentin (fara Nistatin). Nu am patit nimic,aparent. Apoi iar am facut infectie, iar Augmentin (de fapt un inlocuitor, se numeste Forcid Solutab), de data asta am luat Nistatin, trebuie sa il iau pana maine dimin (adik sambata 14 apr, desi mai am cateva puncte de puroi)..Problema este alta, care are leg cu forumul dv:
cum am inceput Forcid Solutab, am facut candida, desi am luat si iau Nistatin.
Toate bune si frumoase, ma tratez..m-am dus la ginecoloaga, si mi-a prescris:
tinidazol - 4 odata si peste 10 zile inca 4
ketoconazol -2 odata timp de 5 zile
(astea i le dau si lui) :inlove:
si ovule Klion zile 10 plus spalaturi cu o substanta
Tratamentul nu ar fi rau, dar problema e ca nu stiu cand sa il aplic, am inteles k nu am voie sa il suprapun cu antibioticele..si medicul orelist mi-a prescris in continuare moldamin, plus k nu pot sa il aman f mult, pt ca nu am voie sa il iau in timpul menstrei (sau era vb numai de ovule si pastilele nu au treaba?)
Nu mai stiu cum sa le gestionez pe toate..uff..plus k orelistul e batut in cap...l-am intrebat dc interactioneaza antib cu antibebe si mi-a zis k NU..dhoooo. <_< ..si acum la fel, k moldaminul nu are treaba cu tratamentul...nu mai vb de antibebe k ne-am obisnuit deja sa folosim prezervativul, asa k nu exista riscul k peste 9 luni sa ii pun in brate bebelu orelistului (uff,asta era un off de-al meu).
Deci revenind, cum sa fac?..k treb sa fac moldaminul, k pana la urma imi scot amigdalele si cica asa se face..dar cu tratamentul ce sa fac? deja nu am rezistat si joi seara (12apr) am inceput ovulele, aveam niste mancarimi...vreau sa scap cu totul, dar cu cap...sa nu fac tratam de candida degeaba,k nu e vb de sanatatea mea, ci si a partenerului...va multumesc anticipat...va pup, astept cu nerabdare raspunsul :kisstogether:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate