Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Cum conectez flash drive-ul la tv?

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Am vazut la dvd-ul Eboda 777x ca are stick -usb,e neaparat sa imi cumpar aceast dvd.
Vreau sa pun filmul din calculator pe un stick si sa-l vad la tv?La ce pot sa-l atasez?

#2
stefang66

stefang66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 29.10.2004
ca parere personala, am vazut ca vrei sa iti iei un lcd shov (l-oi fi luat?), care are hdmi, dar nu am inteles daca l-ai returnat (asta daca l-ai luat) sau nu din postul tau de pe la ora 13, mai bine iti cauti un dvd cu iesire hdmi si port usb, de preferinta, dupa cum zic initiatii de aici, philips sau pioneer, si iti cumperi separat un stick usb (1gb e cam 40 de ron, dar cred ca o sa vrei unul de capacitate mai mare). stick-ul asta il poti conecta la dvd pe portul usb, dvd-ul il conectezi pe cablu hdmi la tv-ul tau care are la rindu-i o mufa hdmi. (teoretic interfata hdmi iti asigura o imagine de calitate mai buna decit conexiunile existente pina la aparitia hdmi; zic hdmi caci tv-ul tau are asa ceva)
sau mai simplu iti cumperi stick usb de ce capacitate vrei, il bagi in port usb din calculator si apoi calculatorul il conectezi la tv la una din mufele alea multe din spate sau din lateral.
sau si mai simplu, nu mai cumperi nimic si conectezi direct calculatorul la tv si vezi filmele de pe hard disk.
s

#3
gabimok

gabimok

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 18.12.2006
Am un lcd Toshiba de 69 cm,are hdmi,asa ca o sa caut un dvd player care sa aibe si port usb sa ii pot pune stick-ul si iesire hdmi....
imi recomandati ceva la un pret avantajos?

#4
pownee13

pownee13

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 31.03.2005
vezi ce 'avantajos'' iei astfel incat sa citeasca si filme de pe usb nu doar muzica.

#5
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
1 stick flash USB = 40 - 200 - 300 RON.
Scula de citit acel stick = X RON (habar am, sa zicem 300 ron).
1 DVD = 0,8 - 1 RON
DVD player (daca ai deja) = 0 lei, daca nu ai 250 ron maxim (din ala care citeste divx).
Avantaj Nastase! Adica de ce sa mai dai banii pe stick? Nu poti sa pui filmele pe DVD? In format DivX? 6-7 filme pe un disc?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate