Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!
 

21 grams

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
cmidp

cmidp

    medicine for the brain

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,078
  • Înscris: 02.03.2003
Ce parere aveati despre 21 grams? Personal mi-a adus aminte de Requiem for a Dream.

#2
Bloom

Bloom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 28.11.2001
Mie mi-a adus aminte de Memento prin modul neliniar (dar inteligent) in care este construit. Si cred ca mai seamana si cu Amores Perros al aceluiasi regizor care am inteles ca are in mare o tema asemanatoare, dar pe care nu l-am vazut. Oricum mi-a placut f. mult, mai mult chiar decat Mystic River, celalalt film al lui Sean Penn. Penn, Naomi si Benicio joaca foarte bine.

#3
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Un film deosebit, poate merita mai multe premii la Oscariada Inelelor.

#4
hyde

hyde

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,012
  • Înscris: 28.01.2004
Am vazut in week-end filmul asta... e superb... este unul din putinele filme pe care l-as mai fi vazut o data imediat dupa ce s-a terminat...
Poate ca este insa mult prea trist...
Oricum, nu ma asteptam de la Naomi Watts sa joace atat de bine, sincer m-a impresionat

#5
wildsnake

wildsnake

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 06.01.2004
A fost un film impresionant din toate punctele de vedere.

#6
wiSeBoy

wiSeBoy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 65
  • Înscris: 27.12.2003
Si mie mi-a placut enorm de mult... pentru mine a fost pe locu 2 din 2003 dupa LOTR... mi-a placut foarte mult desfasurarea actiunii...ca in Memento cum a zis cineva mai sus...si imi aduce aminte de romanul lui Emily Bronte ...Wuthering Heights (La rascruce de vanturi) care intra direct in subiect de la inceput si iti captiveaza atentia. M-a tinut in fiecare clipa in suspans...si pur si simplu nu puteam sa ma desprind de calculator...au fost chiar unele momente cand am vrut sa dau mai inainte sa vad ce se va intampla. Poveste desi pare sa fie una obisnuita, este prezenta intr-un mod atat de real incat poti sa intri in pielea personajului... si sa-i simti proprile trairi. Genul filmului mi se pare a fi cam acelasi cu Lost In Translation... numai ca in 21 Grams  predomina vina, remuscarea, pierderea controlului, etc. ... iar in LIT ar fi regretul, pierderea pe sine....
Oricum un film foarte bun 21 Grams ...l-am introdus  in top 10-ul meu...pacat de oscar... Benicio de Toro il merita 100% ( asta in cazul in care nu e Mystic River mai bun....ca nu l-am vazut inca) ... Naomi Watts la fel...desi nu am vazut Cold Mountain :D... iar la Sean Penn sunt multumit ca a luat..... desi parca mai merita  1 ....anyway.... 21 Grams .....super film... good work Sean, Naomi, Benicio :D

#7
Ilila

Ilila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 14.11.2003
Una din pietrele pretioase ale cinematografiei... onix? :)

#8
*Victor*

*Victor*

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,218
  • Înscris: 31.01.2006
„21 grams” va fi în această noapte, începând cu ora 00:10, la TVR 1. Sper că nu am deranjat pe cineva prin dezgroparea acestui topic, însă am considerat că este un film care merită văzut.

#9
christianoo

christianoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 716
  • Înscris: 12.03.2006
A fost un film extraordinar. Sean Penn este genial si in filmul asta si in Mystic River. A avut o revenire spectaculoasa cu doua prestatii pe masura intr-un singur an. A fost si recompensat cu un oscar -  meritat din plin.

#10
jablonsky

jablonsky

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,276
  • Înscris: 10.10.2006
merita vazut !!

#11
crst_g

crst_g

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,167
  • Înscris: 27.06.2006
l-am vazut si eu mai demult...
ce pot sa zic, mi-a placut, desi m-a cam ametit putin :)
e foarte interesant, ciudat, trist, etc :)
m-as mai uita o data la el :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate