Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...
 Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei
 

Cultul Penticostal

* * * * - 6 votes
  • This topic is locked This topic is locked
12070 replies to this topic

#9649
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 leusteanul, on 08 februarie 2022 - 11:35, said:

De ce au dispărut comentariile?
Pentru că erau pline de aberații. E foarte bine că au fost șterse.
Încercați să scrieți mai puțin, mai rațional, mai adevărat și mai la subiect.

Haideți să revenim la realități irefutabile:
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/-8N2xg067m8?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Organizația Step up 4 Children's Rights continuă prezentarea cazului Familiei Furdui cu partea a II-a, invitat fiind pastorul german Christian Tomm, un psiholog cu o vastă experiență în domeniu.

Afirmațiile pastorului - psiholog german:

- intervenția Jugendamt este brutală

- familia Furdui nu este o familie fundamentalistă și nu există niciun motiv să se presupună că ar fi la mijloc vreun extremism religios

Pastorul psiholog Tomm atrage atenția Germaniei cu privire la agresivitatea și lipsa de transparență a Jugendamt în acest caz.

#9650
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004
Bine, dar acest psiholog este pastor penticostal![ https://yoursmiles.org/msmile/wonder/m1432.gif - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Christliches Zentrum Mannheim
5.062 Google reviews
Pentecostal church in Mannheim, Germany

#9651
leusteanul

leusteanul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,515
  • Înscris: 09.09.2017
Bun, eu nu mai scriu pe aici daca ai dat report la comentariile mele.
Numai bine!

#9652
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 leusteanul, on 08 februarie 2022 - 17:47, said:

Bun, eu nu mai scriu pe aici daca ai dat report la comentariile mele.
Ești proroc?
Sau cum ai ajuns la asemenea "descoperiri"?

False, bineînțeles.
Ca și teoriile sexo-marxiste pe care le tot propagai în comentarii.

Eu extrem de rar dau report mey colegu!
Mă descurc singur cu orice oponent, nu am nevoie de ajutorul moderatorilor.
Decât în caz că interlocutorul folosește obscenități sau începe să comenteze despre familia mea.
Dar și atunci dau report doar după ce îi cer să înceteze și l informez că voi reporta.
Oricum, nu e cazul tău, sub nicio formă.


Hai să trecem la lucruri serioase, mai bine!
https://inpolitics.r...QGq3LpZrOiFa57I

Edited by penticostalul, 08 February 2022 - 22:03.


#9653
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
In ce lume odioasa traim…
Si cand se va afla ca a fost o greseala, ei cine ii va da inapoi zilele fara bebelus si cine ii va lua toata durerea?

https://www.facebook...520996025939675

#9654
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004

 leusteanul, on 08 februarie 2022 - 17:47, said:

Bun, eu nu mai scriu pe aici daca ai dat report la comentariile mele.
Numai bine!

Hai să-ți spun ceva. Știi de ce am piedut 2 colegi dragi, pe Dude și pe Heart? Fiindcă s-au încăpățânat să scrie polemică din perspectiva unor antiwaxeri și lucrul ăsta i-a costat .. capul! Softpedia duce o politică foarte aspră cu cei care:
- dezvăluie date personale
- fac propagandă anti-vaccin
- propagă injurii la adresa UE
------------------------------------------
Toate acestea sunt sancționate de lege și deci și forumul trebuie să se conformeze...
Așa că stai liniștit...nu comentariile tale au fost problema!

Și garantat, colegul ”penticostal” nu a raportat pe nimeni, el nu se ocupă cu ”pârâtul”, îl cunosc de ani buni (din 2009)

#9655
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004

 penticostalul, on 08 februarie 2022 - 22:40, said:

In ce lume odioasa traim…

Bebelușul va fi dus în Vaslui, la străbunica, care în prealabil a fost verificată de autorități și declarată aptă de a-l crește! Așa că, stai și tu liniștit!

[ https://media3.giphy.com/media/KcmrWhL9SwmoOl4vW7/giphy.gif?cid=ecf05e47daomnk52gquh8elfxhg39kkbabej91jdcgty15ag&rid=giphy.gif&ct=g - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#9656
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Ministrul Familiei a subliniat că scopul autorităţilor române este reunirea copilului cu familia sa din România.

https://www.agerpres...rotundu--860714

Nu e nicidecum vorba despre "Alo, aterizează străbunica!" precum visează o anumită Baborniță :nonobad:

Bunicii materni ai copilului Mathias Rotundu, aflaţi în judeţul Vaslui, şi-au exprimat primii disponibilitatea de a-l îngriji, iar Autoritatea Naţională pentru Drepturile Copilului şi Adopţie a demarat procedurile de evaluare a acestora, a transmis, luni, ministrul Familiei, Tineretului şi Egalităţii de Şanse, Gabriela Firea

#9657
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004
Două feluri de dărnicie







Darurile financiare din biserică îmbracă două forme: zeciuială și dărnicie. Biblia ne învață că noi I ne închinăm lui Dumnezeu aducându-i zeciuiala noastră, adică 10% din venitul nostru. Ceea ce dăm în plus, sau peste zeciuială poartă numele de ”dărnicie”.
Dumnezeu ne spune în Cuvântul Lui că El îl iubește pe dătătorul voios, și de aceea noi creăm mereu oportunități de dărnicie pentru a da ce ne spune El să dăm cu o inimă bucuroasă, însă fără obligații.
Îți poți aduce dărnicia online, prin virament bancar sau în locațiile noastre.
Dărnicia online:
Îți suntem recunoscători pentru donație și sperăm că procedura în sine să ți se pară simplă și rapidă. Poți folosi cu încredere platforma noastră sigură pentru dărnicie online.

Dărnicia prin virament bancar

Poți folosi contul și datele noastre pentru a transfera suma dorită.
Fundatia Centrul Creștin

Dărnicia din timpul programului
Îți poți aduce în continuare dărnicia și în timpul programelor completând plicul din interiorul Ghidului tău de închinare și punându-l într-unul din coșurile pentru colectă.

Întrebări despre dărnicie
Darea de socoteală și integritatea sunt aspecte esențiale în fiecare domeniu al bisericii, și nu facem excepție când vine vorba despre finanțe. Îți vom onora întotdeauna dărnicia cu o bună administrare, cu o etică de afaceri bună și cu transparență, pentru ca ... să rămână fără reproș.

Mulți oameni au plăcerea să îi dăruiască lui Dumnezeu și, în timp ce fac asta, ei vor să se simtă încrezători în organizația prin care ei dăruiesc. La /////, vrem ca oamenii să înțeleagă că ei dăruiesc lui Dumnezeu prin biserică, nu bisericii. Pe măsură ce transmitem în mod deschis valorile onestității, integrității și valorile spirituale care ghidează practicile financiare ale /////, credem că oamenii se pot concentra asupra a ceea ce Dumnezeu îi cheamă să dăruiască și să se încreadă că El conduce biserica noastră ca să administreze finanțele bine. Oferirea zeciuielilor și dărniciei este închinare la adresa lui Isus și o expresie a relației dintre cel care dăruiește și Dumnezeu. Fondurile nu sunt “doar venituri”, ci sunt închinare și nu sunt considerate a fi o tranzacție de afaceri, ci o expresie a recunoștinței față de Dumnezeu.

În Maleahi 3 :10 Dumnezeu ne spune să aducem zeciuiala – adică 10% din venitul nostru–  la El. Isus spune și El același lucru mai târziu, în Noul Testament.

Când tu dăruieşti la//////, se întâmplă ceva extraordinar. El multiplică dărnicia ta și face din ea mai mult decât oricare dintre noi i-ar putea cere sau și-ar putea imagina. Zeciuiala ta devine parte din planul lui Dumnezeu de a dota biserica locală cu resurse pentru a face lucrarea Lui aici, pe pământ. Și El îți permite să faci parte din tot ce face El în comunitatea ta și în întreaga lume prin intermediul partenerilor de misiune locală și globală. Îți vom onora întotdeauna dărnicia cu o bună administrare, cu o etică de afaceri bună, și cu transparență, pentru ca //// să rămână fără reproș.

Pentru plățile Online cu orice card Visa sau MasterCard (plățile prin procesatorul de plăți EuPlătesc), comisionul pentru tranzactie va fi 0%.

Echipa ///// Administrativ este aici să te ajute şi să îţi ofere detalii. Poţi să ne contactezi de luni- vineri între orele 8 :30-16 :30 la numărul de telefon: //////

#9658
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004
”Morala” :
pocăitul penticostal poate fi darnic, dar numai după ce achită 10% din veniturile acumulate, lunar! Posted Image

Edited by dark, 10 February 2022 - 15:12.


#9659
Pacolino7

Pacolino7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 28.10.2021

 dark, on 10 februarie 2022 - 15:11, said:

”Morala” :
pocăitul penticostal poate fi darnic, dar numai după ce achită 10% din veniturile acumulate, lunar! Posted Image
Daca vei urmari drumul banilor din biserica penticostala vei descoperi un lucru foarte interesant. Se strang sume uriase si se dosesc banii adunati in conturile unor securisti infiltrati ca pastori, findca dupa cum stiti, pastorii penticostali sunt platiti de la bugetul de stat cu un salariu deloc de neglijat.

Edited by Pacolino7, 10 February 2022 - 16:27.


#9660
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004
Dumnezeu ne spune în Cuvântul Lui că El îl iubește pe dătătorul voios, și de aceea noi creăm mereu oportunități de dărnicie pentru a da ce ne spune El să dăm cu o inimă bucuroasă, însă fără obligații.

”fără obligații”, din partea cui? din partea celor care primesc banii, evident!
Posted Image Posted Image Posted Image  adică nu-ți dă nici măcar chitanță!

#9661
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014

 Pacolino7, on 10 februarie 2022 - 16:27, said:

Daca vei urmari drumul banilor din biserica penticostala vei descoperi un lucru foarte interesant.
Se strang sume uriase.
Asta înseamnă că toți credincioșii penticostali sunt foarte darnici, cinste lor!
Toți cei care sunt generoși sunt binecuvântați de Dumnezeu.

Domnul nu rămâne niciodată dator, El deschide zăgazurile cerurilor pentru cei bineplăcuți Lui.

 Pacolino7, on 10 februarie 2022 - 16:27, said:

dosesc banii adunati in conturile unor securisti infiltrati ca pastori
Probabil că asta e adevărat doar in cazul pastorului Butoi.
În rest NU, nu există niciun caz Posted Image

 Pacolino7, on 10 februarie 2022 - 16:27, said:

pastorii penticostali sunt platiti de la bugetul de stat cu un salariu deloc de neglijat.
Și fac treabă faină, băieții.
Sunt cei mai buni.

Nicăieri nu ar putea merge mai potrivit banii din buget.
Bine că măcar că hoții ăia din guvern fac și ei un lucru lăudabil și dau salarii babane preoților și pastorilor!
De-ar ține-o tot așa! Ba chiar și mai și, că e loc și de măriri salariale. Mai ales acum cu scumpirea facturilor.

La tine nu s-a scumpit gazul? Posted Image

Edited by penticostalul, 10 February 2022 - 18:17.


#9662
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/GEgk4NdlKB4?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Partea a 3-a a prezentării cazului Familiei Furdui de către organizația Step up 4 Children's Rights cuprinde următoarele teme:
1. Copiii Furdui sunt niște copii talentați.
2. Copiii suferă enorm pentru că au fost luați de acasă și despărțiți chiar între ei.
3. Întâlnirile părinților cu copiii sunt strict supravegheate și controlate de Jugendamt; li se impune să vorbească numai în limba germană.
4. Reprezentanții Jugendamt le transmit constant, atât părinților, cât și copiilor, că familia nu va fi reîntregită, deși instanța nu a luat o decizie definitivă.

#9663
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004
Donatorul bucuros, care este dornic dar și obligat să-i dea o parte din bani lui Dumnezeu, este ajutat de Biserică spre a înfăptui acest deziderat dar care este totodată și o obligație sfântă, prin mai multe modalități (coș, card, plic etc.), înțelegându-se prin asta că, fără absolut nicio obligație, banii sunt dați nu Bisericii ci lui Dumnezeu, prin Biserică. Amin. Sper că s-a înțeles!

#9664
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Eu nu am văzut și nu am auzit în viața mea de vreun adventist sărac.
De vreun adventist cerșetor. Vreunul care să nu aibă ce să pună pe masă la copii.
Nimic. Niciodată. Niciunul.
Noi, penticostalii, de la ei am învățat zeciuiala. Măcar că era scrisă-n Biblie, noi n-o văzusem.

Oamenii dau cu credincioșie zeciuială din veniturile lor și sunt binecuvântați.
Duc la biserică darurile lor, dăruiesc în felul acesta lui Dumnezeu și... miracol: niciun nu sărăcește, niciunul nu moare de foame, niciunul nu-i trist că pierde bani. Posted Image
Dimpotrivă, toți cei care dăruiesc văd binecuvântarea lui Dumnezeu în viața lor și continuă să dăruiască.

Cei care dăruiesc, continuă să dăruiască cu bucurie.
Cei care doar clămpănesc continuă să cârâie triști.
Iar la urmă, când faci socoteala, toți adventiștii sunt bogați, veseli și mulțumiți.

Eu, un penticostal simplu, prefer să dăruiesc, să fiu bogat, vesel și mulțumit!
Ca adventiștii.

Tu, dragul meu cititor?

Edited by penticostalul, 11 February 2022 - 10:51.


#9665
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 60,891
  • Înscris: 16.03.2004

 penticostalul, on 11 februarie 2022 - 10:47, said:

Eu nu am văzut și nu am auzit în viața mea de vreun adventist sărac.


Tu, dragul meu cititor?
Ca să traduc pentru ”cititor” ce ai vrut tu să spui:
Cine oferă cu scrupulozitate 10% din veniturile sale lunare, unei biserici de pocăiți, va fi ”recompensat” de Isus așa încât niciodată nu va fi sărac.
Cu alte cuvinte: evanghelia prosperității (Kenneth Copeland ar fi mândru de tine!)

 penticostalul, on 10 februarie 2022 - 18:12, said:

Mai ales acum cu scumpirea facturilor.
La tine nu s-a scumpit gazul? Posted Image

Da, s-a triplat.
Pentru că tu nu te-ai rugat, deși acum câteva săptămâni îți spusesem că acest motiv de rugăciune are prioritate, vor muri copii în frig, în România, și îți zisesem să lași cauza copiilor Furdui, fiindcă se va rezolva de la sine și oricum, acești copii stau la cald (Germania, țara lor natală, are un contract bine negociat cu Rusia, la 0,80 lei / kWh)

#9666
penticostalul

penticostalul

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,919
  • Înscris: 21.01.2014
Babornițo, tu încă ești la index! :habarnam:
Și nu vei ieși de acolo decât atunci când amărâtul tău de topic,  pe care scrii singur, va trece de 10 amărâte de pagini :)

Până atunci poți scrie oricâte minciuni vrei!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate